The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ръздатъчна кутия волво хс90

#1
Здравейте от седмица съм горд собственик на волво хс 90 2003г 2.9 272к.с на реални 153.000км.. Радоста от покупката не продължи дълго.. Започнах обслужване и всичко беше нормално като на всяка кола.. Стигна се обаче до ръздатъчната кутия.. Човека при когото обслужвам колата каза че е от муфата.. Звънях в МП бургас и софия младост където дори не ми намериха колата по VIN и ми казаха че се сменяло цялата руздатъчна кутия, докато на шо малкия мотор можело само муфата.. Въпроса ми е вярно ли е това.. И ако е така има ли някаква алтернатива защото в МП ми казаха сума около 4000лв
Reply

#2
Конкретно по проблема нямам идея, но в София, МП Младост не работи с Волво. Само Люлин.
И как не я проверихте тая кола преди покупката?! :roll:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#3
Случват се такива работи колега.
От МП правилно са ти казали и е горе долу толкова като цена.
Обикновено на тези раздатки им заминават шлиците на вала. Затова като махнете кутията огледайте ги много добре.

Quote:дори не ми намериха колата по VIN и ми казаха че се сменяло цялата руздатъчна кутия, докато на шо малкия мотор можело само муфата

Има муфа не може да няма. Може би не разбират за какво става въпрос.

Иначе казано - муфата я сменяш при всички случаи с оригинална от Волво. Няма как.
После гледаш варианти
1. Отиваш на автоморгата и вземаш читава раздатка на която шлиците са наред.
2. Ако намериш някой да ти възстанови шлиците това е по-евтиния вариант.

На едното ми ХС90 сменях раздатка и муфа. Имах точно такава изненада като теб. Голям късмет извадих в автоморгата защото се сдобих с почти нова такава.
Между другото тя е една за цялата линия модели - така че от V70, S60, S80, XC70 до 2007 (ако не се лъжа) ще стане на твоята. За да си сигурен, Волво номера е щампован на раздатката и така ще знаеш дали става ако я вземаш втора ръка.

Успех
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
2 или 3 вида са раздатките (колкото са и видовете муфи). Да си снима номера (вижда се като се махне кората) и по него да търси. Възможни донори са всички P2 AWD, не е нужно да се ограничава търсенето до XC90. Регулярна цена на раздатка по моргите 600лв. Муфата само оригинална, няма алтернатива. Задължително ново масло на раздатката, халдекса (+ филтър) и диференциала.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
А някоя хубава автоморга може ли да препоръчате.. Защото не им разбирам много а не ми се иска след 2 месеца да се счупи и пак да сменям
Reply

#6
Защо не намериш някой който си продава колата на части..?!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#7
Човек, при части втора употреба нямаш никаква гаранция. Може и да надживее колата. Същото важи и за чисто новите части де. Може да гръмне една седмица след като изтече гаранцията. Единствената гаранция която можеш да "вземеш" при втора употреба е да ти върнат парите в случай, че нещото не работи още при първоначалният монтаж.

Но по-добре вместо морга, виж наистина за някоя кола на части, особено ако се вижда, че се е движила преди това. И примерно се продава на части заради удар, изгоряла инсталация или нещо подобно. За наше съжаление, Volvo си е премиум марка и са скъпи коли.. човек трябва да е наясно, че стане ли нещо, започва голямото вадене. :roll:

Желая ти успех да попаднеш на читава раздатка за нормални пари. Информирай ни за развитието, може да е от помощ за някой колега.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#8
Acho97 Wrote:А някоя хубава автоморга може ли да препоръчате.. Защото не им разбирам много а не ми се иска след 2 месеца да се счупи и пак да сменям
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.acdvolvobreakers.co.uk">https://www.acdvolvobreakers.co.uk</a><!-- m -->
Мисля че е добра.
ex XC90
Reply

#9
Между другото аз имам две раздатъчни кутии. Шлиците на първата са ОК. Обаче за да отиде до България е... няма смисъл (кутията е $200 толкова съм я купил, а пощенските разходи вероятно ще са над $300, но не съм проверявал). Другата раздатка е разглобена и ако намеря майстор да и оправи шлиците ще е ОК. Обаче никой на който позвънях не се нави, освен холандците http://www.brunekreefperformance.nl за 450 евро плюс 21% ДДС. Иначе казано над 1000 лева с доживотна гаранция до колкото разбрах. Имай впредвид че съм ги питал само за вала без те да сглобяват и разглобяват. Изпращам им само частта, а аз си правя сглобките и прочие. Иначе цената ще е друга. Пиша го това защото къде са 1000 - 1500 лева, къде са 4000 лв, а едното ще ти е гарантирано и правилно направено. Използват плазмено наваряване колкото успях да разбера.
Така че пиши им на тези пичове ако няма алтернатива. Добри са.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#10
Преди около година и половина минах през този път. Смятам, че ми чупиха муфата при годишния преглед, муфата прецаква раздатката. Търся раздатна кутия втора ръка и разликата в цените беше много голяма. За мой "късмет" я взех за 400 или 500 пари а имаше оферти за по 800 лв, сигурно смятаха, че като се свали от xc90 е по-скъпа отколкото от xc70. Има една морга JM май се водеше, има я в мобилето и имат няколко волва.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)