The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
повишен разход на гориво на XC90 D5 185hp

#11
На дълъг път, особено при 100-110 би трябвало да падне под 10/100, освен ако не я караш натоварена?
Бордът май при всички играе :lol:
Почисти МАР сензора и виж как ще е.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Еми според мен не е нормално, при мен в момента е същото положение, но преди време не беше. Нещо има и е добре да открием какво е. Аз ползвах powerbox, но като го изклчюча положението не се променя. Интересното е че навремето като монтирах powerbox забелязах промяна , а сега като го слагам и махам няма промяна в мощността. преди като го сложих стана по-мощна по-тиха и по-плавно превключваше.
Освен това сега като че ли няма разлика дали карам със 100 или със 150 км/ч. , това със сигурност не е нормално.
Reply

#13
Дали не можем да пишем запитване до Волво?
Reply

#14
goro7 Wrote:Дали не можем да пишем запитване до Волво?
Можем, но според мен отговорът ще е съвсем раличен Smile
Според мен идва от методиката, по която смята разхода и надали някой ще пренапише софта.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Въпроса ще е какъв проблем може да доведе до това странно повишаване на разхода, без да излиза грешка в компютъра и до еднакъв разход на градско и извънградско. Сега погледнах че заводския разход на извънградско е 7.4, на градско 11.9, смесен 9.0 л/100км.
Reply

#16
goro7 Wrote:Въпроса ще е какъв проблем може да доведе до това странно повишаване на разхода, без да излиза грешка в компютъра и до еднакъв разход на градско и извънградско. Сега погледнах че заводския разход на извънградско е 7.4, на градско 11.9, смесен 9.0 л/100км.
Колега, нали си чел за "Дизел гейт", който започна от VAG?
Едно искат, друго пишат, реално е трето Wink
Единствената кола, която харчи колко я оповестяват е ... ФОРД Мустанг - 18,3/100 :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#17
Амиии натоварена ако значи винаги да сме 4 човека в колата + багаж - да - това за извънградското. Градското ми е почти винаги сам в София - 32км отиване и връщане до работа. И градско и извън карам равномерно. Няма резки спирания и тръгвания... ограничения спазвам до колкото мога...
Reply

#18
Мда, всичко зависи от това колко тежък крак има жокея. При мен си стои среден разход 10.5-11 смесено (имам доста път по околовръстното на София). Ако изляза на магистрала, свалям до към 9/100.

Само да обърна внимание, че дълъг път и извънградско не винаги е равносилно на магистрала. Едно пътуване ми стъпа на над 11/100 заради кофти път, натоварено движение и душманско каране, заради първите две. Така че какво пише по рекламите, да си го гледат те. Smile

Междо другото, забелязах, че откак съм се качил на XC90, малко по малко започнах да карам като "тея с джиповете". Не ми пука особено, давам повече газ, качвам се по тротоари, карам по-рисково, паркирам така, че да ми е широко, въобще неща, които не бих правил с по-малък автомобил. Усещането за контрол е много по-добро, от там рисковете които поемам се увеличават, а с тях и разхода страда. С тая промяна в личното ми шофиране се видях с по-висок разход и за това смятам, че психиката на шофьора също е фактор.
Reply

#19
Проблема е че нямам "тежък" крак , а разхода си е висок спрямо мненията на всички Ви. Но нищо де .. постепенно ще ръчкам разни неща да видим дали ще има разлика.
Reply

#20
Точно това коментирах и аз. Ясно е че като настъпваш повече повече ще харчи, никой не го успорва. Тук ства въпрос за друго нещо , и то е че ми се вдигна разхода без да променям стила, че и да карам бавно по магистрала харчи еднакво с градско,или ако карам бързо,(с 130 или със 160 по магистрала дава еднакъв разход) така е и при колегата . Има нещо което води до този повишен разход и аз моля ако някой има същия проблем, или идея от какво може да е да го сподели, а не да си говорим празни приказки че като настъпваш харчи повече, или некви подобни ....
Колега "trafiic " ще трябва да измислим нещо, мисълта че нещо не е в ред с колата не ме оставя на мира. Факт е че преди на извънградско харчеше 8.5 сега 10, Факт е че преди компютъра показваше колкото харчеше , сега винаги 1.5 литра по-малко....факт е че преди powerboxa имаше ефект, сега каточе ли не.....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)