The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Глупости дизелови...

#1
Спускайки по един баир(като се излезе от Солун в посока България първо има едно изкачване и после дъъълго спускане) закотвил колата на 5-та в ръчен режим на кутията за да използвам мотора като спирачка.
По време на спускането светна жълтия триъгълник и поиска да ходи мотора в сервиз...
Мощност никаква, едвам до 80 засилва и първия по сериозен баир - изпреварват ме и камионите.
Спрях, отворих лаптопа, свързах DiCe към колата, чета и какво да видя - записани две грешки и двете за EGR-а. Нещо си му било too high... Confusedhock:
Теглих му една майна, след което теглих една и на себеси, за дето си купих дизелова кола. Изтрих грешките и колата тръгна.
Прибрахме се без никакви жълти триъгълници и с мощност колкото си трябва.
Та какво да го правя този EGR?
1. Почистване
2. Нов ?!?
3. EGR off
4. Мобиле.бг и после да си намеря бензиново XC90?
Reply

#2
Tisho Wrote:Спускайки по един баир(като се излезе от Солун в посока България първо има едно изкачване и после дъъълго спускане) закотвил колата на 5-та в ръчен режим на кутията за да използвам мотора като спирачка.
По време на спускането светна жълтия триъгълник и поиска да ходи мотора в сервиз...
Мощност никаква, едвам до 80 засилва и първия по сериозен баир - изпреварват ме и камионите.
Спрях, отворих лаптопа, свързах DiCe към колата, чета и какво да видя - записани две грешки и двете за EGR-а. Нещо си му било too high... Confusedhock:
Теглих му една майна, след което теглих една и на себеси, за дето си купих дизелова кола. Изтрих грешките и колата тръгна.
Прибрахме се без никакви жълти триъгълници и с мощност колкото си трябва.
Та какво да го правя този EGR?
1. Почистване
2. Нов ?!?
3. EGR off
4. Мобиле.бг и после да си намеря бензиново XC90?
Тишо,
Аз какво направих и бих направил винаги:
1. т.1 - Почистване (виж моята и на Вальо темата, за да добиеш представа какви л***а може да има там).
2. т.3 - Remap и EGR off.
Понеже и на мен ми забиваше по едно време такива грешки, купих си нов ЕГР с актуатор (който сега се чудя в коя дупка да си го з***а), но реших да послушам Роби - изчистих го моя и направих ремап. След това и до ден днешен - никакви EGR грешки :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Тишо,
бензинов естествено , щом и лесно се слага газово. :twisted:
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
che4ef Wrote:Тишо,
бензинов естествено , щом и лесно се слага газово. :twisted:
Е, ти пък!
Ще вземе бензиново V8 и ще го осакати :?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#5
Май ще се спра на варианта почистване и ако пак прави проблеми -> EGR off.
Reply

#6
Dodo 155 Wrote:
che4ef Wrote:Тишо,
бензинов естествено , щом и лесно се слага газово. :twisted:
Е, ти пък!
Ще вземе бензиново V8 и ще го осакати :?


Да... да...
8 години карах бензиново S80 и не му монтирах газ, та сега ли? :mrgreen:
Reply

#7
Tisho Wrote:...та сега ли? :mrgreen:
Ти и на дизел се качи, току виж и газ си сложил на следващата. Tongue
Reply

#8
Dodo 155 Wrote:
Tisho Wrote:Спускайки по един баир(като се излезе от Солун в посока България първо има едно изкачване и после дъъълго спускане) закотвил колата на 5-та в ръчен режим на кутията за да използвам мотора като спирачка.
По време на спускането светна жълтия триъгълник и поиска да ходи мотора в сервиз...
Мощност никаква, едвам до 80 засилва и първия по сериозен баир - изпреварват ме и камионите.
Спрях, отворих лаптопа, свързах DiCe към колата, чета и какво да видя - записани две грешки и двете за EGR-а. Нещо си му било too high... Confusedhock:
Теглих му една майна, след което теглих една и на себеси, за дето си купих дизелова кола. Изтрих грешките и колата тръгна.
Прибрахме се без никакви жълти триъгълници и с мощност колкото си трябва.
Та какво да го правя този EGR?
1. Почистване
2. Нов ?!?
3. EGR off
4. Мобиле.бг и после да си намеря бензиново XC90?
Тишо,
Аз какво направих и бих направил винаги:
1. т.1 - Почистване (виж моята и на Вальо темата, за да добиеш представа какви л***а може да има там).
2. т.3 - Remap и EGR off.
Понеже и на мен ми забиваше по едно време такива грешки, купих си нов ЕГР с актуатор (който сега се чудя в коя дупка да си го з***а), но реших да послушам Роби - изчистих го моя и направих ремап. След това и до ден днешен - никакви EGR грешки :lol:
+1 за това мнение, Додо ме прати при едно момче на Горубляне и за 20 минути ми отпаднаха тези проблеми Smile
Reply

#9
glamav Wrote:+1 за това мнение, Додо ме прати при едно момче на Горубляне и за 20 минути ми отпаднаха тези проблеми Smile

Прати ми на Л.С. контакти, да намина и аз през там. Smile
Reply

#10
Да уточня само, чистенето си го направих сам и беше безумие. А самото софтуерно изключване на ЕГР отне 20 минути.
Чистенето обаче е задължително! Дросела така се стеснява че колата не може да диша.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)