The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за Volvo V40

#21
Аз пък съм на друго мнение, ама си е лично мое. Всичко, за което имам възможност (разбирай време) гледам сам да си го правя и прибягвам до майстори с опит, само ако има някакъв казус. Не за друго ами щото ми е интересно и ме сърбят ръцете и до някъде не мога да се доверя напълно на който и да е майстор. В няколко сервиза питах за смяна само на ангренажен комплект без помпа и на всякъде беше 100+ лв. За свалянето на теглич от старата ми кола в един кирлив сервиз в дружба ми поискаха 50 лв. за буквално 4 болта и се принудих да отделя 10 минути от 40 минутната си обедна почивка, след като хапнах разбира се ,за да го сваля, качена на тротоара на една страна. Мисълта ми е че повечето майстори в един момент се самозабравят ценово и особено, ако имат повече работа гледат да изработят максимума за по-кратко време във всяка сфера. Смяната на ремъка на V40 ми отне около 4 часа по тъмно след работа, пред блока. Ако имах подемник и гайковерт и всякакви сервизни удобства 1час е много. За някои неща наистина не си заслужава да се взимат нови, айде от ремък и ролки няма да спестиш много, но водна помпа, ако знам че е на 20000 бих я взел без да се замисля.( И ролките бих взел в интерес на истината ,защото мога да преценя в какво състояние са и колко ще изкарат приблизително). Не ме разбирай погрешно, имам достатъчно възможности да глезя колата и да я влача по елитни сервизи, ама за мен не е рационално 17 годишна бангия за 2-3 х.л да изяжда неоправдано средства да речем за една седмична почивка, като вероятноста да излизат постоянно някакви разходи нараства експоненциално. Дълго стана Smile
Reply

#22
И понеже темата залитна малко в друга посока, ще си позволя и аз от моята си камбанария да изкажа мнение. Въпроса не е кой "майстор" или сервиз колко пари взима за дадена операция. Въпроса е какво свършва, и как го прави. Защото ми е писнало да правя довършителни работи след разни "майстори". Наясно съм че не всеки има данни и/или възможност да направи дадена манипулация по автомобила, но имам ли познанията и средствата, винаги бих предпочел сам да си направя ремонт по автомобила. И не за да спестя някой и друг лев, а защото ще съм сигурен и спокоен какво и как съм правил. И за съжаление , мърлящината и непукизма в сервизите не е само БГ патент. Мога да дам примери от 1 лице, но да не разводнявам повече темата.
Reply

#23
Колко от Вас са си купили кола,непозната като марка, от която нищо не разбират и са започнали сами да я обслужват пред блока още след покупката и то с части втора употреба ,без да познават продавача . Айде моля. Иди си в сервиз, дай пари,купич си части от среден клас,но търси гаранция от сервиза. Като понапреднеш малко с материала,може да почнеш да чоплиш и сам. Къде от мерак ,къде от икономическа гледна точка. На първо време иди в сервиз,но гледай да е някой не-гаражен тип,където имаш някакво доверие на хората.Направи си първото обслужване на колата и си карай. Не забравяй през това време да четеш тук,както и влез в официалните групи във фейсбук ,ако ползваш това приложение,полезно е и бързо намираш отговорите.Желая ти безаварийно шофиране с новата кола ! И запомни! Веднъж волво,завинаги волво.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#24
Здравейте, колеги,

Благодаря на всички за включванията.
Понеже не са ме разбрали няколко човека за питането ми относно, сервиз/човек тясно специализиран с Волво, споделям отново, че:
-имам сервиз, в който хората са ми познати и им вярвам безрезервно
-питам за някой тясно специализиран, когото мога да посетя при евентуална странна авария. Винаги е полезно да имаш контакт на такъв човек. За пример давам другата ми кола - Ланча либра. Преди около две години, колата спря да пали. Оказа се, че е ударила клапани или там каквото има да удря (не разбирам от автомобили, не ми е това бизнеса). В хеед ауто в надежда (един от големите сервизи в София) я оправиха за скромните 1800лв. Тръгнах след ремонта за морето и на връщане едвам се прибрах. Колата спря да пали. Оставих я отново там. След почти месец седене в този сервиз, и разколачване на всичко възможно по автомобила, но не и повторно отваряне на двигателя - взех си го на теглене и го закарах при един гаражен майстор в Дружба (сервиза му е голям колкото магазинче за цигари), който се занимава само и единствено с Италиански коли. Два дни по късно, човека ми се обади и ми каза, че трябва да пия една голяма ракия, защото много скоро съм щял да правя отново основен ремонт на двигателя. Оказа се скъсана шпонка на зъбно колело, която не е направила впечатление в предишния сервиз. И от там изместване на ангренажния ремък. Та за това, драги съфорумници, питах за някой, който е тясно свързан с Волво. Вече получих няколко отговора. Така, че ви благодаря.

Наистина оценявам и ви благодаря, че толкова много хора се включиха в сагата на един "новобранец" във форума.

Утре ще пререгистрирам колата със софийски табели и ще кача снимки, веднага след това.

