The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампони на двигателя

#11
С отстъпката в МП цената се доближава до Лемфйордер.
И все пак според мен не само кутийката е разликата.
За да има кутия на Волво, Мерцедес, Фиат, Форд или каквото и да е, има определени изисквания за отговаряне на параметри и качество.
Идеята на тези оригинални резервни части е слагаш, пасва и си готов и го ползваш уж повече време.
Reply

#12
Без да вземем страна поствам един интересен анализ. На руски е!
https://www.drive2.ru/l/1487015/
Reply

#13
---------
Здравейте, колеги,

Моля, авторът на темата да ме извини, че си позволявам да пиша в нея, но не искам да пускам нова тема за такава "деболия" 8-)
Преди година си позволих лукса и смених всички тампони на двигателя (D5, S80 модел 2006 г.), като си ги поръчах в "Мото Пфое" оригиналните ... “Made in Poland” Confusedhock: - преден за 275.16 лв.; заден за 275.16 лв.; десен 275.16 лв.; за под челното стъкло 145.82 лв. (изглеждаше, още тогава, адски афифски и категорично недоизмислен, да не казвам - недоизклатен) и съответно за скоростите 158. 40 лв. До тази интервенция/инвестиция се стигна, тъй-като съм маниак (полу идиот, а може би пълен такъв) и исках в колата си да не усещам (почти никакви) вибрации, но още след смяната им рзабрах, че това, за съжаление e causa perduta, понеже още при слизането от конвейра се е установило (рових се из нета и намерих протокол, в който го пише), че дори и след като загрее двигателят, леки вибрации има и винаги ще има, дори и ако човек застане на носа си.
Всичко беше задоволително (оценка 3 на релси) до преди една седмица, когато на безкрайно продължителен светофар на "България" усетих изведнъж нехарактерна вибрация в положение "D" и натисната (естествено) спирачка, веднага включих и на "R" - същата работа, а именно много дразнеща вибрация (естествено, че моторът и скоростната кутия се натоварват в тези положения най-много, но ...). На "N" и на "P" пълен мълчок, абсолютна тишина и спокойствие. Отчаянието, както и разочарованието ми са неописуеми, не искам просто да повярвам, че след една година трябва отново да влизам в същия филм на ужасите и да почвам да набивам отново кинти в оригинални тампони :o
Волвото ми е 3-ти поред дизелов автомобил и до сега такова чудо не съм преживявал - след една година да сменям отново тампони - да не би пък причината за вибрациите да се крие на друго място :roll:
Ще съм благодарен, ако някой сподели от личен опит.
Опитвам се да открия приятели. И понеже нямам Фейсбук, излизам на
улицата и почвам да викам какво сготвих, какво ядох, какво пих, къде
бях, какво карам.
До момента ме следват трима – двама полицаи и един психиатър.
[Image: ufon.gif]
Reply

#14
Колега, правилно ли са поставени? Неправилен монтаж може да доведе до скъсване. Ако си ги слагал в МП със сигурност имаш гаранция.
Reply

