The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 2004г. 2.4d

#11
eeker89 Wrote:Благодаря много колега,
Ще пробвам да го снимам някакси, само че още не съм стигнал до КАТ София, преди това се редя да му платя мито и ддс и за там също го искат, както ще ми го искат и утре на кат.

Досега нито един път не съм търсил номера на мотора на КАТ-ажиите . Ето ви на колата търсете каквото ви трябва аз от номера не разбирам. Последния път(с XC-то) се навираха къде ли не.
По едно време си намериха някъде отзад около турбината някаква табелка, търкаха усърдно с парцал, написаха нещо и ме пратиха навън с колата да чакам.
За регистрацията си предвиди един цял ден сандвичи и вода. Хубави дрехи, защото опашката за подаването на документите е отвън...
Reply

#12
Здравейте колеги,
Оказа се че има стикер с Part No 7 цифрен и Serиа No 6 цифрен, както и модела на двигателя а именно D5244T, залепен от ляво на ангенажния капак, иначе ако се заврете зад него доста навътре е издълбан върху метала (но потрудно се чете там).
Минаха всички разправий мита,ддс-та,еко такси регистрация ( всичко за 1 ден с много рушвети, много нерви и много студ).

Вчера ми изписа на таблото на френски " boite vitesse repar demandee", Което като си го преведох се оказа че е буквално, ""ремонт скоростна кутия"", но това не ме изненадва човека от Швейцария си беше казал че след 3000км трябва да се смени. Та въпроса ми е след като поизчетох във форума различни мнения на какво масло да се спра "Масло Mobil ATF 3309" като гледам цена за литър е някъде към 20лв (12 литра). Обаче още не съм решил къде да я карам да го сменят, дали в студентски град, както ме посъветва колегата минала седмица или някъде другаде.
А за другото масло какво бихте ми препоръчали и колко литра ?
Идеята ми е 1во да я обслужа (маслата с филтрите) и после ще я карам при Ники да я прочете.
Мерси предварително.
Reply

#13
eeker89 Wrote:Здравейте колеги,
Оказа се че има стикер с Part No 7 цифрен и Serиа No 6 цифрен, както и модела на двигателя а именно D5244T, залепен от ляво на ангенажния капак, иначе ако се заврете зад него доста навътре е издълбан върху метала (но потрудно се чете там).
Минаха всички разправий мита,ддс-та,еко такси регистрация ( всичко за 1 ден с много рушвети, много нерви и много студ).

Вчера ми изписа на таблото на френски " boite vitesse repar demandee", Което като си го преведох се оказа че е буквално, ""ремонт скоростна кутия"", но това не ме изненадва човека от Швейцария си беше казал че след 3000км трябва да се смени. Та въпроса ми е след като поизчетох във форума различни мнения на какво масло да се спра "Масло Mobil ATF 3309" като гледам цена за литър е някъде към 20лв (12 литра). Обаче още не съм решил къде да я карам да го сменят, дали в студентски град, както ме посъветва колегата минала седмица или някъде другаде.
А за другото масло какво бихте ми препоръчали и колко литра ?
Идеята ми е 1во да я обслужа (маслата с филтрите) и после ще я карам при Ники да я прочете.
Мерси предварително.
Доколкото знам, смяната на маслото в скоростната кутия (т.е. интервал) не се индикира от борд компютъра.
Така че това съобщение може да е за нещо друго. Добре е да се види какво точно е.
Жоро Терзиев в Студентски град също може да ти "прочете" колата. Все пак се занимават преимуществено с Волво.
Относно маслото за скоростите - гледай спецификацията! Производителите са все качествени, така че там е малко вероятно да сбъркаш.
Успех и безаварийно каране!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)