The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Накладки?

#31
Браво аз за половината пари ще ти го оправя Big Grin , как пък не ги е срам бе!!!

Даже и в сервизите на Бош дето също държат цени за работа, ще ти излзе по-евтино, ама така е като работят само по сервизни коли дето няма къде да ходят ако си искат гаранцията :evil:
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#32
Браво аз за половината пари ще ти го оправя Big Grin , как пък не ги е срам бе!!!

Даже и в сервизите на Бош дето също държат цени за работа, ще ти излзе по-евтино, ама така е като работят само по сервизни коли дето няма къде да ходят ако си искат гаранцията :evil:
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#33
:evil:
Quote:dada166 написа:
Накладки за S80 в Мото Пфое:
предни-192,48лв.
задни-155,57лв.
със труд излезе общо към 500лв.

:twisted: Затова е и този сайт, приятели за да се самоопазваме,
не чакайте някакви "чиновнически тип организации" да ви защитят ...

Нямам коментар, за горното ... за жалост всичко ще е все по-често така! :roll:
Мога да споделя само опита и впечатленията си от тези дни ...

Та след Свободните дни за прегледи в МПФ аз трябваше да си сменя и предни дискове с накладки, които специално са щели да бъдат намалени /части и труд с 25 %/ Това не го оспорвам. Само части обаче не можеш да си купиш но труд може - с чужди части - без гаранция ...
Офертата беше: 300 лв. предни дискове + 155 лв. предни накладки ... по разписание - 1, 20 часа х 50 лв. /не разбрах с или без ДДС/ ... общо към 525 лв. - 25 % = 394 лв. т.е към 400 лв. трябваше да извадя.

Какво направих:
Взех от магазинчето на "В. Левски" 122 в Сф предни дискове "Зимерман" /Цимерман/ за 180 лв., предни шведски накладки за 106 лв. от Скантех и отидох при "нашия" Мимо в Банишора бл. 18 да ми смени тея нови части за крупната сума от 16 лв. /5 лв. на диск и 3 лв. за накладки - на 1 колело/.
Та след кратка сметка харча ми излезе: 302 лв. ... сумата за която само дискове трябваше да си купя.
/Или спестих една стотка!/
На друго място /в пост тук в сайта/ обясних как пообиколих и след проучване на италиански, английски и немски дискове - се спрях на НЕМСКИТЕ , като най-добра оферта цена-качество, а с накладките не посмях да си правя гаргара ... за да не тича след мен и един музикален оркестър, като спирам.
В резултат - до момента - всичко е перфектно , след тея дни около 150 км. градско курмуване.

Това е последната ми клюкина за ВАС!
Прилагам и малко снимки и реално препоръчвам услугите на Мимо!
И ...
Видях че частите които предлага са наистина оригинални /макар че аз се подсигурих като ги взех от изпитани места предварително/
Е задните дискове ще си ги сменя там ... защото също има Зимерман и ще ги даде с отстъпка ... но като му дойде времето /още не е дошло/ :twisted:

Ами, самоопазвайте се... за което ви споделям идея как, къде но и с малко време за губене !
Висенето в сервиза на МПФ обаче - не е по-малко !
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#34
:evil:
Quote:dada166 написа:
Накладки за S80 в Мото Пфое:
предни-192,48лв.
задни-155,57лв.
със труд излезе общо към 500лв.

:twisted: Затова е и този сайт, приятели за да се самоопазваме,
не чакайте някакви "чиновнически тип организации" да ви защитят ...

Нямам коментар, за горното ... за жалост всичко ще е все по-често така! :roll:
Мога да споделя само опита и впечатленията си от тези дни ...

Та след Свободните дни за прегледи в МПФ аз трябваше да си сменя и предни дискове с накладки, които специално са щели да бъдат намалени /части и труд с 25 %/ Това не го оспорвам. Само части обаче не можеш да си купиш но труд може - с чужди части - без гаранция ...
Офертата беше: 300 лв. предни дискове + 155 лв. предни накладки ... по разписание - 1, 20 часа х 50 лв. /не разбрах с или без ДДС/ ... общо към 525 лв. - 25 % = 394 лв. т.е към 400 лв. трябваше да извадя.

Какво направих:
Взех от магазинчето на "В. Левски" 122 в Сф предни дискове "Зимерман" /Цимерман/ за 180 лв., предни шведски накладки за 106 лв. от Скантех и отидох при "нашия" Мимо в Банишора бл. 18 да ми смени тея нови части за крупната сума от 16 лв. /5 лв. на диск и 3 лв. за накладки - на 1 колело/.
Та след кратка сметка харча ми излезе: 302 лв. ... сумата за която само дискове трябваше да си купя.
/Или спестих една стотка!/
На друго място /в пост тук в сайта/ обясних как пообиколих и след проучване на италиански, английски и немски дискове - се спрях на НЕМСКИТЕ , като най-добра оферта цена-качество, а с накладките не посмях да си правя гаргара ... за да не тича след мен и един музикален оркестър, като спирам.
В резултат - до момента - всичко е перфектно , след тея дни около 150 км. градско курмуване.

