The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
volvo 850 проблем с паленето

#11
БравоС, Venstan!Значи коня го изкарваш и тича като луд сега в студа, а ...

Можеш да споделиш от къде купи датчика ...
Там в Световрачане - сервизджийте разбирачи ли са /доволен ли си/ и препоръчваш ли ги на други 850-ткаджий или се въздържаш.

Разправи по на широко тея клюкини около проблема ти, дори... понеже прее...ия датчик ти е свален, можеш да го снимаш и да онагледиш за останалите, кое точно си оправил.

Айде, по-смело и по клюкарската по преодоляната болка,
това е директен опит!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#12
БравоС, Venstan!Значи коня го изкарваш и тича като луд сега в студа, а ...

Можеш да споделиш от къде купи датчика ...
Там в Световрачане - сервизджийте разбирачи ли са /доволен ли си/ и препоръчваш ли ги на други 850-ткаджий или се въздържаш.

Разправи по на широко тея клюкини около проблема ти, дори... понеже прее...ия датчик ти е свален, можеш да го снимаш и да онагледиш за останалите, кое точно си оправил.

Айде, по-смело и по клюкарската по преодоляната болка,
това е директен опит!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#13
BOYCH Wrote:Айде, по-смело и по клюкарската по преодоляната болка,
това е директен опит!
Браво BOYCH,добре го каза.В крайна сметка за това сме се събрали-да обменяме опит и да си помагаме
[Image: 16008.jpg]
Reply

#14
BOYCH Wrote:Айде, по-смело и по клюкарската по преодоляната болка,
това е директен опит!
Браво BOYCH,добре го каза.В крайна сметка за това сме се събрали-да обменяме опит и да си помагаме
[Image: 16008.jpg]
Reply

#15
[quote="Venstan"]проблема се оказа в датчика на хол. срещу 150лв. 96лв за датчика+54лв за работа и 2дни в гараж в Световрачене колата габоти без проблем.

Колега дай информация как да ги намеря тези майстори в Световрачане.
За момента има най различни мнения- от смяна на свещи до смяна на комутатора и бобината?!?
При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на <!-- e --><a href="mailto:bg4len@abv.bg">bg4len@abv.bg</a><!-- e -->
Reply

#16
[quote="Venstan"]проблема се оказа в датчика на хол. срещу 150лв. 96лв за датчика+54лв за работа и 2дни в гараж в Световрачене колата габоти без проблем.

Колега дай информация как да ги намеря тези майстори в Световрачане.
За момента има най различни мнения- от смяна на свещи до смяна на комутатора и бобината?!?
При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на <!-- e --><a href="mailto:bg4len@abv.bg">bg4len@abv.bg</a><!-- e -->
Reply

#17
Opti_07 Wrote:При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на .............
Като ти изгасне, виж дали има искра на свещите. Тогава със сигурност ще отпадне бобината.
Преди време имах такъв проблем на шкодето, докато накрая просто спря "искрата". След нова бобина, изчезнаха целогодишните гаснения.

п.п. гаснеше си когато иска, топла, студена или няколко дена без проблем.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
Opti_07 Wrote:При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на .............
Като ти изгасне, виж дали има искра на свещите. Тогава със сигурност ще отпадне бобината.
Преди време имах такъв проблем на шкодето, докато накрая просто спря "искрата". След нова бобина, изчезнаха целогодишните гаснения.

п.п. гаснеше си когато иска, топла, студена или няколко дена без проблем.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#19
Efri 740 Wrote:
Opti_07 Wrote:При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на .............
Като ти изгасне, виж дали има искра на свещите. Тогава със сигурност ще отпадне бобината.
Преди време имах такъв проблем на шкодето, докато накрая просто спря "искрата". След нова бобина, изчезнаха целогодишните гаснения.

п.п. гаснеше си когато иска, топла, студена или няколко дена без проблем.[/

След доста лутане и моткане със смяна на свещи, комутатор и бубина в крайна сметка се оказа, че проблема е повече от елементарен.
При студен двигател сместа е по богата и не изисква силна искра, но когато загрее, сместа се регулира и обеднява, което изисква по силна искра, но понеже има оттечка по дистрибуторната капачка се получава проблема и цялата мистерия. Проверка на палеца и дистрибутора и смяна с нови и проблема беше решен. Сега колата пее.
Благодаря за споделените мнения. Смятам, че това е повече от полезно и човек, ако не бърза и осмисли мненията, може да си спести доста средства.
Весели празници
Reply

#20
Efri 740 Wrote:
Opti_07 Wrote:При мен проблема е сходен, с тази разлика, че колата като е студена пали, но като загрее гасне и не може да запали докато не истине.
Може да ми пуснеш е-мейл по въпроса на .............
Като ти изгасне, виж дали има искра на свещите. Тогава със сигурност ще отпадне бобината.
Преди време имах такъв проблем на шкодето, докато накрая просто спря "искрата". След нова бобина, изчезнаха целогодишните гаснения.

п.п. гаснеше си когато иска, топла, студена или няколко дена без проблем.[/

След доста лутане и моткане със смяна на свещи, комутатор и бубина в крайна сметка се оказа, че проблема е повече от елементарен.
При студен двигател сместа е по богата и не изисква силна искра, но когато загрее, сместа се регулира и обеднява, което изисква по силна искра, но понеже има оттечка по дистрибуторната капачка се получава проблема и цялата мистерия. Проверка на палеца и дистрибутора и смяна с нови и проблема беше решен. Сега колата пее.
Благодаря за споделените мнения. Смятам, че това е повече от полезно и човек, ако не бърза и осмисли мненията, може да си спести доста средства.
Весели празници
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)