The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зимни гуми?

#11
Аз съм със Сава 195 55 15. Нямам забележки. Пробвахме ги до Мальовица в достатъчно лоши условия и се държаха прекрасно. Изпаднаха ми за по 165лв. :wink:
V40 1999 1.8 115hp
Reply

#12
Аз съм със Сава 195 55 15. Нямам забележки. Пробвахме ги до Мальовица в достатъчно лоши условия и се държаха прекрасно. Изпаднаха ми за по 165лв. :wink:
V40 1999 1.8 115hp
Reply

#13
Аз съм с СООРЕR 195/55 R15 Американски са ето линк: http://nevena357.hit.bg/
Миналата година ги взех и бяха около 100-110 лв/бр.
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#14
Аз съм с СООРЕR 195/55 R15 Американски са ето линк: http://nevena357.hit.bg/
Миналата година ги взех и бяха около 100-110 лв/бр.
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#15
Зимата /това значи не само сняг, но и минусови температури, слани, ледени корички и т.н./ е изключително важно да си с прилични от към грайфер гуми. Зимни,... а не ... всесезонни или нови летни! :wink:

Не казвам - на всяка цена - нови, защото това е престараване, /не че е много лошо/ но задължително - зимен грайфер - 4 мм и като цяло - да са в прилично състояние.

Това важи както за извънградско, така и за градско.

Извън града - ако през деня /зиме/ си минал, това не значи че ще успееш да минеш и през нощта или в ранно утро!
В града /особено в София/, където движението е тръгни - спри ви трябва едно мокро наклонче и минусови температури ... и сте до там!

Малка ситуацийка:
Представете си примерно алея Яворов от моста на Цариградско шосе или Румънското посолство в посока Драган Цанков или Телевизионната кула. И примерно е тъпканица. Спираш на баирчето ... отдолу е лед /рано сутрин/, наоколо са спрели отвсякъде, обичайната сутришна тъпканичка и.... светва зелено! Температуната е близка до нулата, а сланата и росата през ноща е станала на лед.
Не можеш да отлепиш ... почваш да се въртиш и да се блъскаш в околните ... свирки, псувни ... реално пречиш не само на себе си ами и на околните!!! Защото ... допълнително бавиш всички! НЕ ЕТИЧНО! Да не говорим че рискуваш не само своите, но и чуждите ламарини и живот, дори!
Мисля, че не си заслужава да влизаме в такива ПРИКЛЮЧЕНИЯ!

Другото:
За годината на производство на гумата има 4-ри цифри, като първите две - показват седмицата /52 седмици.../, а вторите две - годината.

В края на седмицата се очакват слани - това значи че почват и тъпканиците по гумаджийниците ...
Ако някой си търси гуми ... да не се шматка, защото вече е закъснял ... ако трябва да си купува нови гуми. Те се търсят - поръчват точно определен модел /добре е да си ги харесаш, а не да вземеш каквото има в магазина/ Но това е вече друга тема...
Защо ли?
Защото в зависимост от това колко караш - тези гуми реално ги купуваш за няколко сезона и е добре да не вземаш квото падне ...

Аз някой съм ги карал и по 4-5 сезона. Разбира се има въртене, и си ги следиш индивидуално гумите, поне по двойки.
Но по тези въпроси - в отделна тема, като ме дойде времето.

Искам само това да кажа:
Не пестете за гуми особено зимата!
Ако старите са износени - изберете двете най-добри и добавете две нови - за задвижващите колела. Добре е да са от същия размер и марка, но не е задължително.
Това е максималното допустимото за пестене!
Всичко друго е опасно и неетично!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#16
Зимата /това значи не само сняг, но и минусови температури, слани, ледени корички и т.н./ е изключително важно да си с прилични от към грайфер гуми. Зимни,... а не ... всесезонни или нови летни! :wink:

Не казвам - на всяка цена - нови, защото това е престараване, /не че е много лошо/ но задължително - зимен грайфер - 4 мм и като цяло - да са в прилично състояние.

Това важи както за извънградско, така и за градско.

Извън града - ако през деня /зиме/ си минал, това не значи че ще успееш да минеш и през нощта или в ранно утро!
В града /особено в София/, където движението е тръгни - спри ви трябва едно мокро наклонче и минусови температури ... и сте до там!

