The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Трудно палиме...

#11
watcher Wrote:Айде, Мево - къде си, дай едно рамо със съвет?

Днес пак дигах капака (за последен реглаж на жилото) и гледам: щеката за маслото се поизвадила с 4-5 cm. (като нищо съм си карал така 2 дена - но не видях да е "изкочило" масло) :oops: Набутах я обратно, но ще видим утре как ще припаля - дават го тая нощ да стигне -10°C.

А какво е ГНП?! Гориво-нагнетателна помпа?

Подгревните свещи са ти позаминали някой
И аз имам същия проблем.
При пълен резервоар Big Grin , фиртъра е нов, и проверих подгревните свещи, като се разкачват от захранващите кабели, и с мултицета проверих 4 бр. от общо 6 бр., понеже само толкова са достапни, 2 бр. не ми работеха.
Палех от 4-5-6 път. Все едно няма гориво е симптоматиката.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#12
watcher Wrote:Айде, Мево - къде си, дай едно рамо със съвет?

Днес пак дигах капака (за последен реглаж на жилото) и гледам: щеката за маслото се поизвадила с 4-5 cm. (като нищо съм си карал така 2 дена - но не видях да е "изкочило" масло) :oops: Набутах я обратно, но ще видим утре как ще припаля - дават го тая нощ да стигне -10°C.

А какво е ГНП?! Гориво-нагнетателна помпа?

Подгревните свещи са ти позаминали някой
И аз имам същия проблем.
При пълен резервоар Big Grin , фиртъра е нов, и проверих подгревните свещи, като се разкачват от захранващите кабели, и с мултицета проверих 4 бр. от общо 6 бр., понеже само толкова са достапни, 2 бр. не ми работеха.
Палех от 4-5-6 път. Все едно няма гориво е симптоматиката.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#13
10x everybody!

Кабелите проверих - ОК са си. А свещите - хм, не съм ги сменял досега (карам я вече 2 години, 30k km)... Ще проверя какви пари са, че до офиса има едно магазинче за BOSCH. 8) Когато се сменяват свещите, всичките ли се подменят?
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#14
10x everybody!

Кабелите проверих - ОК са си. А свещите - хм, не съм ги сменял досега (карам я вече 2 години, 30k km)... Ще проверя какви пари са, че до офиса има едно магазинче за BOSCH. 8) Когато се сменяват свещите, всичките ли се подменят?
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#15
не, само изгорелите, те другите си греят, няма смисъл.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#16
не, само изгорелите, те другите си греят, няма смисъл.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#17
По-добре всичките, а тези дето работят - да останат за зор-заман резерва, иначе много скоро пък те ще млъкнат и ... следва зимна сутрешна кофтация...
Мисля, че ако 30 000 ги караш ти, а са карани поне още толкова преди това - /над 50-60 х. км. са си избили очакванията по книга, а и парите!/

По добре е да отидеш в Бош & Кери :wink: с голямата кошница и да се набуташ за всичките /и си отбелязваш да ги погледнеш след ок. 50 х. км., освен ако те не те потърсят по-рано/ :twisted:
Свещите и дюзите са ти основната грижа за да нямаш базови-тъпи проблеми!
Ето за Нова Година си купуваш комплект свещи - нормално.

Но ти най-добре си знаеш! Tongue

Айде успех!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#18
По-добре всичките, а тези дето работят - да останат за зор-заман резерва, иначе много скоро пък те ще млъкнат и ... следва зимна сутрешна кофтация...
Мисля, че ако 30 000 ги караш ти, а са карани поне още толкова преди това - /над 50-60 х. км. са си избили очакванията по книга, а и парите!/

По добре е да отидеш в Бош & Кери :wink: с голямата кошница и да се набуташ за всичките /и си отбелязваш да ги погледнеш след ок. 50 х. км., освен ако те не те потърсят по-рано/ :twisted:
Свещите и дюзите са ти основната грижа за да нямаш базови-тъпи проблеми!
Ето за Нова Година си купуваш комплект свещи - нормално.

Но ти най-добре си знаеш! Tongue

Айде успех!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#19
Добре-е-ееее... Напазарихме свещите и тръгнах да си ги сменям сам. Но след първата (от дясно) спрях поради липса на походящи инструменти. (На следващата сутрин запалих от втория път - прогрес!). Обаче:

:?: Някой има ли представа по какъв начин се свалят последните две подгряващи свещи на 440 1.9TD? (от ляво, зад горивната помпа)

...`щото през моите очи изглежда, че трябва да се демонтира двигателя (или поне горивната помпа), което е абсурдно. А във VADIS-а нищо не пише по въпроса.
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#20
Добре-е-ееее... Напазарихме свещите и тръгнах да си ги сменям сам. Но след първата (от дясно) спрях поради липса на походящи инструменти. (На следващата сутрин запалих от втория път - прогрес!). Обаче:

:?: Някой има ли представа по какъв начин се свалят последните две подгряващи свещи на 440 1.9TD? (от ляво, зад горивната помпа)

...`щото през моите очи изглежда, че трябва да се демонтира двигателя (или поне горивната помпа), което е абсурдно. А във VADIS-а нищо не пише по въпроса.
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)