The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проверка в МП или..?

#1
Здравейте,

От известно време се оглеждам за XC60. Гледах днес едно, покарах го и бих искал да го закарам в някой сервиз да го проверят обстойно.
Мото Пфое ли е препоръчителното място за София или има други, които биха могли да обърнат повече внимание и да не претупат работата.
От МП ще искам със сигурност справка за обслужването на автомобила (кога и за какво е влизал при тях), т.к. е купуван от тук.
Има ли как с голям процент вероятност да се разбере дали километражът е бил манипулиран, т.к. в сервизната книжка има една дупка от около 2 години и нещо, в които колата не е била обслужвана и е минала 3-400км само за това време (а иначе през останалото време са правени по 25-30к км на година). Според търговците, които продават колата от името на собственика, въпросният собственик е бил в чужбина тогава.

Поздрави
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#2
andio Wrote:Здравейте,

От известно време се оглеждам за XC60. Гледах днес едно, покарах го и бих искал да го закарам в някой сервиз да го проверят обстойно.
Мото Пфое ли е препоръчителното място за София или има други, които биха могли да обърнат повече внимание и да не претупат работата.
От МП ще искам със сигурност справка за обслужването на автомобила (кога и за какво е влизал при тях), т.к. е купуван от тук.
Има ли как с голям процент вероятност да се разбере дали километражът е бил манипулиран, т.к. в сервизната книжка има една дупка от около 2 години и нещо, в които колата не е била обслужвана и е минала 3-400км само за това време (а иначе през останалото време са правени по 25-30к км на година). Според търговците, които продават колата от името на собственика, въпросният собственик е бил в чужбина тогава.

Поздрави

Така, едно по едно:
1. Ако колата е внесена отвън, най-сигурното място за проверка е МП, защото ще намерят и най-малкия кусур.
2. Ако колата е купена и поддържана от тях,нещата са като в оня виц - 50 на 50, или ще ти кажат или няма да ти кажат Wink
Това ти го казвам като човек, който е имал "щастието" да си вземе кола, купена и поддържана от тях.
Оттегчил съм вече "страрите" колеги, та могат да не четат нататък. Така или иначе ще се опитам да съм кратък.
Спестиха ми около 15 страници от сервизната история, това че колата е катастрофирала и около 70 дефекта, няколко от които сериозни. Няма да коментиорам факта, че имаше части изписани 10-на пъти, а си стояха заводските, че където бяха пипнали си бяха оставили ръцете, а имам и сериозни съмнения колко често са сменяли маслото и изобщо какво са наливали.
Та идеята ми е, че ако нещо са ос...ли по колата, не очаквай сами да си го намерят. Но пък ако някой друг нещо е пипал, със сигурност ще го намерят.
Съветвам те, все пак да я минеш на преглед там. Това, което със сигурност ще е полезно е сервизната история. Поискай си я официално. Не са паднали, чак до там, че да фалшифицират документи, та ще бъдеш сигурен, че това, което получиш с подпис и печат, ще е истинско.
След това обаче мини и някъде другаде за второ мнение.

П.С.
При Волво лесно се хваща превъртането на километража. Може да не разбереш с колко, но ако е пипан, диагностиката ще го покаже. Тук има доста опитни колеги, ако искат ще ти обяснят по-подробно.
Reply

#3
Ignat40 Wrote:Така, едно по едно:
1.
Благодаря за мнението, колега. Запознат съм с твоя случай, неприятно наистина. Историята на колата ще я поискам задължително от Мото Пфое, но ми казаха, че трябвало да имат съгласието на собственика. Ако отидем с колата там за преглед ще могат да ми я дадат (срещу 36лв), но не знам дали ако отида само за нея с VIN или регистрационния номер ще ми я предоставят. Някой ако има представа нека сподели, моля Smile
Колата е купувана от МП, но в момента се продава от друг търговец (от името на собственика). Търговецът съответно не е наясно с това какво и кога е правено по колата. Разгледах набързо сервизната книжка днес, но в нея са отбелязани основно смените на масла и филтри, поне това видях.
Може би ще опитам да разгледам като за начало историята (ако ми я дадат) и след това вече да я карам за преглед.
Освен историята има ли нещо друго, което да не може да се провери в сервиз различен от МП и има ли смисъл изобщо да търся друг сервиз? Ако е МП да търся ли някой конкретно (приемчик, диагностиг, т.н.) или да се надявам, че всички си вършат съвестно работата Smile
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#4
andio Wrote:
Ignat40 Wrote:Така, едно по едно:
1.
Благодаря за мнението, колега. Запознат съм с твоя случай, неприятно наистина. Историята на колата ще я поискам задължително от Мото Пфое, но ми казаха, че трябвало да имат съгласието на собственика. Ако отидем с колата там за преглед ще могат да ми я дадат (срещу 36лв), но не знам дали ако отида само за нея с VIN или регистрационния номер ще ми я предоставят. Някой ако има представа нека сподели, моля Smile
Колата е купувана от МП, но в момента се продава от друг търговец (от името на собственика). Търговецът съответно не е наясно с това какво и кога е правено по колата. Разгледах набързо сервизната книжка днес, но в нея са отбелязани основно смените на масла и филтри, поне това видях.
Може би ще опитам да разгледам като за начало историята (ако ми я дадат) и след това вече да я карам за преглед.
Освен историята има ли нещо друго, което да не може да се провери в сервиз различен от МП и има ли смисъл изобщо да търся друг сервиз? Ако е МП да търся ли някой конкретно (приемчик, диагностиг, т.н.) или да се надявам, че всички си вършат съвестно работата Smile

На мен първия път (когато ми спестиха 15 страници) ми я дадоха на "приятелски" начала, да не съм се охарчвал ...
Втория път, когато я поисках с официално писмо, не съм карал колата. Освен това, по документи, коалта се води на жена ми и писмото беше от нейно име, а аз го носих и получавах разпечатките. Не са ми искали пълномощно или нещо подобно.
Виж дали не може сегашния собственик да подпише една молба, пък ти да за я занесеш и да платиш. Ако не решат да се правят на интересни в МП, не би трябвало да има проблем.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)