The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на кормилни накрайници на s60 d5

#1
Един приятел се оплака от честа смяна. На s60 d5 за 2 години е 3 пъти сменил накрайниците. Изминал е 27 000 км. Всеки път е сменявал комплект (4 накрайника).
Попитах каква марка е сложил, а от сервиза му казали че са средно качество.
Да не е това слябо място на модела или му проблема идва от нещо друго?
Reply

#2
По-вероятно да му ги сменили с китайски на китайските Big Grin . Оригиналните накрайници ги смених на 115000, сега съм на 133000 и да не чуе дявола- нямам проблеми. Не мисля, че е слабо място, просто изисква влагането на наистина читави материали, независимо от малко по-високата цена.
Reply

#3
stavrov Wrote:Един приятел се оплака от честа смяна. На s60 d5 за 2 години е 3 пъти сменил накрайниците. Изминал е 27 000 км. Всеки път е сменявал комплект (4 накрайника).
Попитах каква марка е сложил, а от сервиза му казали че са средно качество.
Да не е това слябо място на модела или му проблема идва от нещо друго?
Боклуците няма как да издържат много!
Колата не е лека, отделно са боклуци :mrgreen:
Да си вземе оригинални, да си ги смени и ще забрави за този проблем.
На ХС90 дори издържат над 150 000 км!!!
Моето бившо е вече на 183 000 км (никога не са сменяни!!!), вчера го карах и смея да твърдя, че няма грам луфт и почукване ... а е 2400 кг слУон :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
+1 за оригинални на Волво.Моите ги смених и 4-те както Влади ми препоръча Wink и вече 65к без да хлопнат.
Реших да не си правя експирименти,а да послушам Патило Smile
Reply

#5
dodomatev Wrote:+1 за оригинални на Волво.Моите ги смених и 4-те както Влади ми препоръча Wink и вече 65к без да хлопнат.
Реших да не си правя експирименти,а да послушам Патило Smile
Българите имаме една приказка "Евтиното излиза скъпо!" Wink
Винаги, когато съм избирал по-еФтиният вариант - после съм минавал на скъпия и съм съжалявал :lol:

btw ... има и друга приказка, която е седяла на табелите в цеховете преди години:
"Разочарованието от лошото качество остава дълго след радостта от ниската цена!"
Любима ми е :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
Аз пък не знам и как изглеждат Wink
На старият кокал като ги видя как не са докосвани...не искам да си мисля дали ако се наложи ще успеят да ги свалят. А е на мнооооого километри...при мен само направи 70к...за 5 години.
Комбито също вече 70к + км го блъскам в родните пътища...и нищо. А преди това не знам какво и къде е сновяло...

Затова, още една препоръка за оригинални части. От проверен търговец.

Поздрави.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)