The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какви радиатори влага Волво в колите?

#11
Благодаря на всички за мненията. Бяха ми много полезни.
Reply

#12
Оказа се, че имало сервиз за климатици на 100 метра от нас и реших да спестя някой лев, като им закарам колата в разглобен вид. Само да сменят радиатора.
Ето какво излезе - Valeo - Made in Poland.    
До колкото разбрах в Полша се произвеждат радиаторите Термотек (Termotech). Дали не са същите радиатори с етикетче на Valeo ?!?!?
----
Малко оффтопик, ама ... - как ми се иска да открия "Made in Sweden" някъде другаде , освен на гумената стелка за багажника Wink
Reply

#13
Spurs Wrote:Аз преди време си сложих на XC90-ката един тайвански, мисля беше, взех го от доставчик на Бул. "Владимир Вазов", до HomeMax.
Цената беше към 250 лв., гаранция една година. Оригиналния в МП беше към 1000 лв., плюс доставката...
Карам вече втора година без проблем, да не чуе дявола...
Тази година взех за 960-ката още един, произведен в Аржентина, 150 лв., от същия вносител. Досега е екстра...
Считам, че направих компромис, който се надявам да се окаже добър, но само времето ще покаже.
Поздрави!
BNG май се казваха купих си за старата кола, добра алтернатива са.
ex XC90
Reply

#14
Е какво толкова дали е правен в Южна Корея, Тайван или Полша. Важното е да не е в Китай :lol: Реално погледнато при производството на един продукт ако се спазва технологията и се използват правилни материали той струва еднакво без значение къде е произведен. Факторите върху цената са вторични - данъчни кредити, субсидии, инвестиции, кредити и т.н. Освен това - например Ленд Роувър слагат на някои модели 3,2 литровия двигател на Волво, една и съща част в кутия на Волво цената е една а в кутия на Роувър друга по-висока 8-) Правени са на едно място, а вероятно и от един и същи човек.
Любопитен факт е например че охладителните маркучи за двигателя на новите ХС90 са произведени в България. Ваносните шайби за 2,5 Т5 се правеха в Германия, а сега в Румъния. Шибана глобализация.
Купих радиатор за климатика, защото се оказа че тече. Behr, Южна Корея. 170 кинта. Валео на Волво 550 кинта. Ами няма как да стане с Валео, още повече че имам доживотна гаранция от там от където купувам.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)