The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кой всъщност двигател имам?!?!?

#1
Здравейте колеги,
Когато търся резервни части в онлайн магазини и по специално за двигателя, има опция за търсене по номер на двигател.
Започвам да пиша номера и когато напиша "Т5"(както ще видите в талона),автоматично ми излиза, че моят двигател е 163 кс.А по талон ми пише 136КВ (или 185кс).Знам , че с моята регистрация (2008г. фейслифта) би трябвало да е 185кс -D5244T4, но по талон е D5244T5. Тотално съм объркан.Възможно ли е това Т5 в моя талон всъщност да няма нищо общо със 163кс?
И друго -как мога да разбера с колко зъба ми е ангренажният ремък, защото ще го сменям, а има два вида:132 и 146 зъба, ако не бъркам последния?
Някакви други съвети в това отношение?
Благодаря предварително.
Поздрави.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#2
toninikolaev Wrote:Здравейте колеги,
Когато търся резервни части в онлайн магазини и по специално за двигателя, има опция за търсене по номер на двигател.
Започвам да пиша номера и когато напиша "Т5"(както ще видите в талона),автоматично ми излиза, че моят двигател е 163 кс.А по талон ми пише 136КВ (или 185кс).Знам , че с моята регистрация (2008г. фейслифта) би трябвало да е 185кс -D5244T4, но по талон е D5244T5. Тотално съм объркан.Възможно ли е това Т5 в моя талон всъщност да няма нищо общо със 163кс?
И друго -как мога да разбера с колко зъба ми е ангренажният ремък, защото ще го сменям, а има два вида:132 и 146 зъба, ако не бъркам последния?
Някакви други съвети в това отношение?
Благодаря предварително.
Поздрави.

Според VIN-a излиза ето това:
   

Нормално е за катажия да обърка нещо. Smile След 2007-ма дизелите при XC90 са 185hp. а по някое време стават и 200.
Ангренажен ремък, ролки и т.н. от МП. Има защо... Wink


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#3
Вероятно е грешно вписан в талона.
Излиза по ВИН че е Т4
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.catcar.info/volvo/?lang=en&l=c3Q9PTMwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJSZWdpb24iLCIzMCI6IiAoRVVST1BFKSBcLyAoeXYxY3o3MTQ2ODE0NTg5NjkpIn18fGltYWdlUGF0aD09MDgwMGM4YWY4MTY3ZWRiYl8wXzAuanBnfHxtYXJrZXRJZD09MTAwMnx8bW9kZWxJZD09MTAwNHx8eWVhcklkPT0xMTk0fHx5ZWFyRGVzYz09MjAwOHx8ZW5naW5lc0lkcz09MTA5Nnx8dG1zSWRzPT0xMDQx">https://www.catcar.info/volvo/?lang=en& ... RzPT0xMDQx</a><!-- m -->
На моя талон превода например е XS 90...?! Confusedhock:
IQ-то на регистраторите в КАТ явно не е много високо.
ПП. За ремъка, ако искаш да си сигурен, сваляш и като видиш каква е дължината, купуваш същия... Wink
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fakturi.motopfohe.bg/mp_chasti/ReportPage.jsp">http://fakturi.motopfohe.bg/mp_chasti/ReportPage.jsp</a><!-- m --> - това излиза... :roll:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
Благодаря колеги за успокоението.Да, най-вероятно е грешка.Така са преписали от предният талон.
При това условие мога ли да "претендирам" в КАТ за смяна на информацията в талона и вместо 185 да напишат 163кс(в киловати разбира се), на основание че двигателят е Т5. Така ще плащам по-нисък данък, а пък аз ще знам, че е 185кс.Това е в кръга на шегата разбира се.Сигурен съм, че ще търсят и напишат истинският номер на двигателя- Т4 само и само да не напишат по-малко киловати, за да не се прекара държавата.
Reply

#5
toninikolaev Wrote:Благодаря колеги за успокоението.Да, най-вероятно е грешка.Така са преписали от предният талон.
При това условие мога ли да "претендирам" в КАТ за смяна на информацията в талона и вместо 185 да напишат 163кс(в киловати разбира се), на основание че двигателят е Т5. Така ще плащам по-нисък данък, а пък аз ще знам, че е 185кс.Това е в кръга на шегата разбира се.Сигурен съм, че ще търсят и напишат истинският номер на двигателя- Т4 само и само да не напишат по-малко киловати, за да не се прекара държавата.

При всички случаи е добре да оправиш нещата, защото не се знае кога може да ти стане проблем. Я при продажба, я някой "бдителен" служител на реда да се заяде, я някой застраховател тарикат да го използва да не ти плати обезщетение.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)