Поздрави и приятна вечер,
Ники
Reply

#25
baipetko Wrote:Колко от Вас са си купили кола,непозната като марка, от която нищо не разбират и са започнали сами да я обслужват пред блока още след покупката и то с части втора употреба ,без да познават продавача . Айде моля. Иди си в сервиз, дай пари,купич си части от среден клас,но търси гаранция от сервиза. Като понапреднеш малко с материала,може да почнеш да чоплиш и сам. Къде от мерак ,къде от икономическа гледна точка. На първо време иди в сервиз,но гледай да е някой не-гаражен тип,където имаш някакво доверие на хората.Направи си първото обслужване на колата и си карай. Не забравяй през това време да четеш тук,както и влез в официалните групи във фейсбук ,ако ползваш това приложение,полезно е и бързо намираш отговорите.Желая ти безаварийно шофиране с новата кола ! И запомни! Веднъж волво,завинаги волво.

Би ли ми споделил, кои са официалните групи във FB?
Опитах да добавя форума в Тапаталк, но приложението въобще не намира този форум. Sad
Reply

#26
Тапаталк Йок. Групите са Волво клуб България и Волво клуб България Купува/Продава и двете изписани на кирилица и с най-много потребители от всички подобни.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://m.facebook.com/groups/193481013995317?ref=bookmarks&notif_t=group_highlights">https://m.facebook.com/groups/193481013 ... highlights</a><!-- m -->
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#27
bg_tiger1978 Wrote:... и двете изписани на кирилица ....
<!-- m --><a class="postlink" href="https://m.facebook.com/groups/193481013995317?ref=bookmarks&notif_t=group_highlights">https://m.facebook.com/groups/193481013 ... highlights</a><!-- m -->

Има и една "Волво клуб България", изписана на кирилица, но не отговаря на критерия "много потребители" Wink
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#28
Идеята на поста ми беше, че "елитния" сервиз не гарантира качество и човек, ако има възможност сам да си оправи нещо, ще предполага по-особено отношение към личния му автомобил. Иначе за диагностика и решаване на казуси по марката, давам един глас за Ники Добрев.
Reply

#29
Здравейте,

С малко закъснение качвам обещаните снимки.
В следващия си пост ще опиша преживяванията с колата за 1300км, навъртяни в последните пет дни.


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply

#30
И така, за последните пет дни навъртях 1300км. 220 от тях в София и 1100, до морето и обратно.
Средния разход на колата по пътя за Ахтопол, моткане по плажовете и обратно, през Бургас до Равда и от там в София, е 9,7 л/100км. Скоростта, с която съм шофирал по магистралата е 120-140км/ч. Рядко към 150-160 при изпреварване. Винаги на климатик.
Впечатленията са ми за много добро седене на пътя, силна маневреност и голяма устойчивост.

Разбира се, не се разминах и без проблеми.
Когато купувах колата, продавача ми сподели, че си е купил ОБД кабел за да може да си чисти грешка, която се появява периодично - след като е махнал катализатора. Е, малко след Бургас, чек лампата светна. Минал съм 80 км. на светеща чек лампа, като нямаше никаква разлика в държанието на автомобила до края на деня.
На следващия ден обаче вече имаше. Двигателя държеше ниски обороти, когато не е на скорост. Оборотомера показваше около 600об/мин, като от време на време гаснеше. Когато е на скорост нямаше никакви проблеми, вървеше и ускоряваше нормално. Но в момента, в който освободя от скорост - гасне.
Отидох на диагностика във Варвара, и майстора ме пита дали съм имал проблеми с катализатора - казах му, че го няма. Явно грешката, за която говореше продавача се беше появила. Изчистихме я и човека ми обясни, че втората ламбда сонда дава различни показания, от което явно се бърка и работата на двигателя в ниските обороти. Посъветва ме да карам на газ възможно най-много, тъй като газовия компютър забаламосвал ламбдата.
След изчистване на грешката, двигателя видимо и чувствително заработи на нормални обороти, когато не е на скорост - около 850-900 об/мин. и така до края на деня.
Днес сутринта паля колата и изненада - отново не държи обороти. А чек лампата не свети. Тръгнах към Бургас, а от там за Равда. Като изгасих колата направо в Равда. През това време на светофарите съм държал едновременно спирачката и газта, за да не изгасне.
Стана време да си тръгвам от Равда, паля колата и пак изненада - работи като часовник. И така до София. Около Ихтиман ми светна отново лампата, но нямаше промяна в перфектната работа на мотора.
Такава имаше в София, като държеше около 750 оборота. Изгасих колата чак когато тръгнах да зареждам. След това запалих и отново работата на двигателя беше перфектна.
Направо нямам думи. Както се казва: Все едно карам Москвич - вчера работеше, днес се чудя какво му е.
Нямам никаква адекватно обяснение как е възможно в един момент да работи перфектно, а в следващия да не държи обороти, и обратното.

Колеги, някой от вас имал ли е подобен проблем?
Съществува ли някакъв емулатор за ламбда сондата?

Ще съм много благодарен да споделите своите подобни преживявания и техните решения.

Извинявам се за дългия пост. Не намерих по-кратък начин да опиша проблема.

Поздрави,
Ники
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)