The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 1.9TD надува маркучи и загрява

#1
Здравейте , Колеги!
От час съм в форума , от 1 седмица съм нов собственик на Volvo S40 1.9TD 1997 (90hp).
Та, да мина на въпроса.
Взех колата с проблем в радиатора.Пръскаше вода през радиатора , беше спукан. Пръскаше малко , губеше вода, но минаваше 200км без проблем , ако проверяваш нивото на водата. Взех добавка Bardahl, от магазина ми казаха че чисти водната система и запушва течове... налях... и след това така прочисти че радиатора почна да "шурти" върху двигателя... колата почна да загрява на малък пробег... запуших радиатора с поксипол, има съвсем леко сълзене, но неможе да се обезвъздуши и колата пак загрява.... Въпроса ми е да си правя ли труда да сменям само радиатора(който е поръчан) или направо да я оставям да й отварят главата и да й сменят гарнитурата (според майстора , трябва шлайф и нова гарнитура ако продължи да загрява след новия радиатор) ?
Благодаря.
Поздрави ,
Иво К.
Reply

#2
Здравей,
с тази добавка направо си разказал играта на гарнитурата, направо я карай за шлайф и нова гарнитура.
Reply

#3
Здравей колега.Дано се разминеш само с гарнитура.И задължително шлайф на главата.Ако има възможност,надуйте главата преди шлайф.
Reply

#4
Здравейте , отново.
Шлайф , проверка и нова гранитура + нов радиатор. Всичко е наред вече. Двигателя мърка.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)