The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V 40 тресе при потегляне

#1
Здравейте, колеги! Потърсих подобна тема с търсачката, но няма такава, затова пускам тази моя тема. 
Имам старичко Volvo V 40 модел 1997 година 103 киловата или 140 конски сили двигател - бензин. Преди няколко дни смених оригиналния съединител с нов, марка VALEO. При смяната му се е оказало, че вътрешното каре на лявата полуоска е счупено и го сменихме и него. Сега колата се държи различно - съединителят е по-мек от преди, леко се превключват скоростите в движение, но има тресене в момента на тръгване от място!!! От смяната му до днес съм изминал около 100 километра. Когато отидох да си взема колата от ремонт, майстора ме попита дали е имало тресене и преди?! Казах му, че да, не винаги, но е имало много сериозно тресене докато тръгне колата предимно зимно време! След това вече в движение, то изчезваше! Каза ми, че проблемът е бил от счупеното вътрешно каре, а не от съединителя! Сега, след като колата е с нов комплект (амбриажен диск, съединител, лагер и нова вътрешна помпа на съединителя) и сменено ново каре, от какво според вас може да се получава този неприятен ефект? Ако отида с въпроси при майстора, какво да му кажа да прегледа за да се отстрани това притрисане като тръгва колата? Представете си в София в задръстване какво чудо е това тресене!!! Ако тръгвам с повече газ, не се усеща така, но това не е нормално да тръгвам като че ли за първи път съм зад волана... 
Благодаря предварително за идеите ви!
[Image: 70v.jpg] Майтап, бе, Уили...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)