The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ще сменям колата....... И ето с каква ! :):):)

#31
Не че съм особено компетентна, но и аз да си кажа:

1. Вземи си дизел / предполагам, че има V40 дизел./

2. V40 комби е много хубав модел, а като визия бих казала - красив.

3. V70 след 2000 г. за 15000 лв. - читаво са несъвместими понятия, въпреки че в България се намират за тези пари, със сигурност няма да е под 500 000 км., независимо какво пише на километража. Казавли са ми, че се вкарват автомобили от 2002 - 2003, че дори и 2004 година / не само Волво/, които са по на 1 000 000 км.

4. Успех в избора Smile
Reply

#32
Не че съм особено компетентна, но и аз да си кажа:

1. Вземи си дизел / предполагам, че има V40 дизел./

2. V40 комби е много хубав модел, а като визия бих казала - красив.

3. V70 след 2000 г. за 15000 лв. - читаво са несъвместими понятия, въпреки че в България се намират за тези пари, със сигурност няма да е под 500 000 км., независимо какво пише на километража. Казавли са ми, че се вкарват автомобили от 2002 - 2003, че дори и 2004 година / не само Волво/, които са по на 1 000 000 км.

4. Успех в избора Smile
Reply

#33
В общи линий избора се свежда до 850 и варианта за гориво:
2.5 TDI - страхотно - не се налага да пипам нищо и му се кефя - разхода ме притеснява малко - нека някой сподели какъв е, защото нещо не намирам какъв е.
Втори вариант - метанов инжекцион, обаче 2500 за инсталация - трудно ми е да ги преживея, казано честно ме е страх от детонаций при обикновен метан - щото ако каже бум и отиде нещо - определено ще ме е яд.
Ето ги и грубите сметки:
Дизел - при разход 9 градско / 5.5 извън при 2лв. нафта и 700/700 км на месец (макар че карам по повече) излиза: 126 + 77 лв = 203лв/месец.
Метан - при разход около 9лв. градско и 5 междуградско: 63 + 35 = 98 лв/месец.
Излиза че за 2 години метана се изплаща спрямо дизела. За момента тези пари които ще ми харчи дизела ще ми идват в повече, но пък колата ще е по-добра, а пък след година-две се надявам разхода на гориво да не ме притеснява особено.
И скрития момент - ако съм на метан - и навъртаните километри ще се увеличат със сигурност.
Reply

#34
В общи линий избора се свежда до 850 и варианта за гориво:
2.5 TDI - страхотно - не се налага да пипам нищо и му се кефя - разхода ме притеснява малко - нека някой сподели какъв е, защото нещо не намирам какъв е.
Втори вариант - метанов инжекцион, обаче 2500 за инсталация - трудно ми е да ги преживея, казано честно ме е страх от детонаций при обикновен метан - щото ако каже бум и отиде нещо - определено ще ме е яд.
Ето ги и грубите сметки:
Дизел - при разход 9 градско / 5.5 извън при 2лв. нафта и 700/700 км на месец (макар че карам по повече) излиза: 126 + 77 лв = 203лв/месец.
Метан - при разход около 9лв. градско и 5 междуградско: 63 + 35 = 98 лв/месец.
Излиза че за 2 години метана се изплаща спрямо дизела. За момента тези пари които ще ми харчи дизела ще ми идват в повече, но пък колата ще е по-добра, а пък след година-две се надявам разхода на гориво да не ме притеснява особено.
И скрития момент - ако съм на метан - и навъртаните километри ще се увеличат със сигурност.
Reply

#35
Dumfree Wrote:След поредния проблем реших че няма смисъл повече да се занимавам да го ремонтирам и т.н. и затова ще го сменям.
Бюджета е до към 10 000лв.
И си търся Volvo което да ми е евтино за поддръжка и съответно каране.
Като модел ми допадат 850 и S/V70 (желателно комби (радват ме повече) и ми се струват доооста здрави), обаче всичките са си големи кораби и съответно си харчат доста, което ме навежда на мисълта за газов/метанов инжекцион.
Или примерно S/V40 обаче и там положението с горивото е същото.
Средно на месец минавам 1500 - 1700 км. като са 50/50 градско-междуградско.
Или ... ?
Та чудя се към какво да се насоча, приемам идей - всякакви Smile

И ти ли Бруте :?
Споделям мнението на rokoko. От както подуших нафта не искам да чуя за бензин. А тва газ според мен си го избий от главата, ако трябва ще помагаме :wink: .
Reply

#36
Dumfree Wrote:След поредния проблем реших че няма смисъл повече да се занимавам да го ремонтирам и т.н. и затова ще го сменям.
Бюджета е до към 10 000лв.
И си търся Volvo което да ми е евтино за поддръжка и съответно каране.
Като модел ми допадат 850 и S/V70 (желателно комби (радват ме повече) и ми се струват доооста здрави), обаче всичките са си големи кораби и съответно си харчат доста, което ме навежда на мисълта за газов/метанов инжекцион.
Или примерно S/V40 обаче и там положението с горивото е същото.
Средно на месец минавам 1500 - 1700 км. като са 50/50 градско-междуградско.
Или ... ?
Та чудя се към какво да се насоча, приемам идей - всякакви Smile

И ти ли Бруте :?
Споделям мнението на rokoko. От както подуших нафта не искам да чуя за бензин. А тва газ според мен си го избий от главата, ако трябва ще помагаме :wink: .


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#37
Нафта ще е - няма да се занимавам с глупости.
До сега не съм видял някой да е минал на дизел и след това да е карал бензин(-оподобни) :lol:
Reply

#38
Нафта ще е - няма да се занимавам с глупости.
До сега не съм видял някой да е минал на дизел и след това да е карал бензин(-оподобни) :lol:
Reply

#39
Zalagaй на дизела. Хич не се притеснявай за нафтата зимата - ако твойта замръзне значи че на половината град е замръзнала. досега коло пъти видя че града ви е без коли по улицата

за в70 нямаш шанс с този бюджет
за в40 нещо ви идват малки ( няколко мнения ) макар че за мен въобще не е малка кола
за 850 всичко се натъкмява
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#40
Zalagaй на дизела. Хич не се притеснявай за нафтата зимата - ако твойта замръзне значи че на половината град е замръзнала. досега коло пъти видя че града ви е без коли по улицата

за в70 нямаш шанс с този бюджет
за в40 нещо ви идват малки ( няколко мнения ) макар че за мен въобще не е малка кола
за 850 всичко се натъкмява
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)