The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за ХС90 2.5Т и 2.4 D5

#11
Loris Wrote:http://m.mobile.bg/details/21476260734450095 някакви мнения за тази обява.
Някой от вас имал ли е проблем с филтъра за твърди частици. В маднес пловдив за около 500-700лв ги премахват софтуерно и хардуерно и казват, че нямало драми след това.
Вихровите клапи създават ли проблеми?

Гледсах я тази. На мен ми хареса. Човелът също бе приятен, което за мен си е важно. Много я исках, това, че нямаше шибедах и други екстри ме отказа. Но път дървеният волан за мен си остава супер екстра, така че претегли и помисли. На пязара е поне от март месец, че оттогава си ги гледам.

п.с. взех си 3.2 бензин с LPG уреда, R-design. Возя три деца и возията ми харесва, изобщо не е на каруца, както някой се изрази по-горе.
2001 v70 d5 163 hp
2007 xc90 3.2 238 hp r-design
Reply

#12
Carburettor Wrote:Като човек, който кара ХС90 вече много дълги години (вече 2-ро, първото беше 2006 г., сегашното е 2011 г.) бих препоръчал дизеловото, и то не само защото е R-Design, който си има плюсове (страхотна визия, дизайн и по-спортни седалки с по-добра странична опора) и минуси (вози по-твърдо, особено с тия 19-цолови джанти). Но това не е толкова важно, а друго. Ще изброя защо е по-добре да избереш дизеловото:

1. Въпреки че е малко по-скъпо, си струва повече, защото е след фейслифта и макар че на външен вид си приличат много, подобренията под ламарините са много сериозни.

2. Скоростната кутия е 6-степенния Айсин, който е многократно по-надежден от 5-степенния на бензиновото. А при правилна поддръжка (смяна на маслото на 60 -80 000 км) може да изкара и над 500 000 км (по данни от немските форуми).

3. Върви почти колкото бензиновото (ако е на бензин, иначе по-добре), а с един чип направо го къса (лично мои наблюдения и сравнения), старото ми ХС90 беше 185 к.с. серийно и вървеше точно колкото Т5 на мой приятел на газ. На бензин Т5 леееекинко ме изпреварваше. След като го чипосах до ~230 к.с., късаше Т5 както го подхване. И вървеше абсолютно наравно с ХС90 3,2 (238 к.с.). Тествал съм го многократно с един приятел грък, там дизелите са рядкост. На атмосферния шестак му липсва тяга, няма въртящ момент, иначе се развърта много приятно. Сега отново мерих сили с актуалното си ХС90 D5 (200 к.с., все още не е чипосано, толкова хубаво върви, че май няма нужда от повече) със същото Т5 - изпреварвам го и на газ, и на бензин, както си поискам. Става дума за ускорения до 100, до 160 и т.н. А ако го чипосам, ще върви много по-добре от 3,2.

4. Наистина, на газ вероятно ще ти е малко по-евтино, но според мен разликата ще е пренебрежимо малка. Т5 според моя приятел си ходи поне 18-22 л газ градско и около 13-16 л извънградско Плюс малко бензин естествено. Моите D5 горят около 10-11 градско (ама аз живея извън града, на 18 километра от центъра) и около 7,5-8,5 спокойно извънградско, а при 150 км/ч по магистрала 9,5-10. Така че разликите в лева/100 км са смешни. Особено при вас по морето, дето нафтата ви е евтина. И ще си ползваш целия багажник. В подписа ми има линк към spritmonitor, можеш да се ориентираш за разхода на старото, поне докато водех статистика.

5. И още нещо - ако не е от Италия, дизеловото има печка, което си е страхотно преимущество за зимата.

6. Дизеловото има навигация, която работи перфектно в България, а последния ъпдейт на картите за Европа е от юни 2016 г. - съвсем актуални са.

7. Дизеловото има Bluetooth - уникално удобство, можеш да си управляваш телефона в джоба от бутоните на волана.

ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ
Няма база за сравнение Бензиновия с шумния и тромав Д5 двигател
Т5 е много по бърз и много по тих от Д5
Това е единствения двигател който не чупи автомата ( доказано от Американски форуми )
Т5 можеш да го караш с 200 без да ти надува главата за разлика от Д5
ПОВЕЧЕ НЕ ГОВОРИ ГЛУПОСТИ ЧЕ СИ ПО БЪРЗ ОТ Т5 И 5 ЧИПА ДА МУ СЛОЖИШ СЕ ТАЯ
Reply

#13
relaksa Wrote:ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ
Няма база за сравнение Бензиновия с шумния и тромав Д5 двигател
Т5 е много по бърз и много по тих от Д5
Това е единствения двигател който не чупи автомата ( доказано от Американски форуми )
Т5 можеш да го караш с 200 без да ти надува главата за разлика от Д5
ПОВЕЧЕ НЕ ГОВОРИ ГЛУПОСТИ ЧЕ СИ ПО БЪРЗ ОТ Т5 И 5 ЧИПА ДА МУ СЛОЖИШ СЕ ТАЯ

Струва ми се, че объркахме двигателите. Или поне аз се обърках Smile Това, което аз разбирам под Т5 е добрият стар 2.3 Т5 мотор от 850ките и С/В сериите (240-250 к.с. според годините) , който наистина и носи на тунинг, и не може да се сравни с д5-иците от времето си. Обаче като се замисля май няма XC90 с него.
Та в случая става дума за 2.5Т, който въпреки по-големия си обем е по-спънат от Т5.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)