The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още въпроси за ХС90

#21
bg_tiger1978 Wrote:И понеже в България сме царе на тези магарии, както се вижда и клипа кой го е правил, то остава въпроса как да се предпазиш от подобни посегателства. Знам, че Додо 155, си е прихванал и решетката, че и фаровете, така че да не могат да се свалят толкова лесно.Той да му мисли ако му умре акумУлатора. Както се казва, няма пълно щастие :mrgreen:
П.п. Имам подходящи павета, пращам по Еконт с доставка следващият работен ден. :lol:
Абе аз си мисля,че поне на 80-тката ти е същото,ама дано не се налага да ти пращаме видински павета Wink
Reply

#22
На 80-ката, акумулатора е в двигателният отсег. Багажника се отваря с ключ, а оттам има ръчки за сваляне на задните седалки,така че паве не ми е нужно, пък и който кара паве, той има нужда от такова . :lol: :lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#23
С един комшия си говорихме по темата. Той голфаджия, но е имал същия проблем. Каза, че за да отключи колата, е смъкнал плафончето на осветлението на задния номер и е подал ток през буксата на крушката.
При нас това възможно ли е да се случи, без да изгори нещо?
Reply

#24
Ignat40 Wrote:С един комшия си говорихме по темата. Той голфаджия, но е имал същия проблем. Каза, че за да отключи колата, е смъкнал плафончето на осветлението на задния номер и е подал ток през буксата на крушката.
При нас това възможно ли е да се случи, без да изгори нещо?
Да,това е идея!Не вярвам да изгори нещо.И според мен ключа на фаровете трябва да е на включено положение,за да не прекъсва веригата.(При мен си е постоянно така,не го пипам)Все пак ще се ползва само да отключиш с дистанционното.Е за това го харесвам тоя форум!
Reply

#25
Ебаси ... не е истина ако пада толкова лесно тая решетка.. още утре отивам да видя и да обезопасявам Big Grin
Reply

#26
pliva Wrote:А ако си оставил колата заключена и акумулатора падне изведнъж?Това имаме предвид.Ако съм планирал да сваля акумулатора,може да си оставя и предния капак полуотворен.То ясно,че ако има ток,проблема е никакъв.Говорим за непредвидено заключване от ,,умрял"акумулатор!


Уффф...
Ами връзвайте ги тези акумолатори и няма да падат. Ей на виж на моята е закрепен добре и не пада... :mrgreen:

Няма такова нещо като акумолатора да умре изведнъж. На всеки който знае как работи един оловен акумолатор би трябвало да му е ясно че нещата там са инертни и се случват бавно с много знаци за наближаващия край. Това не е полупроводников елемент, който дефектира по бързо от изгарянето на предпазител. Wink
Reply

#27
Ignat40 Wrote:С един комшия си говорихме по темата. Той голфаджия, но е имал същия проблем. Каза, че за да отключи колата, е смъкнал плафончето на осветлението на задния номер и е подал ток през буксата на крушката.
При нас това възможно ли е да се случи, без да изгори нещо?

Градски легенди...
Освен ако акумолатора не бил разреден точно заради светенето на тази лампа. Smile
Reply

#28
pliva Wrote:Да,това е идея!Не вярвам да изгори нещо.И според мен ключа на фаровете трябва да е на включено положение,за да не прекъсва веригата.(При мен си е постоянно така,не го пипам)Все пак ще се ползва само да отключиш с дистанционното.Е за това го харесвам тоя форум!

Пробвай. Smile Ако колата е със стария CEM - няма нищо да захраниш... Е най много да светнеш съседната крушка. Но релето няма кой да ти включи.
Ако е с CEM като моето XC90 - High-Side Swithc-a, ако няма reverse voltage protection( а при някой дори и да има пак гърмят) ще се опита да захрани електрониката на колата през паразитния диод на MOSFET-а, и на транзистора ще му излезне пушека. А както всички знаем - интегралните схеми работят с концентриран пушек. В момента в който пушека напусне IC, тя спира да работи. Big Grin
Reply

#29
Tisho,може да те разочаровам,ама на служебната баничарка точно така ,,умря" акумулатора - в петък палеше нормално,а в понеделник нямаше грам ток при - 18'С - беше станал на топка/замръзнал/!Пресен случай от преди две седмици!За такава ситуация дерзая! Wink
Reply

#30
pliva Wrote:Tisho,може да те разочаровам,ама на служебната баничарка точно така ,,умря" акумулатора - в петък палеше нормално,а в понеделник нямаше грам ток при - 18'С - беше станал на топка/замръзнал/!Пресен случай от преди две седмици!За такава ситуация дерзая! Wink

Имам тук едно БМВ, което наглеждам, докато собственика е в чужбина. Преди Коледа човека си се прибра в Германия. А аз към 10 януари, реших да проверя колата и нямаше грам ток.
Добре, че колата е от 1994-та, без тези сложнотии и може да се отключи.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)