The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S80 2.5D5 AWD - Не пали - Проблем с компютъра.

#11
Аз също не вярвам.
След като го проверят и упоменат, къде точно е проблема ще пиша отново Smile
Reply

#12
На бензиновите S60 има навика да се размества буксата на компа за мотора. Отвори кутията зад десния фар(ако е там на твоята кола), след което натисни компютъра с ръка, ако мръдне леко надолу и се чуе щракване, палиш и заминаваш. Wink На две S60 съм го виждал това - закачаш вида - няма комуникация с комп-а на мотора, наместваш компютъра в буксите и тръгва. Smile
Reply

#13
VivasVolvo Wrote:Колата угасна както работеше в ниски обороти. Никакви грешки или случки подсказващи че има проблем. При опит да запаля колата върти, върти, но не пали. Преди това на второто завъртане колата палеше. Никакви проблеми не бях забелязал при палене. Възможно ли е да е от смяната на маслото и масления филтър. От сервиза ми казаха, че нарочно слагат малко над максимума масло, за да може като се запали мотора да спадне малко под максимума. Проверих това и наистина колата спадаше малко под максимума при проверка веднага след угасен мотор.

Колата се включва и на контакт, като показва, че няма никакви съобщения. Ако компютъра е заминал, ще показва ли тези съобщения ?

Другото, което си мисля е дали не е възможно нещо да се е прецакало, като изчистих напомнянето на сервиз. Изчистих го с комбинацията от натискане на посочените бутони. Направи ми впечатление че под знака "гаечен ключ" имаше 163. Което според мен са 163 съобщения.

Тези 163 съобщения не излизаха при нормална работа. Видях ги само при задържане на комбинацията. След като се изчисти всичко колата работи около 10 - 15 минути напълно нормално и без проблеми. След това угасна.

Само се надявам да не е компютъра.

Ще се радвам да чуя мненията Ви.
Едва ли е компютъра.
Reply

#14
Tisho Wrote:На бензиновите S60 има навика да се размества буксата на компа за мотора. Отвори кутията зад десния фар(ако е там на твоята кола), след което натисни компютъра с ръка, ако мръдне леко надолу и се чуе щракване, палиш и заминаваш. Wink На две S60 съм го виждал това - закачаш вида - няма комуникация с комп-а на мотора, наместваш компютъра в буксите и тръгва. Smile

Въпроса е, че идея си нямам къде е иначе бих опитал предложението ти.
Малко си поотдъхнах, като чух мненията Ви, че тези вчера с тези цифри дето ми извадиха за нов комп 6,7К и 1300 лева ремонт на памет на едно S60, което са правили направо настръхнах и цяла нощ не спах от притеснение.

Имам колата от седмица и се надявам да не е толкоз каръшка работа за в бъдеще.
Reply

#15
VivasVolvo Wrote:
Tisho Wrote:На бензиновите S60 има навика да се размества буксата на компа за мотора. Отвори кутията зад десния фар(ако е там на твоята кола), след което натисни компютъра с ръка, ако мръдне леко надолу и се чуе щракване, палиш и заминаваш. Wink На две S60 съм го виждал това - закачаш вида - няма комуникация с комп-а на мотора, наместваш компютъра в буксите и тръгва. Smile

Въпроса е, че идея си нямам къде е иначе бих опитал предложението ти.
Малко си поотдъхнах, като чух мненията Ви, че тези вчера с тези цифри дето ми извадиха за нов комп 6,7К и 1300 лева ремонт на памет на едно S60, което са правили направо настръхнах и цяла нощ не спах от притеснение.

Имам колата от седмица и се надявам да не е толкоз каръшка работа за в бъдеще.

6-7к... тези малко са се престарали с фолклора... Около 2000лв е в МП.
А в ebay го има и доста по евтин -> http://www.ebay.co.uk/itm/VOLVO-S80-V70-...1695799030
Но трябва да се препрограмира за твоята кола, ако е в компютъра проблема разбира се.
Reply

#16
VivasVolvo Wrote:От сервиза ми казаха, че нарочно слагат малко над максимума масло, за да може като се запали мотора да спадне малко под максимума. Проверих това и наистина колата спадаше малко под максимума при проверка веднага след угасен мотор.


Ако си с D5 185hp. Това не е хич добра практика. Тази кола е с DPF и при прекъсване на регенерацията има навика излишната нафта да влиза при маслото. За това винаги при смяна се налива толкова колкото е предписал производителя(5.5 литра ако се не лъжа) а не колкото събере мотора. Smile
Reply

#17
Какво е DPF ? И ако е станала някаква беля с него тежък проблем ли е ?
Reply

#18
VivasVolvo Wrote:Какво е DPF ? И ако е станала някаква беля с него тежък проблем ли е ?

Филтър за твърди частици - екология, намалява броя на раково болните казват...
Да тежък е проблема, из неволите на дизелжията - около 40мин бръмчене на място с пусната през VIDA регенерация, ако се е затлачил. :mrgreen: Tongue По принцип колата си го регенерира сама, когато има нужда.
Reply

#19
Tisho Wrote:
VivasVolvo Wrote:Какво е DPF ? И ако е станала някаква беля с него тежък проблем ли е ?

Филтър за твърди частици - екология, намалява броя на раково болните казват...
Да тежък е проблема, из неволите на дизелжията - около 40мин бръмчене на място с пусната през VIDA регенерация, ако се е затлачил. :mrgreen: Tongue По принцип колата си го регенерира сама, когато има нужда.

Благодаря много за обеснението!
Благодаря и на всички включили се по темата. Наистина се надявам да не е нещо сериозно. Ще пиша допълнително, когато има някакво развитие.

Поздрави!
Reply

#20
Хора!

В плюс 3 сервиза са си майстори и няма второ мнение по въпроса.

Отивам с направената "диагностика" от сервиз "Адрес" serviz-adress.com и обясних всичко на човека. Не се стигна въобще до правене на диагностика от тяхна страна.
Попитаха ме единствено сипвал ли съм гориво скоро на колата. Казах, че не съм защото я купих с над половин резервар пълен с гориво, а в момента в който колата угасна показваше, че има 1/4 гориво.

Майстора без да каже нищо отиде и взе 10л нафта. Сипахме ги вика "Пали". Аз убеден, че няма да запали натискам старт бутона и колата почва да върти да се мъчи да запали и тъкмо да кажа "виждате ли ?" и БАМ колата запали.
ХАХАХАХАХА с "изгорял компютър" нали се сещате ? Big Grin Big Grin

Човека ми обесни, че реално нафта има, но в другото разделение на резервара и има или запушване на едната помпа или единия канал, не съм сигурен точно, а и не знам колко горивни помпи има.

Та така, сега тази помпа трябва да се оправи, а до тогава просто не трябва да карам с по-малко от 1/2 резервар.

Нямам думи просто, това наистина не го очаквах.

Big Grin Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)