The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с грешка antiskid и Rate сензор

#1
Здравейте на всички от известно време съм регистриран но не съм писал поради простата причина че не съм имал проблем,а проблема е следния От известно време ми свети грешка antiskid която след като гледах клипчета в Ютуб установих че rate sensor е за смяна още му казват antiskid сензор който играе ролята на някакво странично приплъзване завъртане превъртане или нещо от този род което е едно и също нещо доколкото разбрах че се намира под седалката дясната под усилвателя лесно се сваля и се сменя но при първоначален преглед и проверка на цена разбрах че има и се предлага само оригинален такъв на 960 лв ще бъда благодарен ако някой ме насочи към алтернативен по-евтин вариант или друг начин на отстраняване на проблема и евентуално ако може някой да го реши цялостно става въпрос за град Пловдив

Само да направя едно уточнение за всеки случай да добавя че става въпрос за XC90 2003 година D5 мотор 163 конски сили


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#2
Често срещан проблем при колите с люк.
Запушен дренаж на люка довежда до наводняването на този датчик. Малка е вероятността да може да се възстанови.
Другия вариант е да му трябва прекалибриране, прави се с VIDA, ако датчика не е наводнен това решава проблема в доста от случаите.
Reply

#3
Да точно така стана и при мен.Почти цяла година се наводняваше и от двете страни в краката ,къде ли не питах за този проблем как се решава и накрая отново го реших със гледане на клипчета в ютуб. А същинския проблем не беше запушен дренаж А в 90% от случаите е напукана гумичка която поема маркуча и се вкарва в подкалника за да изведе водата навън тази гумичка се скапва и се напуква и през нея започва да влиза вода вътре в купето- предимно в краката отпред.От там влагата най-вероятно се просмуква и под седалката където този датчик rate сензор дефектирал ,защото аз оправих проблема на дренажите, като изхвърлих тези гумички и просто вкарах шлауха от дренажа в по-голям шлаух, така че да влезе плътно и оттам навън.И сега вече от няколко месеца го нямам този проблем, но точно от няколко месеца започна да свети тази грешка ,като в началото няколко пъти светна изгасна, а после светна и вече не е изгаснала доста време .Някой ако има идея къде мога да направя този експеримент с преокабеляване за Пловдив или региона ще бъда благодарен.
Reply

#4
Сега виждам че съм направил грешно въвеждане Написал съм пре окабеляване а всъщност имах предвид прекалибриране или най-вероятно обучение наново на самия датчик който не е наводнен вътре беше абсолютно сухо когато го извадихме и се опитахме да го почистим един път но без резултат
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)