The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на xc90 3,2 бензин

(01-27-2020, 06:20 PM)xdsupdx Wrote: Двигателя на Волвото няма нужда от нищо.
Само хубаво масло Castrol 0W-40 пълен синтетик, на 10000км - не повече.
Но на автоматика му трябва смяна на маслото - около 500лв във Волво иначе се скапва.
Повредата която се случва на тези скорости не е механична а е във плочата за управление със релетата.
Също така трябва да се смени задължително филтъра и маслото на HALDEX - кутията за управление на 4X4 AWD.
И задължително маслото на разпределителната кутия от скоростната кутия към кардана.
Там има верига и разни други неща които се износват и ремонта е скъп.
На диференциала може и да не го сменяш.
Общо взето това се прави на едно AWD Волво като го купиш втора употреба и не знаеш на колко километра.
Същото се прави и ако си го взел чисто ново!!!

Първо здравейте колеги, Аз от една седмица съм собственик на 2008 xc90 3.2 AWD. Колата е внос от САЩ на почти 52000 километра. Километрите не са много но всички масла са на 14 години затова съм решил да сменям всичко наред. Относно написаното от колегата искам да попитам за маслото на скоростната кутия. Видях в темата, че колегите представят цена на мслато от около 120-130 лв за 4 литра. та въпроса ми е във Волво смяната за 500лв само на маслото на кутията ли е или на всички масла ?
Reply



Messages In This Thread
RE: Покупка на xc90 3,2 бензин - by Никсата - 04-18-2022, 05:04 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread:
13 Guest(s)