The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Амортисьори пета врата

#1
Здравейте,
болежката ми е следната:
Колата я взех с изпускащи амортисьори на петата врата (комби), все се заканвах да ги сменя и така година си ходя с една летва за подпирачка в колата. Най-накрая миналата седмица се запътих с 98 лева в джоба към Скантех. Взех въпросните железа и в неделя се захванах за работа.
Свалих старите и ИЗНЕНАДАААААААААА, новите са по-дълги с около 5 мм и вкарване няма , мъка мъка. Днес се запътих отново към магазина да мислим нещо , хората провериха 2 пъти, но по каталог са тези които са ми дали. Върнаха ми парите. По пътя се сещам да проверя и в EURO07, там момчетата намериха някви за по 27 кинта бройката, но за мой ужас размера отново е по дълъг с 5 мм.
Та тези пет милиметра ми късат нервите, аз ли бъркам нещо ?
Метода по който пробвахме с жената е следния:
Тя държи вратата на макс нагоре , а аз пробвам да напъхам ,но остават шибаните милиметри
и обратното:
аз държа тя се пробва да напъха...
АКЪЛ?
[Image: volvo.jpg]
Reply

#2
Здравейте,
болежката ми е следната:
Колата я взех с изпускащи амортисьори на петата врата (комби), все се заканвах да ги сменя и така година си ходя с една летва за подпирачка в колата. Най-накрая миналата седмица се запътих с 98 лева в джоба към Скантех. Взех въпросните железа и в неделя се захванах за работа.
Свалих старите и ИЗНЕНАДАААААААААА, новите са по-дълги с около 5 мм и вкарване няма , мъка мъка. Днес се запътих отново към магазина да мислим нещо , хората провериха 2 пъти, но по каталог са тези които са ми дали. Върнаха ми парите. По пътя се сещам да проверя и в EURO07, там момчетата намериха някви за по 27 кинта бройката, но за мой ужас размера отново е по дълъг с 5 мм.
Та тези пет милиметра ми късат нервите, аз ли бъркам нещо ?
Метода по който пробвахме с жената е следния:
Тя държи вратата на макс нагоре , а аз пробвам да напъхам ,но остават шибаните милиметри
и обратното:
аз държа тя се пробва да напъха...
АКЪЛ?
[Image: volvo.jpg]
Reply

#3
Ле леее, 98лв!!
За 27лв. е нормална цената за бр.
Точно тези пет милиметра са за да ти го държи багажника твърдо горе - радвай се.
За поставянето!
Просто подпираш вратата до края - здраво, и с мускули се набираш за да го прибереш амортесьора и го вкарваш.

Така се мъчих на едно шкоде.

Имаш ли ограничители на вратата - гумени. Ако е да, махни ги за поставянето.
Успех.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
Ле леее, 98лв!!
За 27лв. е нормална цената за бр.
Точно тези пет милиметра са за да ти го държи багажника твърдо горе - радвай се.
За поставянето!
Просто подпираш вратата до края - здраво, и с мускули се набираш за да го прибереш амортесьора и го вкарваш.

Така се мъчих на едно шкоде.

Имаш ли ограничители на вратата - гумени. Ако е да, махни ги за поставянето.
Успех.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#5
от страната към купето има два вината за реглаж отхлаби ги иначе няма поставяне на новите от личен опит
Reply

#6
от страната към купето има два вината за реглаж отхлаби ги иначе няма поставяне на новите от личен опит
Reply

#7
Благодарско за съветите!
Из нета намерих по-долния линк, бая подробно и с добри снимки е описано. Преди него попаднах на обяснения от volvospeed.com, но това е по-добро. Smile))

http://www.vpcuk.org/forums/showthread.php?t=18160

p.s Тествах метода от линка, бачка на 100%, първо свалете планката с 2 та болта и тогава мъчете да отделите амортисьора от вратата и планката.
Първия път като пробвах при закачено положение на компонентите да сваля стария , трябваше да използвам сила. Единят излена що годе лесно, докато с другия бая мъка видях, в резултат на което сега съм с една крива отверка и откъртено парче от тавана Cry Confusedhock:
[Image: volvo.jpg]
Reply