#15
SUMMUM Wrote:---------
Здравейте, колеги,

Моля, авторът на темата да ме извини, че си позволявам да пиша в нея, но не искам да пускам нова тема за такава "деболия" 8-)
Преди година си позволих лукса и смених всички тампони на двигателя (D5, S80 модел 2006 г.), като си ги поръчах в "Мото Пфое" оригиналните ... “Made in Poland” Confusedhock: - преден за 275.16 лв.; заден за 275.16 лв.; десен 275.16 лв.; за под челното стъкло 145.82 лв. (изглеждаше, още тогава, адски афифски и категорично недоизмислен, да не казвам - недоизклатен) и съответно за скоростите 158. 40 лв. До тази интервенция/инвестиция се стигна, тъй-като съм маниак (полу идиот, а може би пълен такъв) и исках в колата си да не усещам (почти никакви) вибрации, но още след смяната им рзабрах, че това, за съжаление e causa perduta, понеже още при слизането от конвейра се е установило (рових се из нета и намерих протокол, в който го пише), че дори и след като загрее двигателят, леки вибрации има и винаги ще има, дори и ако човек застане на носа си.
Всичко беше задоволително (оценка 3 на релси) до преди една седмица, когато на безкрайно продължителен светофар на "България" усетих изведнъж нехарактерна вибрация в положение "D" и натисната (естествено) спирачка, веднага включих и на "R" - същата работа, а именно много дразнеща вибрация (естествено, че моторът и скоростната кутия се натоварват в тези положения най-много, но ...). На "N" и на "P" пълен мълчок, абсолютна тишина и спокойствие. Отчаянието, както и разочарованието ми са неописуеми, не искам просто да повярвам, че след една година трябва отново да влизам в същия филм на ужасите и да почвам да набивам отново кинти в оригинални тампони :o
Волвото ми е 3-ти поред дизелов автомобил и до сега такова чудо не съм преживявал - след една година да сменям отново тампони - да не би пък причината за вибрациите да се крие на друго място :roll:
Ще съм благодарен, ако някой сподели от личен опит.


Колега, "оригинални" части, само в краен, ама в мнооого краен случай. Не казвам да купуваш китайски боклуци, но с риск да си навлека гнева на доста колеги, не мисля, че Волво влагат "най-доброто" в колите си. (поне от 10-15 години)
Или поне (според мен) качеството на вложените части не отговаря на стойността на колата и претенциите на марката.
От собствен опит установих, че спокойно може да се намерят АБСОЛЮТНО същите части, на АБСОЛЮТНО същите производители, като разликата в цената е в пъти. Да плащаш няколко пъти повече САМО, за надпис Volvo ....
Както и да е ... кеф цена няма.
Да не говорим, че ми прави лошо впечатление, че се е икономисвало от много неща, които са ключови за "форлайф-а" на колата.
Аз лично, вече търся най-добрата "афтърмаркет" алтернатива. Купувам "оригинално" само, ако действително нямам никакъв друг вариант..

Що се отнася конкретно до тампоните. Моите бяха разбити още при покупката, макар в МП да ме увериха, че са си ОК.
След наистина дълги проучвания, в крайна сметка реших да сложа полуретанови тампони. Водят се "вечни". Дали е така ще разберем.
Аз лично съм много доволен. Вибрациите са малко по осезаеми, но основно на празен ход, а за мен даже е по-добре, защото съм моторджия и предпочитам да "усещам" машината във всеки един момент.
Ти си с дизелов двигател (моя е бензинов) и до колкото знам вибрациите са големи. Не знам дали полиуретана ти е вариант.
----
На гаранционна подмяна може да разчиташ, само ако са ти ги монтирали на място и то, ако не е минала 1 година (мисля толкова беше максимума).
Reply

#16
Quote:Междувременно чекнах цените у нас. LEMFÖRDER, за които ми казаха, че били най-добрите, са 120 лв. Оригиналния в МП е 140 лв. Не си струва за 20 лв. да се рискува, та ще е оригинален.

Quote:Оригинлният за влагане е Полско производсво в опаковка на Волво.Лемфйордер в БГ е Полско производство от БГ дилъра. Wink
Четете бар кодове при покупка...

Оригиналния тампон на Волво е правен във завода на въпросната компания. Синята опаковка е сертифициран от Волво, че точно тази част отговаря на изискванията на шведите и се слага при производство на самия автомобил, откъдето идва и името genuine. С други думи ignat и прав да си вземе от МП при такава малка разлика в цената. Аз мога да се обзаложа че и другия ще издържи също толкова, но вероятноста уж е по-малка. Не знам дали частите в синята кутия минават допълнителен качествен контрол, но вероятно е така, за да са по-скъпи. Дали тези части които не са успели да покрият тези изсквания се пускат като OEM, пак можем само да гадаем. Така де, доста локуми могат да се разтегнат по тази тема с частите. Полиуретан, между другото, не съм ползвал никога.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#17
che4ef Wrote:
Quote:Междувременно чекнах цените у нас. LEMFÖRDER, за които ми казаха, че били най-добрите, са 120 лв. Оригиналния в МП е 140 лв. Не си струва за 20 лв. да се рискува, та ще е оригинален.

