The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 проблеми и решения?

#11
TeofilG Wrote:П.П. Всъщност Вие може би се шегувате за S60 от 2003-та, но след като съм се качвал в такава мога да кажа, че наистина почти всички от тези неща там не са така. Казвам "почти", понеже не съм я карал, а съм се возил само /на задната седалка а съм 1,85м. и 145кг/.

По точките ти, за фаровете явно имаш някакъв проблем, иначе си светят съвсем нормално. Това важи и за волана, всички волани се въртят с един пръст, вярно 60-ките недозавиват, но проблеми с волана нямат. Да колата отзад е тясна, но ти караш отпред. Блъскането на главата в дръжкта, трябва си талант за това.
Седалките са си напълно удобни, едни от малкото които след продължително шофиране не те уморяват, е да обаче друже ти тежиш 2,5 пъти повече от мен при сходна височина, хрумвало ли ти е, че може би това е довело до изтърбушването им?
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#12
Значи за фаровете: на мен ми харесва как светят. Даже като някой ми хвали афтърмаркет китайчетата си го водя да му покажа как трябва да изглежда един ксенон. Просто левия е регулиран макс нагоре и свети много близо. Ако можеше да се регулира нямаше да имам оплаквания от тях изобщо. Колата винаги е седяла и седи в гараж и няма проблем с рефлекторите или лупите. Просто свети твърде ниско. Аз знам, че левия трябва да е малко по-ниско, но малко. Иначе и десния и левия си светят чудесно.

Spurs Wrote:..Също, явно сте хора с възможности, ми вземете една 80-ка, или ХС90-ка, ако искате Волво! ...
Не не искам. И никога не съм искал. Просто това беше единствената налична да я купим без да чакаме иначе искахме 407SW, но се оказа, че СФА нямат квота за големите двигатели (искахме 3.0 V6) и даже ни предложиха да идем да си я поръчаме в Румъния пък те щели да ни я поддържат гаранционно тук. Confusedhock:
И не, не съм установил всичко това сега. Сега ми се наложи да я карам по-честичко по независещи от мен причини. И реших да почна да отстранявам отстранимите дизайнерски решения. Иначе 100К ги е навъртяла жената, а не аз. Аз сменям гуми, джанти, масла и т.н.т.

bg_tiger1978 Wrote:... Седалките са си напълно удобни, едни от малкото които след продължително шофиране не те уморяват, е да обаче друже ти тежиш 2,5 пъти повече от мен при сходна височина, хрумвало ли ти е, че може би това е довело до изтърбушването им?
Е ако при 1,85м. си 58кг. трябва да си манекен. Big Grin Но как пък само в тая кола килограмите ми са проблем? Как пък в Пежо 106 не са проблем, че един колега има такава и често се возим на нея. А и реално те не са изтърбушени. Просто като на диван с пяна: като седнеш в началото и е добре. След известно време вече не е добре. Чак почвам да се съмнявам има ли изобщо арматура (пружини) в тези седалки. Сега обаче като се замисля имам един френд вратарче във Витоша (Бистрица) и той вероятно е със същите манекенски мерки - същото се случва и когато той се вози (наистина малко по-малък е ефекта :lol: ) та едва ли е от килограмите.
Tisho Wrote:...По новите S60 наистина са тесни, кой точно модел караш?
Макар, че два дни се чудя(тогава прочетох темата) как може с глава да се удряте в дръжката на тавана, при положение, че е сложена така, че дори и аз при това нарочно не можах да я стигна с глава. Явно е до настройка на седалката. Същото важи и за удобството - ако не е настроена както трябва може да ти е доста неудобно.
Модела съм го описал, но за да не стават обърквания ето като този на картинката /без спойлера на багажника/: [Image: 2007_volvo_s60_sedan_t5_rq_oem_2_500.jpg]
Иначе седалката максимално ниско разбира се и не много наведена назад. Че обичам да се "изсилвам" и трябва да имам контрол /но поне никога не се налага регенерация на DPF-а Big Grin /. Ама то с тоя подглавник...