#8
Благодарско за съветите!
Из нета намерих по-долния линк, бая подробно и с добри снимки е описано. Преди него попаднах на обяснения от volvospeed.com, но това е по-добро. Smile))

http://www.vpcuk.org/forums/showthread.php?t=18160

p.s Тествах метода от линка, бачка на 100%, първо свалете планката с 2 та болта и тогава мъчете да отделите амортисьора от вратата и планката.
Първия път като пробвах при закачено положение на компонентите да сваля стария , трябваше да използвам сила. Единят излена що годе лесно, докато с другия бая мъка видях, в резултат на което сега съм с една крива отверка и откъртено парче от тавана Cry Confusedhock:
[Image: volvo.jpg]
Reply

#9
derwin Wrote:Здравейте,
болежката ми е следната:
Колата я взех с изпускащи амортисьори на петата врата (комби), все се заканвах да ги сменя и така година си ходя с една летва за подпирачка в колата. Най-накрая миналата седмица се запътих с 98 лева в джоба към Скантех. Взех въпросните железа и в неделя се захванах за работа.
Свалих старите и ИЗНЕНАДАААААААААА, новите са по-дълги с около 5 мм и вкарване няма , мъка мъка. Днес се запътих отново към магазина да мислим нещо , хората провериха 2 пъти, но по каталог са тези които са ми дали. Върнаха ми парите. По пътя се сещам да проверя и в EURO07, там момчетата намериха някви за по 27 кинта бройката, но за мой ужас размера отново е по дълъг с 5 мм.
Та тези пет милиметра ми късат нервите, аз ли бъркам нещо ?
Метода по който пробвахме с жената е следния:
Тя държи вратата на макс нагоре , а аз пробвам да напъхам ,но остават шибаните милиметри
и обратното:
аз държа тя се пробва да напъха...
АКЪЛ?


Здр,

Описанието за смяната е супер. На мойта се сменят даже още по-лесно. Обаче не мога да ги намеря тези амортисьори под 48-50лв. В EURO07 имат само един, за втори казаха догодина. Кажи ти от къде ги взе твоите.
Pozdravi

<!-- e --><a href="mailto:jim7775@abv.bg">jim7775@abv.bg</a><!-- e -->
0887/677164
Reply

#10
derwin Wrote:Здравейте,
болежката ми е следната:
Колата я взех с изпускащи амортисьори на петата врата (комби), все се заканвах да ги сменя и така година си ходя с една летва за подпирачка в колата. Най-накрая миналата седмица се запътих с 98 лева в джоба към Скантех. Взех въпросните железа и в неделя се захванах за работа.
Свалих старите и ИЗНЕНАДАААААААААА, новите са по-дълги с около 5 мм и вкарване няма , мъка мъка. Днес се запътих отново към магазина да мислим нещо , хората провериха 2 пъти, но по каталог са тези които са ми дали. Върнаха ми парите. По пътя се сещам да проверя и в EURO07, там момчетата намериха някви за по 27 кинта бройката, но за мой ужас размера отново е по дълъг с 5 мм.
Та тези пет милиметра ми късат нервите, аз ли бъркам нещо ?
Метода по който пробвахме с жената е следния:
Тя държи вратата на макс нагоре , а аз пробвам да напъхам ,но остават шибаните милиметри
и обратното:
аз държа тя се пробва да напъха...
АКЪЛ?


Здр,

Описанието за смяната е супер. На мойта се сменят даже още по-лесно. Обаче не мога да ги намеря тези амортисьори под 48-50лв. В EURO07 имат само един, за втори казаха догодина. Кажи ти от къде ги взе твоите.
Pozdravi

<!-- e --><a href="mailto:jim7775@abv.bg">jim7775@abv.bg</a><!-- e -->
0887/677164
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)