Quote:Оригинлният за влагане е Полско производсво в опаковка на Волво.Лемфйордер в БГ е Полско производство от БГ дилъра. Wink
Четете бар кодове при покупка...

Оригиналния тампон на Волво е правен във завода на въпросната компания. Синята опаковка е сертифициран от Волво, че точно тази част отговаря на изискванията на шведите и се слага при производство на самия автомобил, откъдето идва и името genuine. С други думи ignat и прав да си вземе от МП при такава малка разлика в цената. Аз мога да се обзаложа че и другия ще издържи също толкова, но вероятноста уж е по-малка. Не знам дали частите в синята кутия минават допълнителен качествен контрол, но вероятно е така, за да са по-скъпи. Дали тези части които не са успели да покрият тези изсквания се пускат като OEM, пак можем само да гадаем. Така де, доста локуми могат да се разтегнат по тази тема с частите. Полиуретан, между другото, не съм ползвал никога.
Поздрави

Бях доста близък с един от официалните представители на Рено-Нисан.
Говорих си веднъж с "склададжията".
Човека ми вика: Гледай сега, две абсолютно еднакви части. И двете са произведени в един и същи завод в Румъния. Едната струва 30 лв., другата 100. Единствената разлика е, че едната пристига в найлонови торбичка с надпис Дания, а другата в торбичка с надпис Рено.
Та разликата в цената не идва от качествения контрол. Повярвай ми.
Reply

#18
Добро утро,

днес ще ходя на "кожодер" (но не МП :mrgreen: ) и ако има развитие ще пиша - благодаря на отзовалите се Wink
Опитвам се да открия приятели. И понеже нямам Фейсбук, излизам на
улицата и почвам да викам какво сготвих, какво ядох, какво пих, къде
бях, какво карам.
До момента ме следват трима – двама полицаи и един психиатър.
[Image: ufon.gif]
Reply

#19
"Добре ... има напредък ... напредък има ..., но липсва вдъхновение!", както казваше Велко Кънев (мир на праха му)
По закона на гадостта, респективно на Мърфи, колата днес е неузнаваема Confusedhock:
След като и казах (почувствах се, като говорещия с ... автомобили), че ще я водя на майстор, още от сутринта зараборти ..., като бензинов "осмак", няма вибрация, няма дявол :twisted: Отиваме в "лечебницата" и кожодерът ми вика:
- Тиии господинчо, когато си седиш у вас на дивана, усещаш ли вибрации, защото вътре в колата нямаш ни-как-ви :o
- Ами... по някой път само, казвам аз засрамен Tongue
Свалихме кората, прегледахме даже и ауспуховата система, меки, твърди и още по-твърди връзки. Тампоните на стабилизиращата щанга също. А оригиналните тампони, монтирани миналата година, са си все още чисто нови - не са мръднали, разочаровах се ...
Свалихме вентилатора на парното, че когато е много студено (при под -10) леко ми шумеше през първите 5-6 минутки ... почистихме го и му издухахме прахоляците (никога не беше свалян до сега).
Накрая окичих колата и с едни нови ОсраНки D2R - Cool Blue Intense Xenarc (up to 5500 келвина ... и клайн Wink ), които ми пристигнаха вчера и те така.
Мислех си, че трябва да сменям колата и/или мастора, но за сега ще си ги запазя и двете, че не се знае на какво ще попадне човек, ако стане много придирчив :roll:
Опитвам се да открия приятели. И понеже нямам Фейсбук, излизам на
улицата и почвам да викам какво сготвих, какво ядох, какво пих, къде
бях, какво карам.
До момента ме следват трима – двама полицаи и един психиатър.
[Image: ufon.gif]
Reply

#20
Хм...
На старото ми S80 се бяха появили едни вибрации които ги усещах на волана, дълго време се чудих от къде са, докато един ден по някаква причина спрях вентилатора на парното и о чудо - вибрациите изчезнаха. Confusedhock:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)