И за да не кажете, че само я плюя тази кола (въпреки, че дори не съм започнал, но да успокоя сектантите): ако искаш просто да стигнеш от точка А до точка Б /и не държиш да е InComfort или InStyle/ е чудесна. Поддържа си 200-220км/ч, без проблеми и се държи относително стабилно при тези скорости. Не ни е оставяла някъде на път. И то при положение, че жената в повечето случаи е сама с детето или най-много и с дядото това е чудесен показател. Шума в купето при високи скорости не се увеличава много. Сега... тракането на дизела си е неизбежно при ниски скорости, но при високи шума е учудващо малък за класа кола. Фаровете са чудесни, особено дългите са уникални. Те и късите са добре само да не ми светеше левия толкова ниско. Не е много ниска колата - и с 16-ки и със 17-ки си се качва чудесно по бордюрите. Добър разход: Варна-София при 104км/ч. средна (със спирания в Разград, Попово и Бяла и почти без магистрала) даде 7,2л./100км.
Reply

#13
TeofilG Wrote:Реално дори не съм започнал да се оплаквам от тази кола. Както виждате не плюя по останалите недостатъци на колата. Доста от тях дори не съм споменал: например спирам да кача някого и той отваря вратата зад мен (а седалката НЕ Е в крайно положение назад!!!) и спира и гледа тъпо щото единствения начин да се качи е да пропълзи по седалката. Сдържам се и се опитвам да не хейтвам, а да бъда прагматичен. Опитвам се да отстраня тези, които ми се струват поправими и НЕ съжалявам, че очаквам кола за 70 хиляди лева да е малко по-добре направена от Сузуки Лиана за 13 хиляди.

TeofilG Wrote:И за да не кажете, че само я плюя тази кола (въпреки, че дори не съм започнал, но да успокоя сектантите)


След всички изредени положителни неща, споделете сега и оплюванията - да е пълна картинката и да видим кой как може да помогне Smile
Reply

#14
tipman Wrote:... и да видим кой как може да помогне Smile
Кангалов веднага ще и монтира един спойлер за да стане същата като на снимката ...
Reply

#15
tipman Wrote:След всички изредени положителни неща, споделете сега и оплюванията - да е пълна картинката и да видим кой как може да помогне Smile
Фаровете не може да нямат врътка за хоризонтален и вертикален ръчен реглаж! Wink
Reply

#16
Здравей TeofilG,
Аз се радвам на темата. Хубаво че има такива писаници за разнообразие.
Искрени възхищения от човек 195см и 110кг за возенето в S60. Аз не бих издържал. Между другото модела 850 (1993-1997) би ти харесал повече предполагам. Както и да е. Повечето неща които си споменал са индивидуални и лични. Така че трудно мога да дам мнение.
По точките от плана Wink
3. Рядко се срещат хора които казват че седалките на Волво не са удобни. На мен ми се иска да чуя повече. Наапомняш ми на един приятел колкото нас висок - 200 кг. Караше едно Ауди А6, сега е на пикап RAM ако не се лъжа. Той така си избрал Аудито, обикалял и влизал в колите и в която се събере най-добре. Иначе няма предпочитания към коли - само да се събере.
Каква е колата която караш нормално?
4. Волана - Колега, смени си маслото на сервото на волана с оригинално на Волво или правилната спецификация от Pentosin (CHF 202 мисля беше, но провери). Иначе казано промивка. Има разлика ще видиш. Имай в предвид че волана на Волво е по-твърд от на масовите автомобили, но не чак толкова колкото го описваш.
6. Таблото - за пръв път чувам, че таблото не се изключва при изваден ключ от колата. Нещо не е както трябва. Тези коли в това отношение са добре измислени. Първото нещо за което се сещам е ключ във някоя от вратите да е заял и да мисли че врата е отворена. Когато заключваш колата светват ли мигачите винаги?
7. Кредитна карта да си изпускал там? Ако не си да знаеш че е купон. На ХС90 се маха част от средната конзола иначе забрави да се вземе. Направо е бира и сълзи.
8. Не съм сигурен за размера на дръжката на врата на S60. Помисли колко са малки ръцете на шведките и вероятно ще се почувстваш по-добре.