Малка ситуацийка:
Представете си примерно алея Яворов от моста на Цариградско шосе или Румънското посолство в посока Драган Цанков или Телевизионната кула. И примерно е тъпканица. Спираш на баирчето ... отдолу е лед /рано сутрин/, наоколо са спрели отвсякъде, обичайната сутришна тъпканичка и.... светва зелено! Температуната е близка до нулата, а сланата и росата през ноща е станала на лед.
Не можеш да отлепиш ... почваш да се въртиш и да се блъскаш в околните ... свирки, псувни ... реално пречиш не само на себе си ами и на околните!!! Защото ... допълнително бавиш всички! НЕ ЕТИЧНО! Да не говорим че рискуваш не само своите, но и чуждите ламарини и живот, дори!
Мисля, че не си заслужава да влизаме в такива ПРИКЛЮЧЕНИЯ!

Другото:
За годината на производство на гумата има 4-ри цифри, като първите две - показват седмицата /52 седмици.../, а вторите две - годината.

В края на седмицата се очакват слани - това значи че почват и тъпканиците по гумаджийниците ...
Ако някой си търси гуми ... да не се шматка, защото вече е закъснял ... ако трябва да си купува нови гуми. Те се търсят - поръчват точно определен модел /добре е да си ги харесаш, а не да вземеш каквото има в магазина/ Но това е вече друга тема...
Защо ли?
Защото в зависимост от това колко караш - тези гуми реално ги купуваш за няколко сезона и е добре да не вземаш квото падне ...

Аз някой съм ги карал и по 4-5 сезона. Разбира се има въртене, и си ги следиш индивидуално гумите, поне по двойки.
Но по тези въпроси - в отделна тема, като ме дойде времето.

Искам само това да кажа:
Не пестете за гуми особено зимата!
Ако старите са износени - изберете двете най-добри и добавете две нови - за задвижващите колела. Добре е да са от същия размер и марка, но не е задължително.
Това е максималното допустимото за пестене!
Всичко друго е опасно и неетично!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#17
BOYCH Wrote:Другото:
За годината на производство на гумата има 4-ри цифри, като първите две - показват седмицата /52 седмици.../, а вторите две - годината.

Ех тоя Бойч - не оставя човек да се изяви - тъкмо да тръгна да се правя на експерт - на изпреварил ме.
Само в добавка - на някои модели не отбелязват по този начин DOT - например японците пишат направо ден и после годината.
Only the Best is good enough - YES!
Reply

#18
BOYCH Wrote:Другото:
За годината на производство на гумата има 4-ри цифри, като първите две - показват седмицата /52 седмици.../, а вторите две - годината.

Ех тоя Бойч - не оставя човек да се изяви - тъкмо да тръгна да се правя на експерт - на изпреварил ме.
Само в добавка - на някои модели не отбелязват по този начин DOT - например японците пишат направо ден и после годината.
Only the Best is good enough - YES!
Reply

#19
Благодаря за мненията
Само последно да попитам.
Спрях се на Fulda Kristal Montero 2 размер 195/60/15, цената е 127лв в Мотоехперт, какво мислите за гумата и за цената?
Благодаря
Понеже звъня насам натам, а прочетох добри отзиви за
Гуми Vredestein. Та те се предлагат от фирма Века Тайърс ЕООД
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vktyres.com/contact.htm">http://www.vktyres.com/contact.htm</a><!-- m -->
Офиса им е на бул Акад Ив. Гешов, тел. 953 39 61 и 954 10 80.
Склада им е на ул. Суходолска 187, тел. 829 34 05.
Чакам да се обадят и да ми кажат цените на моя размер, като разбера ще си едитна поста
Обявиха ми цена 146лв с 1 г гаранция и безплатен монтаж
Очаквам мненията Ви до края на деня и ще скачам Smile
Reply

#20
Благодаря за мненията
Само последно да попитам.
Спрях се на Fulda Kristal Montero 2 размер 195/60/15, цената е 127лв в Мотоехперт, какво мислите за гумата и за цената?
Благодаря
Понеже звъня насам натам, а прочетох добри отзиви за
Гуми Vredestein. Та те се предлагат от фирма Века Тайърс ЕООД
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vktyres.com/contact.htm">http://www.vktyres.com/contact.htm</a><!-- m -->
Офиса им е на бул Акад Ив. Гешов, тел. 953 39 61 и 954 10 80.
Склада им е на ул. Суходолска 187, тел. 829 34 05.
Чакам да се обадят и да ми кажат цените на моя размер, като разбера ще си едитна поста
Обявиха ми цена 146лв с 1 г гаранция и безплатен монтаж
Очаквам мненията Ви до края на деня и ще скачам Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)