The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
габарити за мъгла

#11
и при мен и при един съсед отзад няма пътечка !все се каня да пусна един кабел от левия стоп и да си направя"пътечка ,ама все нестигам до там
Reply

#12
и при мен и при един съсед отзад няма пътечка !все се каня да пусна един кабел от левия стоп и да си направя"пътечка ,ама все нестигам до там
Reply

#13
Reply

#14
Reply

#15
bvolvo, от най-широката ламаринка, която обикаля по всички крушки правиш контакт с цокъла на крушката. Запояваш на пъпката кабелче и го теглиш до пъпката на лявата крушка - връзваш за пътечката. НО ако изгори само едната на таблото няма да светне.
"Малко" е куцо, но е най-бързо и едва ли ще сменяш често крушката.[/quote]

Благодаря , ако и аз като теб се наканя някой ден може да си го направя - с два стопа за мъгла ми харесва повече
VOLVO 460 GLE 1995 B16F
VOLVO 850 GLT 1994 B5204S
[Image: 013088112-big.jpg]
Reply

#16
bvolvo, от най-широката ламаринка, която обикаля по всички крушки правиш контакт с цокъла на крушката. Запояваш на пъпката кабелче и го теглиш до пъпката на лявата крушка - връзваш за пътечката. НО ако изгори само едната на таблото няма да светне.
"Малко" е куцо, но е най-бързо и едва ли ще сменяш често крушката.[/quote]

Благодаря , ако и аз като теб се наканя някой ден може да си го направя - с два стопа за мъгла ми харесва повече
VOLVO 460 GLE 1995 B16F
VOLVO 850 GLT 1994 B5204S
[Image: 013088112-big.jpg]
Reply

#17
bvolvo Wrote:bvolvo, от най-широката ламаринка, която обикаля по всички крушки правиш контакт с цокъла на крушката. Запояваш на пъпката кабелче и го теглиш до пъпката на лявата крушка - връзваш за пътечката. НО ако изгори само едната на таблото няма да светне.
"Малко" е куцо, но е най-бързо и едва ли ще сменяш често крушката.


Благодаря , ако и аз като теб се наканя някой ден може да си го направя - с два стопа за мъгла ми харесва повече
[/quote]
Винаги е само един, винаги от ляво (зад шофера)
Колеги няма да си вадим очите по пътищата, не сте на сафари!
Reply

#18
bvolvo Wrote:bvolvo, от най-широката ламаринка, която обикаля по всички крушки правиш контакт с цокъла на крушката. Запояваш на пъпката кабелче и го теглиш до пъпката на лявата крушка - връзваш за пътечката. НО ако изгори само едната на таблото няма да светне.
"Малко" е куцо, но е най-бързо и едва ли ще сменяш често крушката.


Благодаря , ако и аз като теб се наканя някой ден може да си го направя - с два стопа за мъгла ми харесва повече
[/quote]
Винаги е само един, винаги от ляво (зад шофера)
Колеги няма да си вадим очите по пътищата, не сте на сафари!
Reply

#19
Luben Manev Wrote:Винаги е само един, винаги от ляво (зад шофера)
Колеги няма да си вадим очите по пътищата, не сте на сафари!
Е явно не е винаги...
Но мисля, че няма да ти навреди ако спазваш малко по-голяма дистанция щом в мъглата те кьорасва 21W крушка. За мен дори ще е полезно 8) .

Не ми се мисли какво ти е когато се разминаваш с ксенонови фарове...
Reply

#20
Luben Manev Wrote:Винаги е само един, винаги от ляво (зад шофера)
Колеги няма да си вадим очите по пътищата, не сте на сафари!
Е явно не е винаги...
Но мисля, че няма да ти навреди ако спазваш малко по-голяма дистанция щом в мъглата те кьорасва 21W крушка. За мен дори ще е полезно 8) .

Не ми се мисли какво ти е когато се разминаваш с ксенонови фарове...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)