The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo C30 за първи автомобил

#1
Здравейте!

Предстои ми да си взема своята първа кола и съм се ориентирал към колите от тип хечбек. Volvo C30 ми грабна вниманието и ,тъй като не разбирам много от абтомобили, реших да се обърна към вас и да попитам някои неща относно този модел:

1. Добър избор ли е като за първа кола за студент и какви са нейните основни добри и лоши страни?
2. Какъв двигател бихте ми препоръчали, като се има предвид, че за мен възможно по - малкият разход е най - важен? Бензин или дизел?
3. Поддръжката скъпа ли е? Чувал съм, че поддръжката на волво не е евтина, но специално за C30 са ми казвали, че ползва техника от Форд и следователно техните плюсове откъм поддръжка.
4. За какви неща трябва да внимавам и да гледам по - внимателно, ако ходя на оглед?

Благодаря ви предварително! Ще съм много благодарен, ако ми помогнете Smile
Reply

#2
czettritz Wrote:Здравейте!

Предстои ми да си взема своята първа кола и съм се ориентирал към колите от тип хечбек. Volvo C30 ми грабна вниманието и ,тъй като не разбирам много от абтомобили, реших да се обърна към вас и да попитам някои неща относно този модел:

1. Добър избор ли е като за първа кола за студент и какви са нейните основни добри и лоши страни?
2. Какъв двигател бихте ми препоръчали, като се има предвид, че за мен възможно по - малкият разход е най - важен? Бензин или дизел?
3. Поддръжката скъпа ли е? Чувал съм, че поддръжката на волво не е евтина, но специално за C30 са ми казвали, че ползва техника от Форд и следователно техните плюсове откъм поддръжка.
4. За какви неща трябва да внимавам и да гледам по - внимателно, ако ходя на оглед?

Благодаря ви предварително! Ще съм много благодарен, ако ми помогнете Smile

1. Според мен е добър избор. Сравнително малка кола, предполагам ще е супер за градско. В същото време не е прекалено малка, т.е. и извънградско ще вози комфортно. Добри страни - все пак е Волво, би трябвало да е по-сигурен автомобил. Лоши страни - може би цената. Може да се намери подобен хечбек, но на друга марка, за по-малко пари. Все пак, ако C30 ти е на сърцето, няма какво да се чудиш.

2. Ако ще караш малко, 10-15 к. километра на година по-добре бензин. В противен случай дизел.

3. По мое мнение поддръжката е по-скъпа от тази на Рено, Пежо, Ситрон и подобни и по-евтина от тази на Ауди и Мерцедес например.

4. Гледай ламарините за удар и ръжда. Прецъкай всички копчета (ама всички!), за да видиш дали всичко работи. Гледай салона, Волво като цяло влагат качествени материали и ако е прекалено износен, значи и навъртяните километри са много. След твоя оглед и ако ти хареса колата - задължително преглед в официалния сервиз, за да няма прекалено много изненади след това.

Успех с търсенето!
Reply

#3
Защо не се загледаш за S40, поне за мен е по-добрият избор и е по-функционално, същевременно си е компактен автомобил. Разходите са едни и същи.
Подръжката не е скъпа и много от частите са взаимозаменяеми от други марки. Щом те интересува малкият разход се ориентираш към дизел - 1.6 или 2.0д.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)