The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на ХС60

#11
(04-10-2020, 04:34 PM)NuclearWinter Wrote:
(04-08-2020, 03:56 PM)Martin80 Wrote: Здравейте. ...

Моята бройка
Mного красива е, браво. Нищо общо със "скучната Волво визия". За динамиката е ясно, че винаги ще има по бърз от теб. Цитирам приятел с кола 500 коня на 1 тон купе. Оглеждам и разни еР дизайни по чужбинско.
Reply

#12
(04-09-2020, 07:11 PM)WINERGY Wrote: Да, кутията е с хидротранформатор, японска, 6степенна, Айсин. За мен сменя много тегаво, всичко друго харесвам на джипката, но не и автоматика. Работата ми е такава, че се налага да карам всякакви коли и горе долу имам някаква база за сравнение.
Нищо общо с автоматиците на БМВ или Мерцедес, там даже ми е кеф да ги карам. Личните автомобили на семейството са ни Волва - 4бр., до сега сме имали кажи речи всички модели и модификации, но за мен не бих си купил Волво автоматик, освен ако не е нещо новичко. Миналата година се "наложи" да купя едно старо ХС90 Д5 163 к.с ръчка, вдигнах му софтуерно мощността на 190-195кс. и вече не ми се слиза от него, върви си прилично, а ако ти кажа колко харчи ще ми се изсмееш.

Дизел и ръчна скоростна кутия, като добавим и това два тона и половина возило се получава всичко друго но не и приятно за каране.  Smile 
За това на 100 XC90-та я има една с ръчни скорости, я не. 
Кутията се адаптира спрямо начина на шофиране, по мое мнение си реагира много добре. Досега не съм имал ситуация в която кутията да се държи неадекватно. В началото като купих колата имаше навика да изключва от скорост като пуснеш педала газ, но с времето явно ми свикна със стила на шофиране и в момента не го прави. При изпреварване също реагира много адекватно.  Моето XC е с TF-80SC.
Reply

#13
(04-09-2020, 07:49 PM)WINERGY Wrote: DSG е много приятна, но... Прав си, коли Н-та употреба, как са карани, подържани, на колко км са един Господ знае... да ги купуваме от магазина, че да имаме претенции. Тези джипки са създадени все пак на първо място да са безопастни и  сигурни.
Да, едно и също е. ХС60 има три вида АСК - 6ст. Айсин, която е най-разпространена, Пауършифт /на форд/ - 6ст., рядка предимно на модели само с предно предаване и 8ст. Айсин на последните модели  с 4 цилиндрови двигатели преди новата генерация на ХС60.

Мислил ли си за ХС90?


На XC60 преди тези новите на SPA платформата са монтирани два типа автоматици - TF-80SC, която е 6 степенна производство на Aisin  и TG-81 SC пак на същия производител, която е 8 степенна.   Smile
Reply

#14
(04-10-2020, 07:09 PM)Tisho Wrote:
(04-09-2020, 07:11 PM)WINERGY Wrote: Да, кутията е с хидротранформатор, японска, 6степенна, Айсин. За мен сменя много тегаво, всичко друго харесвам на джипката, но не и автоматика. Работата ми е такава, че се налага да карам всякакви коли и горе долу имам някаква база за сравнение.
Нищо общо с автоматиците на БМВ или Мерцедес, там даже ми е кеф да ги карам. Личните автомобили на семейството са ни Волва - 4бр., до сега сме имали кажи речи всички модели и модификации, но за мен не бих си купил Волво автоматик, освен ако не е нещо новичко. Миналата година се "наложи" да купя едно старо ХС90 Д5 163 к.с ръчка, вдигнах му софтуерно мощността на 190-195кс. и вече не ми се слиза от него, върви си прилично, а ако ти кажа колко харчи ще ми се изсмееш.

Дизел и ръчна скоростна кутия, като добавим и това два тона и половина возило се получава всичко друго но не и приятно за каране.  Smile 
За това на 100 XC90-та я има една с ръчни скорости, я не. 
Кутията се адаптира спрямо начина на шофиране, по мое мнение си реагира много добре. Досега не съм имал ситуация в която кутията да се държи неадекватно. В началото като купих колата имаше навика да изключва от скорост като пуснеш педала газ, но с времето явно ми свикна със стила на шофиране и в момента не го прави. При изпреварване също реагира много адекватно.  Моето XC е с TF-80SC.