И на мен жена ми избира колата, даже сама си я намери в обявите по интернет. Искаше ХС60, но постепенно с малка помощ (и ограничен бюджет) се убеди че ХС90 е по добре и така станаха две. Както е казал Мечо Пух колкото повече - толкова повече. Пък и частите са еднакви кажи речи.

Късмет
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#17
Без да обиждам господина ще кажа, че ми прилича на киселяк, чудещ за какво да се заяде. Имам абсолютно същата кола, висок съм 190 и тежа 90 кг. Колата е прекрасна. Трябва си доста талант, за да си шибнеш главата в дръжката на вратата, голям талант, че да повтори и т.н. Демонтирайте и волана, много пречи на краката. Пълни глупости е, че волана се върти трудно. Ами погледнете, може да я карате без ремък на хидравличната помпа хаха. Фаровете се настройват, моите също са за настройка. Под моята седалка също ми падат разни неща, но с едно движение на ръката вадя всичко. Гарантирам, че каквато и кола да си купуте все ще е пълна с проблеми за вас. Вземете и си направете сам кола, старт от скрапа например. Как човек може да си удари краката в дръжката на вратата?!?! Утре ще опитам 5-6 пъи да видя как става. Седалките на Волвото са едни от най-удобните. Освен това, колата е една от най-сигурните на пътя. Ако тенекето ви се струва малко странно извито, не предизвиквайте съдбата. Мой познат сряза Ауди А4 на две и след това сряза билборд до пътя - нищо, само леко врата го болеше. Ако не ви харесва колата се обадете да ви дам 100-200 лв и да се отървете. Осветлението на таблото ли Ви е проблем? А какво ще кажете се осветлението на капачките на винтилите на резервната гума? MB W221 пак е с постоянно осветление на таблото. Да пишем до МВ? Без лоши чувства, наздраве Smile))))
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#18
TeofilG Wrote:
STEW Wrote:... а за фаровете си потърси специалист, който разбира, а не малоумник, който не знае какво има вътре. Патих от подобни индивиди и аз, докато един младеж не бръкна с пръсти и установи, че фасунгите са излезнали от леглата си. Намести ги, фиксира им скобите и сега нямам проблеми...
Това е нещо, което не ми беше хрумвало! Ще накарам майсторите да проверят. Благодаря за идеята!

tipman Wrote:В случая мога единствено да Ви посъветвам да я смените с Volvo S60 от 2003-та година - няма нито един от посочените проблеми.
1. Дръжката над вратата - явно сте доста висок, обикновено тези хора карат големи джипове.
2. Фабричната музика на Volvo е висок клас. Няколко пъти споменавате, че се занимавате професионално с музика, изискванията Ви са други. Решението е Голф 3 и цялата музика в багажника.
3. Седалките - може би е трябвало да си купите VW Phaeton - добри са.
4. Волана - сина ми е на 3 г. и се спрява се добре в подземния гараж.
5. За фаровете, колегата над мен е достатъчно изчерпателен. А и винаги могат да се монтират допълнителни - като на ловджийски джип.
6.Таблото - не мога да си представя защо това е проблем. Разни хора - разни идеали.
7. Вероятно всичко погълнато от черната дупка подпира седалката и затова не Ви е удобна. Пробвайте с 25-годишна Лада - събира каса бира под седалката.
8. И дръжката на вратата ли - това си е чисто заяждане.

Без да прозвуча груб мисля, че темата Ви е напълно излишна. Оставете жена Ви да си кара колата, а Вие си карайте каквото Ви харесва.
Хммм... да започна от последното изречение... един въпрос: и в тоя форум ли само сектанти? Всичко изброено от мен до тук е напълно реално и ако някой е решил да НЕ забелязва всички тези недомислици това не значи, че някой друг НЯМА ПРАВО да ги забелязва.

