The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кофти нафта или...?

#1
Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и на какво може да се дължи.
Днес си запалих колата и понечих да тъгна но колата ми "заби муцуна"... започна да се опъва като магаре на мост. по някое време се "отпуши" и литна, както и всъщност би трябвало да си върви. на първия светофар пак същия номер... 4-5 пъти ми се случваше за около 2-3 километра. странното е че не гасне.. работи си уж нормално но като подам газ за да тръгна колата забива муцуна. После се сетих че това нещо ми се случи за 1-ви път преди няколко дни - на срещата... 20-на км след като заредих от кварталната малка бензиностанция но тогава не му обърнах особено внимание защото беше единичен случай. Та...реших да сложа една добавка за дизела - кастрол. след 2-3 километра това нещо се пооправи. Сега колата си върви но не знам дали пак няма да ми се случи на някое завързано кръстовище... пък не дай си боже да се наложи да я бутам....СРАМ!

Дали е възможно да е от кофти нафта или може да имам и някакъв друг проблем... някой подхвърли че може да засмуква въздух през някой маркуч.. огледах ги - добре си изглеждаха маркучите.

Та... по отношение на малките бензиностанции... Четох някъде че големите в бранша са обявили война на малките бензиностанции и Лукойл са увеличили цените на едро но не и на дребно т.е. с по-малка печалба. Това значи че малките продават на същите цени на които продават големите (дори и на по-високи) и май единствения начин да оцелеят е да "влошат" качеството на горивата... докато големите си имат и други приходи - кафенца, ала-бала...

Иначе аз още на срещата забелязах че колата не върви много като хората....

Айде че се олях май
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#2
Нали знаеш мойто забиване - и негасне!!!!
Не е от нафтата, според мен.
Единични случай на забиване - не е въздух при тръгване.
На висока скорос се усеща недостик на голиво - тогава е въздух.
Хъм.
И ти имаш турбо. Ооооооф.
Карай за сега, и неизлизай от София.
Добавката няма да ти помогне.
Може да отвиеш филтъра горивния и да видиш първите капки какво ще е.
Ако е чиста нафта - не е от горивото.
ВИЖ НА КАКВИ ОБОРОТИ ТИ СТАВА ПРОБЛЕМА?

п.п.- Аз доста км. минах и извън сф. - ама внимавах
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
Efri 740 Wrote:Нали знаеш мойто забиване - и негасне!!!!
Не е от нафтата, според мен.
Единични случай на забиване - не е въздух при тръгване.
На висока скорос се усеща недостик на голиво - тогава е въздух.
Хъм.
И ти имаш турбо. Ооооооф.
ВИЖ НА КАКВИ ОБОРОТИ ТИ СТАВА ПРОБЛЕМА?

Ами мисля че не е от турбото защото проблема става при ниски обороти - между 1000 и 2000 оборота. Когато влезе над 2500 оборота се "отпушва"
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#4
Ace Wrote:Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и на какво може да се дължи.
Днес си запалих колата и понечих да тъгна но колата ми "заби муцуна"... започна да се опъва като магаре на мост. по някое време се "отпуши" и литна, както и всъщност би трябвало да си върви. на първия светофар пак същия номер... 4-5 пъти ми се случваше за около 2-3 километра. странното е че не гасне.. работи си уж нормално но като подам газ за да тръгна колата забива муцуна. После се сетих че това нещо ми се случи за 1-ви път преди няколко дни - на срещата... 20-на км след като заредих от кварталната малка бензиностанция но тогава не му обърнах особено внимание защото беше единичен случай. Та...реших да сложа една добавка за дизела - кастрол. след 2-3 километра това нещо се пооправи. Сега колата си върви но не знам дали пак няма да ми се случи на някое завързано кръстовище... пък не дай си боже да се наложи да я бутам....СРАМ!

Дали е възможно да е от кофти нафта или може да имам и някакъв друг проблем... някой подхвърли че може да засмуква въздух през някой маркуч.. огледах ги - добре си изглеждаха маркучите.

