The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на ангренаж и пистов ремък

#1
Здравейте. Предстои ми смяна на ангренажен и пистов ремък. КОлата е В50 2,0 Д 136 коня. Може ли да ми препоръчате някаква марка и дали е нужно да сменям и водна помпа.
Колата няма да ходи в Мото -Пфое а смяната ще се прави в друг сервиз.
Reply

#2
Водната помпа е добре да се смени. Не е много скъпа, а ако се счупи рискуваш да те остави на пътя. Или по-добрия вариант - да протече преди да се счупи, така че да можеш да я смениш, без да те остави някъде. Не съм много сигурен, колко точно и е живота, но си мисля, че е повече от колкото на ремъка и ролките. Сам си прецени дали да ги спестиш тия 80 -100 лв. или не.

За марка ремъци и ролки - не мога да кажа. При мен е някакъв миш-маш от INA (ремък) + GATES (ролки) или обратното. Чел съм, че и CONTI са читави.
Reply

#3
Ролките и помпата обикновено издържат поне два пъти повече от ремъците. Отговорността и ослушването са си твои.
А сигурен ли си, че тази сметка вече не е правена от някой преди тебе? Демек, знаеш ли, че при предишната смяна са сменяни?
Моите са сменяни в МП и прецених, че ще карам 50 000 само със смяна на ремъци, след което ще правя пълно обслужване с гаранция от МП. Отговорността си е моя.
Reply

#4
Ангренажен ремък и ролки си купих от мото-пфое, и ги монтирах в друг сервиз.
Но колата си е твоя, решението също.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)