The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V50 1.8i 2005 B4184S11 гори много масло и няма мощност

#1
Здравейте, 
преди 2 дена купих V50 1.8i 2005 бензин с двигател B4184S11 (атмосферен, без турбо) на който му е била налята добавка за спиране на пушенето.

На следващия ден оправих разстоянието на свещите, но почна да пуши много яко и се оказа, че за 200 км почти беше изгорило почти всичкото масло в картера.
Измерих компресията - на два от цилиндрите беше 8 и 9, а на останалите 12.

Започнах да звъня по майстори и единия сподели, че цилиндрите били за еднократна употреба, защото като се износят и според него били с покритие тип Никасил ДИРЕКТНО върху алуминий и не подлежат на ремонт.
А от официалния сервиз на Волво ми казаха, че имало стоманени цилиндрови РИЗИ, които по принцип много слабо се износвали и може да се мине само със смяна на сегменти, но ако се наложи могат и да се шлайфат до ремонтен размер, за това се и продават ремонтни комплекти бутала и сегменти.

Моля обяснете ми в случая каква е истината - от КАКЪВ МАТЕРИАЛ са цилиндрите на този двигател, имат ли покритие и могат ли да се шлайфат?

И следващия въпрос е: препоръчайте читави сервизи в района на Плевен и околността - търся си майстор да отвори главата и да извади буталата.
Reply

#2
Ако колата има турбина, проверете я, преди да разглобите мотора.
За Плевен не се сещам кой би могъл да помогне, има колеги от Плевен, да пишат.
Ако колата дойде в София - Volvo Alternative.
Reply

#3
Тя е атмосферна, следователно директно ще се отваря главата, пък и на мен лично ми стана интересно - искам да измеря овалността на цилиндрите с индикатор.
Днес проучих много мнения, включително и на собственици на автосервизи, които са ремонтирали точно този мотор и с 90% вероятност цилиндрите ще се окажат със стоманени ризи, което е повече от добра новина!
Reply

#4
Здравей колега, обади се на Пламен Пенчев.Тел.0898531031
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)