The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Здравейте

#1
Здравейте аз съм нов във форума .На 20 съм до сега съм сменил 2 мои коли Лада и сега карам колата която е малко по здрава от Волво ,Трабант.Та да ви питам да ми препоръчате някое Волво защото бачкам като механик и знам че са много здрави но не съм запознат с цени и т.н.Търся нещо до 2500 -3000 да е икономично 7-8 градско няма значение дизел или бензин.А и да ми кажете скъпи ли са частите защото съм много бос в темата волво.Мерси.А ето това е и моята сегашна гордост.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#2
Готин трабант - преди 1 седмица връткахме един подобен - беше голяма веселба Smile

По темата ако имах пари бих взел веднага това -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://abto.bg/showad.php?id=15602">http://abto.bg/showad.php?id=15602</a><!-- m -->
Volvo 440 1.7i с Турбо. Гаранция, че е бегачка за тези пари и че е здраво. Как е поддържано не знам. Има добра визия, защото се води спортна версия. По мейла съдя, че го продава жена - може и пазарлък да има. Успех и мисля, че си се насочил към правилната марка, въпреки, че твоите връстници търсят голфче по възможност със затъмнени стъкла и сини диоди в пръскалките Big Grin

Ето и информация за параметрите на този автомобил:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/13168.html">http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/13168.html</a><!-- m -->

Относно частите - волво стана доста разпространена марка - не знам как е в Бургас, но за София е така. Особено 440/460 има доста бройки и части се намират лесно. Цените - вечният мит. Ако отидеш в Мото-Пфое е логично да те изтряскат с цена над 1000 лв за малък елемент и на теб да ти стане лошо. Същият този елемент ще си намериш другаде за много по-малко пари. Случки колкото искаш - нека другите от клуба да кажат какви премеждия са имали. Това, че си механик е прекрасно, защото ще я направиш перфектна. Върви както казах не малко - 120 к.с. За данъкът ще имаш малко премеждия, защото влиза в горната граница, но какво толкова - ще си различен и индивидуален на пътя. За сигурност при точно този модел няма да говоря - това е много по-добро решение от астра/голф/вектра/etc., а стабилността на пътя е доста голяма, защото този модел е със спортно окачване (и малко по-твърда и стегната возия). Ако си направиш труда да потърсиш в mobile.de 440 турбо бензин ще видиш, че ще намери макс. 5 коли. Рядък модел - още повече - никой не си го дава (както е с 240).

Успех и ни дръж в течение на нещата.

П.П. не се обвързвам по никакъв начин с обявята
П.П. 2 ще се радвам да я вземе човек с мерак защото от няколко седмици насам си гледам картинките и ме е яд, че нямам пари за нея.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#3
Аз с 460 турбо същата година. Колата върви, спор няма. Ако решиш да купуваш ще ти дам повече инфо за тази модификация.
Reply

#4
благодаря ви за бързия и искрен отговор момчета аз за сега опипвам почвата както се казва .А да ми кажете и как е с разхода тезо колички Smile щом е 120 коня турбо 10 не им мърда Smile
Reply

#5
Привет.
Ако си по уравновесен - като характер и не си летяща чиния по пътищата ни, може и да си вземеш - танка на моделите- 740 или 760.
Но имайки в предвид годините - Пътя е твойта писта!!

За частите.
Някой път има и на нормални цени някой части в МПф - по дребните - който може да ти потрябват.
Модела 440 - по принцип е практична за градски условия - не че неможе да пътуваш и извън грацко.

Качи се в такъв модел - покарай ако можеш - виж дали ти е удобна.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#6
е ся тва малко е дискреминация за годините не сам някой дето тати му е купил Голф 2ка .Съвсем нормало си карам а и как да карам Трабант.Просто търся здрава що годе икономична и стабилна кола и за това съм се спрял на тази марка Волво ,но никой не ми каза как върви разхода.Е разбира се зависи от ДВГто но все пак 1.6 горе долу.
Reply

#7
При мен е 6-6,2 извънграцко до 90км/ч.
Грацко 7-9л. с юркане.
Среден разход - 7,8л.
Това е за 2,4 ТДИнтеркулер
Същите стойноксти са и за обикновенния дизел 2,4.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#8
еднозначен отговор за разход няма. всеки мотор гори различно. зависи и от купето на което е монтиран. голямо значение има и човека дето кара.аз съм си правил експерименти за суперикономично 10.5 и газ-спирачка 15 на 100 градско товае за 2.0л 140 кс на с40. нормално ми дава 8.5 извъградско и 12 градско.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#9
Здравейте искам и аз да се включа в дискусията за колата и по-точно да попитам за разхода, аз съм 360 и честно да ви кажа не мога да й хвана разхода на мойта, зимата на газ ми даваше 20/100 въпреки че е само 115к.с/2000 кубика, има ли някъде инфо за тая кола колко трябва да гори?
и друг въпрос можете ли да ми кажете кои модели и двигатели са с мотор на Вплво и кои с рено?

Иначе пич добре си се ориентирал към марката
Reply

#10
ivaivalito Wrote:е ся тва малко е дискреминация за годините не сам някой дето тати му е купил Голф 2ка .Съвсем нормало си карам а и как да карам Трабант.Просто търся здрава що годе икономична и стабилна кола и за това съм се спрял на тази марка Волво ,но никой не ми каза как върви разхода.Е разбира се зависи от ДВГто но все пак 1.6 горе долу.

Приятелю това за годините не е дискриминация а опит, ние сме били на твоите години и знаем че тогава на човек кръвта му ври, така че недеи да палиш толкова, а що се отнася до разхода - мощната ко ла може да гори дори по малко от по слабата стига да можеш да я изтърпиш да не я юркаш, ако обаче и подадеш газ излита, на по слабат и да и подаваж газ тя все не ще да върви, но пък как гори.
Тази кола(която Самоа ти препоръча) като я гледам наистина е хубава а освен това е на хубави пари, има доста екстри за годините си, ако я крепиш леко може би да ти гори и под 10 (ако имаш чак толкова дебели нерви те признавам), а в същото време можеш да сложиш в джоба си почти всички с понаточени голфчета. Карал съм един път такава за проба като я натиснеш на 3 скорост свирят гумите повярвои ми.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)