И двете ХС90- ки са ни с ръчни скорости, само ХС60-та е хАвтомат. И кое му е неприятното на ръчните скорости и двата тона и половина? Не можах да схвана логиката. Smile
На това ако му викаш адаптираща се кутия... Smile
Да, ама има и Powershift на моделите с предно или с фордови двигатели...
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#15
Автомата е едно от задължителните ми условия при избор на автомобил. Има ли начин визуално по скоростния лост да се разбере коя кутия е айсин, коя е поуршифт?
Reply

#16
(04-11-2020, 07:46 AM)Martin80 Wrote: Автомата е едно от задължителните ми условия при избор на автомобил. Има ли начин визуално по скоростния лост да се разбере коя кутия е айсин, коя е поуршифт?

По VIN-а на колата. Но ми е крайно съмнително да има фордовска кутия на XC60, въпреки, че на места пише powershift. В официалната информация за модела са дадени два автоматика и двата са на Айсин.
Reply

#17
(04-10-2020, 09:00 PM)WINERGY Wrote:
(04-10-2020, 07:09 PM)Tisho Wrote:
(04-09-2020, 07:11 PM)WINERGY Wrote: Да, кутията е с хидротранформатор, японска, 6степенна, Айсин. За мен сменя много тегаво, всичко друго харесвам на джипката, но не и автоматика. Работата ми е такава, че се налага да карам всякакви коли и горе долу имам някаква база за сравнение.
Нищо общо с автоматиците на БМВ или Мерцедес, там даже ми е кеф да ги карам. Личните автомобили на семейството са ни Волва - 4бр., до сега сме имали кажи речи всички модели и модификации, но за мен не бих си купил Волво автоматик, освен ако не е нещо новичко. Миналата година се "наложи" да купя едно старо ХС90 Д5 163 к.с ръчка, вдигнах му софтуерно мощността на 190-195кс. и вече не ми се слиза от него, върви си прилично, а ако ти кажа колко харчи ще ми се изсмееш.

Дизел и ръчна скоростна кутия, като добавим и това два тона и половина возило се получава всичко друго но не и приятно за каране.  Smile 
За това на 100 XC90-та я има една с ръчни скорости, я не. 
Кутията се адаптира спрямо начина на шофиране, по мое мнение си реагира много добре. Досега не съм имал ситуация в която кутията да се държи неадекватно. В началото като купих колата имаше навика да изключва от скорост като пуснеш педала газ, но с времето явно ми свикна със стила на шофиране и в момента не го прави. При изпреварване също реагира много адекватно.  Моето XC е с TF-80SC.


И двете ХС90- ки са ни с ръчни скорости, само ХС60-та е хАвтомат. И кое му е неприятното на ръчните скорости и двата тона и половина? Не можах да схвана логиката. Smile
На това ако му викаш адаптираща се кутия... Smile
Да, ама има и Powershift на моделите с предно или с фордови двигатели...

Неприятното е комбинацията дизел, ръчни скорости. Сменяш предавки като на камион.  Big Grin  Тъкмо включиш и на 2-ра например, натиснеш газта и мотора отишъл на 4500 об. и хайде превключвай. Ставаш на оператор на ръчка вместо да караш. Дизел става за каране само с автоматик.  

Бензинов мотор с ръчни скорости е съвсем друго, там поне имаш почти двойно по голям обхват на оборотите на мотора и съответно сменяш по малко. 

Фордови мотори на XC60 не са монтирани. Има в малките Волва - S40, V50, някой S60 и V70.
Reply

#18
(04-11-2020, 11:46 AM)Tisho Wrote:
(04-11-2020, 07:46 AM)Martin80 Wrote: Автомата е едно от задължителните ми условия при избор на автомобил. Има ли начин визуално по скоростния лост да се разбере коя кутия е айсин, коя е поуршифт?

По VIN-а на колата. 
Moже ли линк към някой читав Волво вин декодер?
Reply

#19
VIDA за коли до 2014-та.
Reply

#20
Гледам някой коли имат регулиращо се окачване. Какъв му е принципа на действие, въздух/масло?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)