The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно аларма на XC90 - 2007г

#1
Привет,
Купих първото си Волво. Изглежда страхотно. Има някакъв проблем с алармата. Заключвам колата с ключа (дистанционното) и след няколко часа или минути (периода е различен) почва сирената да пищи. Колата я държа в двора и няма странични дразнители, които евентуално да я провокират. В двора си имам още 2 коли с аларми със сирени, които не се включват. През деня както и да е, но вечер като спим ме побърква. След като се включи сирената просто отключвам колата и после тя сама се заключва и след това няма проблеми (не се включва повече сирената).
Въпросите ми са: Има ли някакъв начин да се намали чувствителността или каквото и да е там на алармата? Има ли някакъв начин да се заключи колата без да пускам алармата? Не съм пробвал, но с ключа ако врътна на шофьорската врата да заключи централното дали ще пусне пак алармата? Имал ли е някой подобен проблем с XC90 или някакъв друг модел?
Благодаря предварително!
Reply

#2
niki.yocov Wrote:Привет,
Купих първото си Волво. Изглежда страхотно. Има някакъв проблем с алармата. Заключвам колата с ключа (дистанционното) и след няколко часа или минути (периода е различен) почва сирената да пищи. Колата я държа в двора и няма странични дразнители, които евентуално да я провокират. В двора си имам още 2 коли с аларми със сирени, които не се включват. През деня както и да е, но вечер като спим ме побърква. След като се включи сирената просто отключвам колата и после тя сама се заключва и след това няма проблеми (не се включва повече сирената).
Въпросите ми са: Има ли някакъв начин да се намали чувствителността или каквото и да е там на алармата? Има ли някакъв начин да се заключи колата без да пускам алармата? Не съм пробвал, но с ключа ако врътна на шофьорската врата да заключи централното дали ще пусне пак алармата? Имал ли е някой подобен проблем с XC90 или някакъв друг модел?
Благодаря предварително!


Има решение. Не си оставяй телефона, таблета или др. такива устройства имащи радио комуникация вътре в колата...
GSM-и, Wi-Fi, и др. такива радия смущават сензора за движение на алармата. Резултата е пищене на алармата.

Изключване на алармата:
1. Заключваш с дистанционното.
2. Натискаш бързо един след друг бутоните "Lock" и "Unlock".
Колата премигва с мигачи и светва подсветката за малко, но остава заключена. Деактивира се само алармата.
Reply

#3
Tisho Wrote:
niki.yocov Wrote:Привет,
Купих първото си Волво. Изглежда страхотно. Има някакъв проблем с алармата. Заключвам колата с ключа (дистанционното) и след няколко часа или минути (периода е различен) почва сирената да пищи. Колата я държа в двора и няма странични дразнители, които евентуално да я провокират. В двора си имам още 2 коли с аларми със сирени, които не се включват. През деня както и да е, но вечер като спим ме побърква. След като се включи сирената просто отключвам колата и после тя сама се заключва и след това няма проблеми (не се включва повече сирената).
Въпросите ми са: Има ли някакъв начин да се намали чувствителността или каквото и да е там на алармата? Има ли някакъв начин да се заключи колата без да пускам алармата? Не съм пробвал, но с ключа ако врътна на шофьорската врата да заключи централното дали ще пусне пак алармата? Имал ли е някой подобен проблем с XC90 или някакъв друг модел?
Благодаря предварително!


Има решение. Не си оставяй телефона, таблета или др. такива устройства имащи радио комуникация вътре в колата...
GSM-и, Wi-Fi, и др. такива радия смущават сензора за движение на алармата. Резултата е пищене на алармата.

Изключване на алармата:
1. Заключваш с дистанционното.
2. Натискаш бързо един след друг бутоните "Lock" и "Unlock".
Колата премигва с мигачи и светва подсветката за малко, но остава заключена. Деактивира се само алармата.

Благодаря!
Ще го пробвам. Като прочетох други теми тук, свързани с алармата и същите симптоми, осъзнах че може да съм за подмяна на батерията на самата аларма. Интересува ме има ли някой тук от форума, който да го е правил или да ми препоръча сервиз да отида да ми я сменят. Ще си платя естествено!
Reply

#4
Още един виновник за това поведение на алармата може да бъде и модул (брава) на някоя от вратите или капака на двигателя. Механично вратите/капакът са затворени, но колата ги отчита като отворени и сирената се включва. Имах такъв проблем и на трите си коли. Не знам какви са цените за бравите на ХС90, но на S60 и 80 бяха в порядъка на 200-250 лв., по спомен.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#5
Здравейте,при мен на задна лява врата ключалката правеше проблем,вратата затворена а изписваше отворена и не иска да тръгне,нова брава и всичко се оправи.400лв.струваше с работа и нова брава.хц90 2.9.nik dob от volvo tune line направи ремонта.
Reply

#6
niki.yocov Wrote:Благодаря!
Ще го пробвам. Като прочетох други теми тук, свързани с алармата и същите симптоми, осъзнах че може да съм за подмяна на батерията на самата аларма. Интересува ме има ли някой тук от форума, който да го е правил или да ми препоръча сервиз да отида да ми я сменят. Ще си платя естествено!

Може, но най добре е колата да се прочете с VIDA. Така може да се разбере какво е активирало алармата и вече да се предприеме каквото и да било.
Това с телефоните и таблетите в колата също го виж като възможност преди да разглобите колата... Idea
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)