The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с скенон D1S

#1
Здравейте колеги,
Имам един проблем и ако някой се е сблъсквал с подобен, моля да си каже решението.Търсих във форума, а също така и по чуждите, но е намерих еднозначен отговор.Разбира се такъв не може и да има.
Накратко: ХС 90 2008г. Д5 185кс. Левият ксенон D1S от няколко дена започна да изгасва и естествено ми изписва съобщение за проблема. Като изключа и отново включа късите светва нормално и така след 5,10 или 20 минути отново изгасва. Интересното е че понякога след рестартиране не гасне и си свети през цялото пътуване например 1 час. Не съм карал по –дълго тия дни.
Дали е от крушката или от баласта или някой друг кабел, мога само да гадая. Предлагат по форумите да сменя левият с десният баласт и да следя. Или пък само лява дясна крушка да разменя и да видя ефекта.Друго решение е да видя всички контакти във фара и да ги почистя и напръскам с контактен спрей-имам такъв. Някои казват, че е определено крушката. Преди да изгасне напълно премигва няколко пъти. Ще съм благодарен за идеи или насоки за локализиране и решаване на проблема.Нямам ВИДА, но вчера свързах за диагностика с АУТОКОМ и не ми откри нищо когато ми излезе съобщението за проблем с късите.
Казват, че почти сигурно е от баласта, но не ми се купува нов баласт само за да си правя експеримент.Крушки трябва да си купя задължително, защото нямам резервни-не ми се дават по 150лв за Филипс или Осрам(ако трябва ще купя и тях), ще ми препоръчате ли нещо по-евтино и изпитано?
Благодаря!
Moskvitch Aleko ex
Fiat Tempra 1.6i ex
BMW E36 1.6i ex
Volvo s40 2.0i now
Mercedes E-class Avantgarde 3.0d ex
Volvo XC90 2.4 D5 2008
Reply



Messages In This Thread
Проблем с скенон D1S - by toninikolaev - 04-29-2019, 08:24 AM
RE: Проблем с скенон D1S - by Tisho - 04-29-2019, 10:51 AM
RE: Проблем с скенон D1S - by iago - 04-30-2019, 07:12 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)