Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как се измерва нивото на автоматична скоростна кутия
Здравейте , днес исках да измеря нивото на маслото в скоростната кутия , но малко се обърках .
1 измерване : моторът беше загрял ( след 20 км каране ) изчаках 10 минути и на загасен мотор измерих ниво , но по показанията на щеката бяха на cold .
2 измерване : студен мотор , загасен мотор , при измерване показанията на щеката бяха на Hot

Ако някой може да ми обясни как и какво точно да гледам при измерване на нивото , може би трябва да е запален мотора или има нещо друго ?
Цялата работа тръгна от там , че искам да си сменя маслото , но не мога да източа количество и отново да сложа толкова , защото сменях воден радиатор в Мото Пфое ( след цял ден мотане и чакане от 8 до 17 : 30 - 18 : 00 часа ) ме уверяваха , че старото масло от радиатора са го вложили обратно в кутията , което ме съмнява .

Колата е xc90 2.5 T 2005 г.
XC 90 2.5 T 2005г.
Цитирай
Thanks given by:
Нивото на масло в кутията се мери винаги на работещ двигател. Преди това разхождаш R-N-D и обратно до Р, като задържаш 2 секунди на всяка позиция. Направи го два пъти и след това мериш нивото. Горната граница на COLD мисля че беше на 40 градуса, а горната граница на HOT е 80-85 градуса. Мери си маслото със щеката. Това за източено и сложено еднакво количество е неточно, но ако така е удобно... Щеката е истината.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Цитирай
Thanks given by:
И да допълня, като гледам цветът на маслото ти възможно най скоро си го смени. Трябва да е малинено розово на цвят. Виж и дали мирише на изгоряло, като на бакелит.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Цитирай
Thanks given by:
Направих всичко което ме посъветва che4ef ,  след 15 км шофиране колата беше загряла и на работещ двигател щеката отново показваше на "cold" ,може би наистина е ниско маслото .  пуснах ВИДА при загрял мотор и показва температура на маслото 54 *С . 
Маслото ми не мирише на бакелит .
Мисля да източа и вложа същото количество + 100 - 150 мл. , отделението от радиатора събира 100 мл. и от тръбите да има още 100 мл. когато са го сменяли радиатора най-вероятно не са го доляли масло. Щом cold и hot е 200 мл. аз така разбирам написаното на щеката do not overfull 0.2 l.

XC 90 2.5 T 2005г.
Цитирай
Thanks given by:
Мисля че при 40-45 градуса трабваше да е в горната граница на Cold. Може би ти е малко ниско нивото, но не много ниско. Загрей хубаво кутията до 80 градуса и тогава гледай, иначе имаш VIDA и там пише как се мери нивото. Описано е много добре.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте,
Прилагам указанията/процедурата от VIDA за измерване нивото на течността в автомат AW55-50/51SN.
Правилното нивото на течността (не е масло) е от изключителна важност за безпроблемната работа на автомата. 
Успех с неговото нагаждане.

.pdf   Transmission oil check.pdf (Размер: 173.44 KB / Сваляния: 15)
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)