The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 бензин (2.5T) AТ размисли/нужда от съвет/бъдеща покупка

#71
Хай Честито. Очакваме да споделиш повече, все пак е V8.

Quote:Но самият лост заяжда, не скорости. Подозирам, че механизма за отключване се е преебал нещо. Също и така с много голяма лекота самият лост минава от D на manual. Толкова лесно, че по не внимание слагайки на D можеш спокойно да я сложиш на +/-. Явно селектора си е "изпял песента".
Нали натискаш спирачката и колата е запалена Wink
Може би просто ще трябва да го отвориш и да го смажеш. Задължително използвай синтетична грес. Задължително. Сложи си ръката на лоста и натисни спирачката, за да видиш чувства ли се релето как включва.

Quote:От вълнение даже забравих да видя цолажа на колелата.
19" са.

Quote:Някви букви светкат на огледалото за обратно виждане.. сигурно е свързано с парктроника.
Какъв парктроник бре? Това е компаса. Превъзбудил си се нещо.

Още веднъж да ти е честито хубавото автомобилче. Дето се вика Дядо Яго си взе яка метла.
Поръси със светена вода и само наред.

Браво за покупката.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#72
Браво!!!
И честито!!!
Със здраве да си я караш...! Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#73
Честито,много да те радва и много хубави моменти с колата.
Reply

#74
Здравейте и от мен.
Не знам дали точно това е темата, но гледам че става въпрос за XC90 бензин.
Аз засега само гледам и се интересувам с тендеция или сега( ако излезне нещо читаво) или до 1 - 1,5 г. да стана и аз собстввеник на XC 90. Много ме кефят и имам голям мерак, въпреки предупрежденията, че по принцип са скъпи ремонтите. Имам един въпрос на който ще се радвам ако може да ми отговорите. Каква е разликата в бензиновите 3,2 с мощност 238 к.с. и 243 к.с. мисля че беше? Интересуваме като надеждност поддръжка, ремонт и т.н. Благодаря!
Reply

#75
Здрасти пичове,

Не съм умрял. До вчера имах гост за няколко дни и не можех да припаря до компа и форума. Но пък след като си тръгна госта успях да отметна някои неща и да напазарувам малко консумативи, а и добих малко впечатления от колата. Дет се вика едно по едно.

1) Определено очаквах по-малко от осмака. Изкефен съм как върви. Има ряз тая кола. Естествено не е бегачка, върви по-малко от ex колата ми, но мислех че тоя кораб ще е по-тромав, откровено.

2) По колата определено има неща за оправяне, ама само да има здраве и работа, нещата ще стават. Ако ме слуша, ще я глезя. Взех масло и филтри, в Петък ще взема и едни 12 литра за кутията. Вчера я закачих на Делфито, скоро смятам и VIDA да си взема. Уикенда мисля да обслужа мотор и кутия и една спирачна течност, пък още малко да се постопли и ще оправя и диф/дифовете/раздатка. Честно казано още не съм я поглеждал тази кола от долу и още не знам какво точно се случва. Едно по едно.

3) Разбрах от къде идват проблемите с лоста на скоростите. Има едни пластмаски/ремонтен комплект които се чупят.. при мен също е счупен (две пластмаси, две пружини и една тапа - 50лв). Заради тази пластмаса лоста прекалено лесно отива на manual. Проблема със трудното изключване от P е жилото между ключа за палене и скоростният лост. Самото жило явно е сдало багажа, защото при завъртане на ключа се мести едва, едва и не успяха да премести достатъчно пластмасата която служи за контра на лоста. Още не съм стигнал да видя дали жилото се закача някъде на патрона или преди това. Ама ще стигна и до там. :mrgreen: Поръчал съм частите, другата седмица трябва да дойдат.

Слагам 2-3 снимки за цвят. В една от тях се виждат и двете ми коли.. малко майтапчийска снимка Big Grin


   
   
   
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#76
Добре изглежда това червеното. :mrgreen:
А тази локва под него, надявам се не е от Волвото. Big Grin
Reply

#77
Tisho Wrote:Добре изглежда това червеното. :mrgreen:
А тази локва под него, надявам се не е от Волвото. Big Grin
+100
Червеното е убиец! Яко е!!!
Пу-пууу, да не го урочасам... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#78
Хахаха, от дъждъ е, закле'ам се :mrgreen:

Мерси пичове, червеното ми харесва и на мен. Имах притеснения дали ще ми пасне.

Не знам дали споменах но колата се оказа внос от Дубай. А бе намира се пясък тук там. Хубавото е че първият и допир до зима беше тая година. Лошото е че съм малко предубеден за арабският свят. Иначе на сто места пише на език от който хал хабер си нямам. Big Grin Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#79
Добре, добре, даже много добре.
По думите на едно момче което работи секюрити при нас и е от Саудитска арабия, Волво там е на голяма почит. Много е странно това и не ми се вярва, но като фен на ауди човека според мен си беше честен. Не се притеснявай с други думи.
Провери има ли радиатор за парно колата.
Ако можеш вземи Вида, защото чете повече и може повече.
Пиши кво става
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#80
che4ef Wrote:Провери има ли радиатор за парно колата.
Ако можеш вземи Вида, защото чете повече и може повече.
Пиши кво става
Това с радиаторчето е интересно.
Преди(а може би и сега) доста коли за Африка и арабския свят се правеха без парно.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)