The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странни проблеми със запалване на газ/бензин. Стартера?!

#21
това е 100%, смени го и ще заспи :lol:
Volvo 440, 1.8 I, 90HP 1994
Reply

#22
това е 100%, смени го и ще заспи :lol:
Volvo 440, 1.8 I, 90HP 1994
Reply

#23
Днес сутринта реших да пробвам друг вариятн.Значи според мен,ако проблема идваше от стъпков мотор/ламбда сонда щеше да запали по начина по който опитах.Отключих колата,отворих капака и разкачих кабела на стъпковото моторче,това без да съм давал дори на контакт.
И пак не пали пущината,не ще и не ще.А иначе бензин отива,нещо даже май повече отколкото трябва,защото след няколко опита си засмъря яко на бензин наоколо и се задави.Зарязах я така и сега съм с връзани ръцеSad Утре пътувам,а от снощи вечерта изобщо немога да я запаля.Помагайте,моля ви!
Reply

#24
Днес сутринта реших да пробвам друг вариятн.Значи според мен,ако проблема идваше от стъпков мотор/ламбда сонда щеше да запали по начина по който опитах.Отключих колата,отворих капака и разкачих кабела на стъпковото моторче,това без да съм давал дори на контакт.
И пак не пали пущината,не ще и не ще.А иначе бензин отива,нещо даже май повече отколкото трябва,защото след няколко опита си засмъря яко на бензин наоколо и се задави.Зарязах я така и сега съм с връзани ръцеSad Утре пътувам,а от снощи вечерта изобщо немога да я запаля.Помагайте,моля ви!
Reply

#25
g_nenchev с какъв двигател си ? Провери си за всеки случай датчика за температурата на входящия въздух(ако има такъв).Не съм много сигурен но мисля, че играе роля за паленето (при студен двигател особено) тъй като ЕКУ-то (инжекцион) черпи информация и от него за това колко гориво да се подава. Казваш че и свещите и кабелите са нови, но за всеки случай извади свещите и ги зачисти и си замери кабелите да няма някой избил (-> ..работи много мудно-все едно на 3 цилиндъра). До колкото това че -> майстора ми каза че харчи доста бензин,много мирише отзад <- означава че горивната смес ти е по-богата и най вероятно е заминала ламбда сондата, от което ти идва и високия разход на бензин. Но щом караш на газ както мен това не ти е голям проблем. За друго не мога да се досетя. Да се изкажат по-компетентните ( аз не съм от тях ) :lol: Успех и като го оправиш пиши каква е била причината за проблема.
VOLVO 460 1.7i B18EP LPG 1990
Reply

#26
g_nenchev с какъв двигател си ? Провери си за всеки случай датчика за температурата на входящия въздух(ако има такъв).Не съм много сигурен но мисля, че играе роля за паленето (при студен двигател особено) тъй като ЕКУ-то (инжекцион) черпи информация и от него за това колко гориво да се подава. Казваш че и свещите и кабелите са нови, но за всеки случай извади свещите и ги зачисти и си замери кабелите да няма някой избил (-> ..работи много мудно-все едно на 3 цилиндъра). До колкото това че -> майстора ми каза че харчи доста бензин,много мирише отзад <- означава че горивната смес ти е по-богата и най вероятно е заминала ламбда сондата, от което ти идва и високия разход на бензин. Но щом караш на газ както мен това не ти е голям проблем. За друго не мога да се досетя. Да се изкажат по-компетентните ( аз не съм от тях ) :lol: Успех и като го оправиш пиши каква е била причината за проблема.
VOLVO 460 1.7i B18EP LPG 1990
Reply

#27
Двигателя е 1.8ми.Няма такъв датчик при мен,него май го има само на 1.7 турбо версията.
Reply

#28
Двигателя е 1.8ми.Няма такъв датчик при мен,него май го има само на 1.7 турбо версията.
Reply

#29
Пробвай да те дръпнат сутринта - ще трябва след ~50м. да си запалил.

Моя майстор ми каза че в момента и най хубавите свещи може да дадът дефект още в началото или да са добре.
Сега се сещам че преди години правеха следното нещо за тези празници.
Правят се продуктите не както трябва за да меже да са с намаления отстъпки и т.н.

При мен също не палеше сутрин - бях писал тия дни.
Какво се оказа, изгоряли подгревни свещи. Сега при мен е -12гр. и реших да запаля след като вчера и ги смених с нови оригинални на БОШ.
ЗАПАЛИ ОТ РАЗ.
Оборотите ми са пак ниски, но перфектно работи с подадена газ.

Затова ви казвам да си видите свещите! - при бензиновите.
Зимата са на едно положение, лятото на друго.
Щом не пали или са токовоте или е горивото! Big Grin
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#30
Пробвай да те дръпнат сутринта - ще трябва след ~50м. да си запалил.

Моя майстор ми каза че в момента и най хубавите свещи може да дадът дефект още в началото или да са добре.
Сега се сещам че преди години правеха следното нещо за тези празници.
Правят се продуктите не както трябва за да меже да са с намаления отстъпки и т.н.

При мен също не палеше сутрин - бях писал тия дни.
Какво се оказа, изгоряли подгревни свещи. Сега при мен е -12гр. и реших да запаля след като вчера и ги смених с нови оригинални на БОШ.
ЗАПАЛИ ОТ РАЗ.
Оборотите ми са пак ниски, но перфектно работи с подадена газ.

Затова ви казвам да си видите свещите! - при бензиновите.
Зимата са на едно положение, лятото на друго.
Щом не пали или са токовоте или е горивото! Big Grin
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)