The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматик - леко ритане при превключване от 5-та на 4-та.

#1
Здравейте колеги,

Имам Волво С80 2008 185кс. AWD Автоматик 6 скорости.
преди около два дена ми направи впечатление, че при спокойно каране и при превключване от 5-та на 4-та се усеща "ритане", а не плавно превключване.
Виждайки този проблем, вечерта на същия ден реших да закача колата на диагностика, за да видя дали има някакъв проблем. Нищо! На всичкото от горе при тестовите обиколки, които направих проблема изчезна и така цели 2 дни до тази сутрин не се проявяваше. Интересното е че при превключване на по-висока предавка или при потегляне всичко е плавно без никакъв проблем.

Усеща се само ритане, тропване или звук като от удър не се чува.

Маслото на скоростите е сменено преди 15 000 километра. До колкото знам се сменя на 30 - 50к.

Някакви идеи, какво може да причинява този проблем?
Reply

#2
VivasVolvo Wrote:Здравейте колеги,

Имам Волво С80 2008 185кс. AWD Автоматик 6 скорости.
преди около два дена ми направи впечатление, че при спокойно каране и при превключване от 5-та на 4-та се усеща "ритане", а не плавно превключване.
Виждайки този проблем, вечерта на същия ден реших да закача колата на диагностика, за да видя дали има някакъв проблем. Нищо! На всичкото от горе при тестовите обиколки, които направих проблема изчезна и така цели 2 дни до тази сутрин не се проявяваше. Интересното е че при превключване на по-висока предавка или при потегляне всичко е плавно без никакъв проблем.

Усеща се само ритане, тропване или звук като от удър не се чува.

Маслото на скоростите е сменено преди 15 000 километра. До колкото знам се сменя на 30 - 50к.

Някакви идеи, какво може да причинява този проблем?
Пробвай с изреждане на всички скорости на място. При работещ двигател и натисната крачна спирачка.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#3
Здравей pilva,

ще пробвам препоръката ти. Към момента отново никакъв проблем не се забелязва. Всичко е супер плавно без значение вдигане или сваляне на скорост. До колкото си спомням повече от 2-ра на място мисля че самата кола няма да ми позволи. Не съм пробвал де, ще пробвам и ще пиша.
Reply

#4
VivasVolvo Wrote:Здравейте колеги,

Имам Волво С80 2008 185кс. AWD Автоматик 6 скорости.
преди около два дена ми направи впечатление, че при спокойно каране и при превключване от 5-та на 4-та се усеща "ритане", а не плавно превключване.
Виждайки този проблем, вечерта на същия ден реших да закача колата на диагностика, за да видя дали има някакъв проблем. Нищо! На всичкото от горе при тестовите обиколки, които направих проблема изчезна и така цели 2 дни до тази сутрин не се проявяваше. Интересното е че при превключване на по-висока предавка или при потегляне всичко е плавно без никакъв проблем.

Усеща се само ритане, тропване или звук като от удър не се чува.

Маслото на скоростите е сменено преди 15 000 километра. До колкото знам се сменя на 30 - 50к.

Някакви идеи, какво може да причинява този проблем?

Добре е след смяна на масло на тази кутия(TF80SC) да се прави и адаптация и зануляване на разните там броячи за това кога е сменяно маслото.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)