The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S80, D5 2.4, 163hp, 2005 Automat

#1
Здравейте, симпатяги Smile

Днес ще купувам горепосочения модел. Исках и се бях разбрал 4 пъти да си купя S60, защото ми харесва повече, но всичките ги продадоха, в деня, когато имах парите... Вчера я карах, а днес ще я закачаме на стенд, за да се гледат проблеми по нея. Това е колата:
https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv...s=fefe8ch1

Беше много запазена и отвън и вътре. потропваше малко - пичът каза, че бил тампон (преден, ляв), но таткото на приятелката ми мисли, че може и да е шарнир, което отивало на сериозен ремонт. Огледалата не можеха да се приберат и разпънат, въпреки, че се чуваше как моторчето върти. Също и така и никой не разбра как се прибира GPS мониторчето, което се показва от таблото. Като изключим тези неща, всичко изглежда е ОК с колата. Не са я продали 7 месеца, по техни думи, без да знаят защо (само я гледали и пускали неадекватни коментари...). За комфорта няма и смисъл да говорим. Надявам се всичко да е наред с колата и да не се налагат някакви спешни и/или неотложни ремонти.

Имам очакванията, че тук ще получа помощ и съвети за части (не от Мото Пфое, разбира се, а бюджетни), защото, все пак, е Волво.

Стискайте палци Big Grin
Volvo S80, 2.4 D5 163hp, salon, dark blue, Automat, 2005
Reply

#2
pinki Wrote:Здравейте, симпатяги Smile

Днес ще купувам горепосочения модел. Исках и се бях разбрал 4 пъти да си купя S60, защото ми харесва повече, но всичките ги продадоха, в деня, когато имах парите... Вчера я карах, а днес ще я закачаме на стенд, за да се гледат проблеми по нея. Това е колата:
https://www.auto.bg/pcgi/details.cgi?adv...s=fefe8ch1

Беше много запазена и отвън и вътре. потропваше малко - пичът каза, че бил тампон (преден, ляв), но таткото на приятелката ми мисли, че може и да е шарнир, което отивало на сериозен ремонт. Огледалата не можеха да се приберат и разпънат, въпреки, че се чуваше как моторчето върти. Също и така и никой не разбра как се прибира GPS мониторчето, което се показва от таблото. Като изключим тези неща, всичко изглежда е ОК с колата. Не са я продали 7 месеца, по техни думи, без да знаят защо (само я гледали и пускали неадекватни коментари...). За комфорта няма и смисъл да говорим. Надявам се всичко да е наред с колата и да не се налагат някакви спешни и/или неотложни ремонти.

Имам очакванията, че тук ще получа помощ и съвети за части (не от Мото Пфое, разбира се, а бюджетни), защото, все пак, е Волво.

Стискайте палци Big Grin

Линка сочи към "Поисканата обява не е намерена. Вероятно е изтекла или е изтрита от потребителя!"...
Reply

#3
Или колегата вече я е купил и си трае.
ex XC90
Reply

#4
Да, купих я и пичовете са свалили обявата, както се и прави. Вдигнаха я на стенд и се оказа, че имало само две биалетки отпред да се правят. Вътре, има един бутон, дето не свети и не знам какво прави, така или иначе... Лявото огледало не може да се прибере, въпреки, ч се чува как върти моторчето (слаб акумолатор, или някъде запира). GPS системата не ще да си прибира дисковете. Всичко останало е пушка
Не съм сменял маслата и филтрите още, но това ще го правя скоро. Казаха, че ангренажа и ролките са в много добро състояние, затова свалям приоритета. Не знам само на скоростната кога какво е сменяно, та това ще е пна първо място (отворен съм откъм съвети за евтино масло Big Grin )
Комфортът и кефът са уникални. Той почна да я ръчка, за да видя как върви и да чуя, че не тропа. После се наложи да му обяснявам, че това на е BMW и няма да се кара като спортна кола, а за кеф на дълъг път. Притеснява ме само разходът, защото, като го гледам инстантния, ми показва едни стойности, дето... АМа това е, защото не мога да му свикна не педала на газта и постоянно шари нагоре-надолу (на Мондеото беше много твърд и спокойно си отпусках крака на него). Дори си подкарах телефона в колата с нов номер, към който си прехвърлям служения, като карам.

Надявам се, че съм попаднал на здрава и поддържана бройка Big Grin Tongue
Volvo S80, 2.4 D5 163hp, salon, dark blue, Automat, 2005
Reply

#5
В каквото и "много добро състояние" да е ангренажа, смени си ремъците, да ти е мирна главата!
Хич и не "сваляй приоритета" после да няма нова тема "Скъсах ангренажа, давайте съвети!" Wink
Смени си маслата на двигателя и скоростите - пак да ти е мирна главата...
"Евтини" масла няма, има препоръчани от производителя, и е препоръчително да се ползват съответните спецификации...
Виж дискове, спирачки, антифриз, спирачна и хидравлична течности...
Не прави компромис и с частите! Евтиното винаги излиза скъпо... И нека не "ръчка" някой който няма идея какво прави!
Поздрави и много безаварийни километри!
ПП. Всъщност не си писал откъде си, но имайки предвид опита, тези които не дават местоположение, са от София...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#6
От София съм. Всички тези неща ще ги направя, то е ясно, но просто се опитвам да намеря средни цени за сервизи, които не са Мото Пфое
Volvo S80, 2.4 D5 163hp, salon, dark blue, Automat, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)