The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Двигателя се "движи"?

#11
watcher Wrote:...при по-рязко отпускане/натискане на съединителя ...

Всъщност, е при рязко отпускане на газта! :oops: Както и при превключване на по-висока предавка, непоследвано от подаване на газ...

Да бе, и аз се сетих за теб, Жоре, ама не ти ли омръзнах вече?... :wink:
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#12
watcher Wrote:...при по-рязко отпускане/натискане на съединителя ...

Всъщност, е при рязко отпускане на газта! :oops: Както и при превключване на по-висока предавка, непоследвано от подаване на газ...

Да бе, и аз се сетих за теб, Жоре, ама не ти ли омръзнах вече?... :wink:
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#13
е ние нали ме за това, да осмисляме на Жоро съществуването :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#14
е ние нали ме за това, да осмисляме на Жоро съществуването :-)
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#15
watcher Wrote:От няколко дни наблюдавам следния ефект: при по-рязко отпускане/натискане на съединителя имам усещането, че двигятеля се премества под капака (как го усешам ли?: чува се едно проскърцване, предницата "прикляква" и усещам "дръпване" в педала на съединителя?!?). Какво може да е пък това? Тампони на двигателя?! (Сменял съм само този на скоростите)

Ми хуу де,извикай някой познат и я огледайте.Отватяш капака и тръгваш-спираш а той да гледа.Същата операция може да се направи и на канал :?
V40 1.9 TDI '98 - Black Edition
Reply

#16
watcher Wrote:От няколко дни наблюдавам следния ефект: при по-рязко отпускане/натискане на съединителя имам усещането, че двигятеля се премества под капака (как го усешам ли?: чува се едно проскърцване, предницата "прикляква" и усещам "дръпване" в педала на съединителя?!?). Какво може да е пък това? Тампони на двигателя?! (Сменял съм само този на скоростите)

Ми хуу де,извикай някой познат и я огледайте.Отватяш капака и тръгваш-спираш а той да гледа.Същата операция може да се направи и на канал :?
V40 1.9 TDI '98 - Black Edition
Reply

#17
netrat Wrote:Ми хуу де,извикай някой познат и я огледайте.Отватяш капака и тръгваш-спираш а той да гледа.Същата операция може да се направи и на канал :?

E-e-eee, ху`аво, ама и да я гледам, и да не я гледам: `се тая - не разбирам! Big Grin Ако имах някой познат, който да разбира - едва ли щях да flood-вам форума... :wink: А скромният ми опит ме е научил с тази кола на сервиз да ходя с диагноза, а не за преглед - та затова първо питам (!), после плащам! :roll:

А практиката показва, че от "поназнайване" и услужливи колеги-клубари може и да не си оставям заплатата в сервиза! 8)



2008-02.09:
М-да-а-ааа... Все пак Жоро Терзиев (а.к.а. GT1) й хвърли "едно око" и веднага я разконспирира - сдал е багажа заден тампон на двигателя, познат още като тампон на скоростната кутия... Сменял съм го преди година и половина и в Мания-та ми го продадоха за 114 BGN, а малко по-късно S.B. го взе от MP за 20-30 лева - остава въпроса дали това не е цената само на гумените части?!
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#18
netrat Wrote:Ми хуу де,извикай някой познат и я огледайте.Отватяш капака и тръгваш-спираш а той да гледа.Същата операция може да се направи и на канал :?

E-e-eee, ху`аво, ама и да я гледам, и да не я гледам: `се тая - не разбирам! Big Grin Ако имах някой познат, който да разбира - едва ли щях да flood-вам форума... :wink: А скромният ми опит ме е научил с тази кола на сервиз да ходя с диагноза, а не за преглед - та затова първо питам (!), после плащам! :roll:

А практиката показва, че от "поназнайване" и услужливи колеги-клубари може и да не си оставям заплатата в сервиза! 8)



2008-02.09:
М-да-а-ааа... Все пак Жоро Терзиев (а.к.а. GT1) й хвърли "едно око" и веднага я разконспирира - сдал е багажа заден тампон на двигателя, познат още като тампон на скоростната кутия... Сменял съм го преди година и половина и в Мания-та ми го продадоха за 114 BGN, а малко по-късно S.B. го взе от MP за 20-30 лева - остава въпроса дали това не е цената само на гумените части?!
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply

#19
М-да-а-ааа... Все пак този тампон си е точно 23.0 BGN в МотоПфое - цял, целеничък. Смених го, но и на стария нищо му нямаше.

А въпросното "посукване" на двигателя при рязко отпускане на педала на газта, всъщност, се дължи на лошо прилягане на съединителя - в днешно време и най-скъпия да си купиш, не си застрахован - себеуважаващият се сервизен техник би трябвало преди монтажа да го провери за сходимост и да го поошлайфа, ако се налага, но - уви, такова старание почти не се среща...
VOLVO 440 1.9 TD '95 (XC-70 D5 '2005, S40 1.6 '2009)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)