The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да се похваля и аз - XC70

#51
Ако е с лупи да, само че ако е с биксенон не се вижда нищо. Старата 80-ка само в движение при наклон задействаше жирископа.
Мискя, че и ХС-то P2 ще да е така.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#52
YoYo Wrote:Според мен няма как да не сте забелязал автоматичното регулиране досега. При запалване, фаровете светват много ниско и лека по лека се вдигат до нормалното си положение. Най-добре се вижда ако спрете близо до някоя стена.

bg_tiger1978 Wrote:Ако е с лупи да, само че ако е с биксенон не се вижда нищо. Старата 80-ка само в движение при наклон задействаше жирископа.
Мискя, че и ХС-то P2 ще да е така.

Това с местенето нагоре-надолу при палене е само при фаровете с лупи. Ако фара е ксенон с рефлектор(като при моето XC90) при палене не мести нищо, но ако нещо по системата за регулиране на фаровете не работи, фаровете стоят в най ниската си позиция.

При нормална работа на ксенонови фарове с рефлектор при включване на дълги, рефлекторите на ксенона се вдигат в нагоре. Smile
Reply

#53
Tisho Wrote:
YoYo Wrote:Според мен няма как да не сте забелязал автоматичното регулиране досега. При запалване, фаровете светват много ниско и лека по лека се вдигат до нормалното си положение. Най-добре се вижда ако спрете близо до някоя стена.

bg_tiger1978 Wrote:Ако е с лупи да, само че ако е с биксенон не се вижда нищо. Старата 80-ка само в движение при наклон задействаше жирископа.
Мискя, че и ХС-то P2 ще да е така.

Това с местенето нагоре-надолу при палене е само при фаровете с лупи. Ако фара е ксенон с рефлектор(като при моето XC90) при палене не мести нищо, но ако нещо по системата за регулиране на фаровете не работи, фаровете стоят в най ниската си позиция.

При нормална работа на ксенонови фарове с рефлектор при включване на дълги, рефлекторите на ксенона се вдигат в нагоре. Smile
Да явно е би ксенон, рядко карам вечер, но някой път ще тествам с 2-3 човека в багажника.... Big Grin както и да е бели кахъри.
Сега на дневен ред е рейката, писна ми да доливам през седмица 2, вече 2 литра заминаха за 10к км. Тия дни ще я разгледам откъде точно пуска, със сигурност не е от хоризонталната част към маншоните. Теча е някъде между кормилния прът и там където се връзва с рейката, надявам се да е от тръбичките или уплътненията им. Нямам идея има ли семеринг в тая част на рейката, поне по снимки не виждам такова нещо, та ако може да мине с ремонт ще е най-добре.
В тоя ред на мисли, търсих рейки втора ръка, но тук идва проблема с различните модели. Почти съм убеден, че е без регулиране на налягането в зависимост от скоростта, поне не се вижда соленоида. Също четох за 2004 модели волво сменят производителя на рейки и имало разлика в тая верт. част нямам идея как се води (незнам и доколко е вярно това). Има съвместими рейки от други модели като В70 XC90.... сложна работа Big Grin
Reply

#54
Честито !
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#55
Zdravko_850 Wrote:Честито !
мс :lol:
А последното ми изречение трябваше да е въпрос - Има ли съвместими рейки от други модели като В70 XC90.... :?
Reply

#56
Тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://carcats.ru/">http://carcats.ru/</a><!-- m --> в поиск пишеш парт номера на твоята рейка и ще видиш в кои модели се вгражда.
ex XC90
Reply

#57
zorba Wrote:Тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://carcats.ru/">http://carcats.ru/</a><!-- m --> в поиск пишеш парт номера на твоята рейка и ще видиш в кои модели се вгражда.
Полезна е базата данни, но донякъде... 1 седмица се лутах из тези номера. В крайна сметка, снощи се захванахме с 2-ма приятели и свалихме рейката оказа се ZF 7852501929 което при търсене в гугъл води до xc90...Незнам сменяна ли е преди или е стандартна и за 70-ките. Останаха ми доста висящи въпроси, от моето проучване в интернет разбрах, че от 2003г. Волво слагат сменят рейките от SMI на ZF, като разликата е в тръбичките при SMI тръбичките влизат в рейката на резба, а при ZF се щракват вътре и предполагам още някакви дребни разлики в размерите. За мое очудване моята си беше с резби нищо, че е производство на ZF, в момента съм леко объркан, а самата рейка е на рециклаж, дано съм късметлия "D
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)