Та... по отношение на малките бензиностанции... Четох някъде че големите в бранша са обявили война на малките бензиностанции и Лукойл са увеличили цените на едро но не и на дребно т.е. с по-малка печалба. Това значи че малките продават на същите цени на които продават големите (дори и на по-високи) и май единствения начин да оцелеят е да "влошат" качеството на горивата... докато големите си имат и други приходи - кафенца, ала-бала...

Иначе аз още на срещата забелязах че колата не върви много като хората....

Айде че се олях май

я вземи си смени горивния филтър не се знае какво си заредил
Reply

#5
galin dizela Wrote:я вземи си смени горивния филтър не се знае какво си заредил

Абе филтъра го сменявах зимата - като ми замръзна нафтата. Но... явно ще да е било горивото защото откакто сложих добавката (след това сипах и друга нафта за да го разредя) не съм имал никакви проблеми... повече няма да зареждам от малки бензиностанции
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#6
Ace Wrote:
galin dizela Wrote:я вземи си смени горивния филтър не се знае какво си заредил

Абе филтъра го сменявах зимата - като ми замръзна нафтата. Но... явно ще да е било горивото защото откакто сложих добавката (след това сипах и друга нафта за да го разредя) не съм имал никакви проблеми... повече няма да зареждам от малки бензиностанции
ohh tuka warwi edna promocia na OMV razdawat 50 4isto novi BMW 3xx seria wsiaka sedmica, igrae se s edin nomer i smetkata kydeto si pises nomera i ia puskash we4e ima 7-8 slu4aini spe4elili, ama pusto kato ne karam mnogo naposledak i ne har4a ;o( ina4e daj boje mi se padne wednaga ste go prodam ... (BMW to de)
Reply

#7
Ace Wrote:Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и на какво може да се дължи.
Днес си запалих колата и понечих да тъгна но колата ми "заби муцуна"... започна да се опъва като магаре на мост. по някое време се "отпуши" и литна, както и всъщност би трябвало да си върви. на първия светофар пак същия номер... 4-5 пъти ми се случваше за около 2-3 километра. странното е че не гасне.. работи си уж нормално но като подам газ за да тръгна колата забива муцуна. После се сетих че това нещо ми се случи за 1-ви път преди няколко дни - на срещата... 20-на км след като заредих от кварталната малка бензиностанция но тогава не му обърнах особено внимание защото беше единичен случай. Та...реших да сложа една добавка за дизела - кастрол. след 2-3 километра това нещо се пооправи. Сега колата си върви но не знам дали пак няма да ми се случи на някое завързано кръстовище... пък не дай си боже да се наложи да я бутам....СРАМ!

Дали е възможно да е от кофти нафта или може да имам и някакъв друг проблем... някой подхвърли че може да засмуква въздух през някой маркуч.. огледах ги - добре си изглеждаха маркучите.

Та... по отношение на малките бензиностанции... Четох някъде че големите в бранша са обявили война на малките бензиностанции и Лукойл са увеличили цените на едро но не и на дребно т.е. с по-малка печалба. Това значи че малките продават на същите цени на които продават големите (дори и на по-високи) и май единствения начин да оцелеят е да "влошат" качеството на горивата... докато големите си имат и други приходи - кафенца, ала-бала...

Иначе аз още на срещата забелязах че колата не върви много като хората....

Айде че се олях май
Reply

#8
Нафтата е танасе нафтата. като заредиш и спре да върви сипвай добавки и после зарездай от друго място. аз отдавна не стъпвам на разни измислени бензиностанции - то е като гадните кръчми - после те боли глава или от пиенето или от проблемите с колата.

ПП ще ти дам една доза редекс за 50л нафта при следващата среща
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#9
sasho_s40 Wrote:Нафтата е танасе нафтата. като заредиш и спре да върви сипвай добавки и после зарездай от друго място. аз отдавна не стъпвам на разни измислени бензиностанции - то е като гадните кръчми - после те боли глава или от пиенето или от проблемите с колата.

ПП ще ти дам една доза редекс за 50л нафта при следващата среща
абе... очаквах да няма мощност.. ама чак пък да не върви... Нищо де повече не сипвам от такива места Smile
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#10
Странно! Аз сипвам от една малка бензиностанция и съм много доволен от бензина, хафтата незнам каква им е, но бенца е идеален и върви перфектно колата
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)