The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Консултация за покупка на V50

#31
Аз вече си написах мнението по-горе - не бих направил компромис с нищо, което споделих. Най-малко с ремъци или масло.
И хич не бих се доверил на разни италиански книжки.
И механични сметки на километри също не бих правил, щото както за година мога да навъртя 10 хил., така мога и 50 хил.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#32
Колега, посочените от теб манипулации няма никаъв смисъл, поне според мен, да бъдат изпълнени в МП. Само маслото ти е 200 лв, което е в пъти над цената, която ще получиш от независим доставчик. Лично аз сипвам на моята масло Мотул- в годините на различни автомобили съм пробвал доста марки и за себе си съм стигнал до извода, че Мотул е много добро.
Reply

#33
Здравей колега,със здраве да си караш Волвото!Моята е бензин S40 1,6 -2009г.,двигател на Форд.Смених си сам филтрите и маслата на двигателя и хидравликата,антифриза(закупен от МП).Попитах МП за всички тези консумативи,така от любопитство и...познай...цените им бяха двойно по-високи от тези ,които аз закупих от интернет!Виж за ангренажен ремък и ролки може да отида при тях :roll: Производителя препоръчва Castrol ,нека не се правим на по-големи инженери от тях Wink Иначе и аз съм на мнение ,че да смениш оригиналната водна помпа с друга просто така....не мисля за правилно!
Reply

#34
Здравейте, колеги,
Благодаря Ви за отзивчивостта до сега!
Искам да ви попитам още нещо и смятам, че не е нужно да отварям нова тема!
Смених всички консумативи, гледахме колата и на компютър, но нямаше сериозни грешки(софтуера не беше Вида).), поне според майстора, изтрихме натрупаните до момента грешки, покарах малко и след това не се появиха. Днес си купих винетка и реших да покарам малко извън града, качих се на магистралата и установих следното: при скорост до 120км/ч автомобила ускорява и върви много добре, поне аз проблем не мога да усетя. При скорост по-висока, обаче, мощността намалява и едвам достигам 140-145км/ч, без значенив на 4-та или 5-та предавка. Към какъв проблем може да ме насочите? Някой имал ли е такъв проблем? В градски условия не може да се усети никакъв проблем, само при скорост над 120км/ч! Софтуер Вида, дали би показъл точна грешка и ако дърпа въздух от някъде, кулера или турбото, може ли да се хване като грешка?
П.п.Един приятел има OBD модул за диагностика през блутут на телефона, тази вечер го включвахме и стартирах софтувр, но не показа никаква грешка. Може ли да се вярва на тези модули, има ги много в интернет пространството?
Reply

#35
На "прима виста" предположенията ми са запушен катализатор или МАФ сензор. Пробвай да сложиш добавка за дизел и това може да "оживи" колата във високите обороти.
Reply

#36
Колега,би споделил какви масла си сменил-на скоростна кутия,спирачна течност-сменял ли си и т.н.?Просто" да трупаме" знания Wink
Reply

#37
Вече доста километри навъртях на скандинавеца- сменил съм масло на двигателя / 2 пъти/, ведно с всички филтри, пистов ремък, антифриз, филтър купе, спирачна течност. Горе- долу това е. Не съм сменял друго, тъй като имах късмета да открия В50 със сервизна история. Мислех си дали да не сменям масло на скоростна кутия, но засега си мисля да поизчакам. Предстои да сменя ангренаж.
Reply

#38
Николай Диянов Wrote:....тъй като имах късмета да открия В50 със сервизна история. Мислех си дали да не сменям масло на скоростна кутия, но засега си мисля да поизчакам. Предстои да сменя ангренаж.
Маслото на скоростната кутия (ако е автоматик), когато и да го смениш, все ще е късно... :lol:
Сменяй човече, не се чуди! Отразена ли е смяна в сервизната история?!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#39
Маслотo го смених с Мотул Хclean 8100 5w30 C2/C3. Казаха ми, че е по-качествено от Кастрол, затова сложох него. Филтрите са на Clean-италиански. Старите, които свалихме бяха някакви УФА(горивен, маслен и въздушен), maid in China, а филтъра на купето имам чувството, че никога не е бил сменян. Долях антифриз концентрат зелен, не го сменихме, защото стария изглежда в отлично състояние-бистър и огледален е. Спирачна течност не съм сменял, за сега.
По проблема описан по-горе, почистих дебитомера и работата се подобри доста, но пак не е както трябва, има още нещо, дали за почистване или настройка- не знам. Вече много ясно се усеща кога се включва турбината и колата тръгва много добре, сега на 4-та стига, дори малко минава 4000 оборота и скорост 160-165км/ч, като превключа на 5-та стигам до 3000 оборота и успявам да поддържам 150км/ч, но не мога да кача повече. На 1ва, 2ра и 3та се изрязва много добре, просто натискам газта и колата веднага стига и минава 4000 оборота.
Reply

#40
С dpf съм и маслото "уж" е за автомобили с дпф. Не показва никаква грешка за dpf-a, нито колата влиза в авариен режим. Все едно всичко е нормално. Възможно ли е, ако е имало някаква важна грешка(като запушен дпф, например), да се изключи софтуерно и да не се показва? Ще се виждам с един от колегите във форума, който има Vida Dice и ще видим какво ще покаже. На Делфи никаква грешка не се показва!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)