Това е последната ми клюкина за ВАС!
Прилагам и малко снимки и реално препоръчвам услугите на Мимо!
И ...
Видях че частите които предлага са наистина оригинални /макар че аз се подсигурих като ги взех от изпитани места предварително/
Е задните дискове ще си ги сменя там ... защото също има Зимерман и ще ги даде с отстъпка ... но като му дойде времето /още не е дошло/ :twisted:

Ами, самоопазвайте се... за което ви споделям идея как, къде но и с малко време за губене !
Висенето в сервиза на МПФ обаче - не е по-малко !


Attached Files Thumbnail(s)
               
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#35
Pavko Wrote:
BOYCH Wrote:Аз мойте си ги взех като пич от МПФ и предни и задни, трябва да видя какви точно бяха парите, но над 100 лв. със сигурност - единия к-т.
И си ги смених в сервиза на Дунев ... за 26 лв. с още нещо общо /а и свещите ми смениха/.
Нямам проблеми никакви! Вече минах 8-10 х. с предните и скоро пак ще ги сменям и мисля пак да ходя до МПФ, освен ако нещо тук... яко не ме разубедите ... :oops:

Макар че са консуматив - предпочитам оригиналните накладки, защото това не е филтър на ... климатика. Все пак си е важно спирането да ти е като на ... "крадец на праскови", минал през реката и ... тайно се метнал на прасково-пазачката! :wink:

Интересувам се обаче също ... от кометара по темата!
Не е ли малко 8-10х. км?! Много меко това феродо... :roll:
Крачето му е тежко.Аз ги смених днес на 64 хил. км.
Reply

#36
Какво правите бе колеги, само със спирачките ли действате когато шофирате или просто им се е случило нещо невиждано и нечувано на вашите накладки което ме съмнява познавайки автомобилите ни и форумната общност, може пък и да сте сложили някакви боклуци за накладки, ама тия километри които пишете като пробег и смяна на мен ми се виждат безумно, да не кажа смешно малко, аз от 5 години имам колата 850 20в 2.0 143к.с. и за тоя период съм навъртял 150 хил.км минимум, че по 1 време ми се развали километража и оттогава засичам приблизително по борд компютър и с тефтер, та може и повече да са км, но не и по-малко и с накладките с които я купих от Милано си е и досега-ще ги сменя това лято, през този период около пет или шест пъти, при всяко посещение в сервиз се проверяват накладките и чак сега и то от съмнение ще ги сменя, иначе според майстора ми-човек на когото вярвам и разчитам и е доказан в града и средата ми имат феродо за още около 15-20хил.км при моя начин на шофиране, който е по-бърз и активен от на повечето нормални шофьори, но забележете - безопасен - в което съм убеден не само аз. Не искам да обидя никого, но ми стана много странно четейки мненията ви за накладките и смяната им, помислете какво слагате там защото това е най-важната смяна на консуматив в колите и как карате - има и други начини да се убива скоростта и да се използва терена и ситуацийте и т.н. но най-важното от всичко е да се гледа много по-напред от обичайното на което са свикнали обикновените юзъри на автомобили. Поздрави.
Reply

#37
Когато купих моята 850-ка смених накладки и дискове. Когато минах 50 000 км. имаха феродо за още толкова Big Grin Това разбирасе не беше много нормално и предполагам или са били много твърди или са се "изпекли". Смених ги. Не си спомням марката, но цената беше нещо около 80- 90 лв. И колата започна да спира в пъти по- добре. 8)
Reply

#38
Аз преди 15-ина дни смених предните накладки с ТRV на цена 67.00 лв с отстъпка, иначе струваха около 96 или малко повече, много съм доволен от тях, след първоначалното слягане и изшлаифане на повърхностния слой, за което бяха необходими около 100-150 км градско каране сега са много добре при всякакви условия. Иначе старите накладки имаха още феродо за поне 10-15 хил.км, но имаха и една пукнатина по средата и на четирите, както и предполагах предвид невиждания период на употреба от поне 6 год. и около 160000 км, но като цяло освен изпичането и следствието от него-пукнатината в накладките, до последно спираха много добре. Давам тази информация, за да се знае качествените накладки, съчетани с правилна употреба на спирачките до какви срокове и качества на експлоатация водят.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)