Та по точки:
1. Висок съм: 1,85м. Не мисля, че е кой знае колко много. Могли са да направят дръжката сгъваема поне. И без друго е толкова малка, че не мога да си пъхна ръката там.
2. Музиката - наистина е отвратителна и не разбирам защо се опитвате да защитавате нещо, което е наистина ужасно. То бива сектантство ама как може да казвате на черното бяло? Голф? Музиката в багажника? Та дори нямам бас във волвото.
3. Седалките... както обичам да казвам "не съм скъсал чак толкова, че да си купувам немска кола"... но за седалките: дори не съм споменавал колко са неудобни. Като станеш вместо седалката да е придобила формата на гъза ти - гъза ти е придобил формата на седалката. Въпроса обаче е защо чак толкова пропадат? Не може да е нормално.
4. Волана: може на мен да се е паднала свирка без топче. Ще се ходи отново по майстори, но може би зависи с какво сравнявам. Лятото имах следния случай: карам волвото 10 дена на морето хващам си самолета и след час и половина се качвам на една от другите ми коли в София и на излизане от гаража щях да отнеса колоната понеже въртя като изоглавен по навик от предишните дни.
5. Фаровете: както казах дългите са чудесни (благодарение на сектора с нажежаема жичка). Ще видим следващата седмица какво се случва с прекалено ниския ксенон.
6. Ами да... не е чак толкова проблем таблото. И без друго уличното осветление на уредите за нищо не става... ама наистина на коя друга кола не се изключва таблото при загасени фарове?
7. Това вече наистина е заяждане... от ваша страна. А и както казах вече съм го решил този проблем - само чакам да пристигне решението. Пресен случай от 2 януари: 6 инчов телефон с калъф успя да да се гмурне между седалката и планината-барче чак под седалката.
8. Изобщо не е заяждане. Пияна виетнамка трябва да е била дизайнерката на това нещо. Точно на коляното ми опира, а реално няма никаква функция.

Съжалявам, че темата Ви се струва излишна. Изобщо не съм искал да прозвучи като заяждане. Реално дори не съм започнал да се оплаквам от тази кола. Както виждате не плюя по останалите недостатъци на колата. Доста от тях дори не съм споменал: например спирам да кача някого и той отваря вратата зад мен (а седалката НЕ Е в крайно положение назад!!!) и спира и гледа тъпо щото единствения начин да се качи е да пропълзи по седалката. Сдържам се и се опитвам да не хейтвам, а да бъда прагматичен. Опитвам се да отстраня тези, които ми се струват поправими и НЕ съжалявам, че очаквам кола за 70 хиляди лева да е малко по-добре направена от Сузуки Лиана за 13 хиляди.

П.П. Всъщност Вие може би се шегувате за S60 от 2003-та, но след като съм се качвал в такава мога да кажа, че наистина почти всички от тези неща там не са така. Казвам "почти", понеже не съм я карал, а съм се возил само /на задната седалка а съм 1,85м. и 145кг/.


Имам само един въпрос! Какви са другите Ви коли в София?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://WWW.TOKODESIGNBG.COM" onclick="window.open(this.href);return false;">WWW.TOKODESIGNBG.COM</a><!-- w -->
Reply

#19
Кой избира колата ти или жената?
Възхищавам ти се на начина по който си дефинирал проблемите,но пък не си ги видял като си я купувал, да дадеш 70 000 за такава недомислица, аз нямаше да мога да спя тези девет години като собственик на това ,,инженерно недомислие,,.
Поздрави
п.п. Сектанти сме
Volvo  480Turbo 1989
Volvo  S40 2T    1998
Много ми харесва 480 ката, но си купих S 40 за да не ме мислят за беден
Volvo  S60 2.5T  AWD 2003
Volvo  S80 T6 AWD 2009
Volvo  V60 T5 Cross Country 2018 
Reply

#20
Колега TeofilG ако беше s60 бензин,щях да ти я купя
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)