The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Монтиране на спортен филтър

#41
Колегата LEECH е прав. Моето 240 е карбуратор с обикновена АГУ. Пробвах да сложа спортен филтър но на 2-рия ден ми гръмна газовото и спраска въздуховода към карбуратора. Ефект от филтъра никакъв.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#42
Колегата LEECH е прав. Моето 240 е карбуратор с обикновена АГУ. Пробвах да сложа спортен филтър но на 2-рия ден ми гръмна газовото и спраска въздуховода към карбуратора. Ефект от филтъра никакъв.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#43
Еми случва се и да гръмне, понякогаSmile Аз съм пробвал да карам без филтър на обикновена газова само москвича. Там опасност от гърмежи нямаше, защото плочката за газта беше под карбуратора, пък и колектора е късичък, но имах проблеми с палене и с празния ход, иначе на бензин колата (така де москвича) литнаSmileSmile
Колкото до Волвото, преработих кутията за филтъра и махнах всички рестрикции, сега въздуфът влиза в кутията през отвор фи 70 и излиза към колектора през същия. Ефект има. Двигателя стана по-пъргав (отговаря по-бързо на работата с педала на газта) и звукът е по-басов. Направих и опит да изолирам кутията от топлия въздух, постигнах само по-бавно загряване, но съм на прав път. Ако някой има идея, как да докарам свеж въздъх откъм бронята може да я споделиSmile, аз като гледам май няма място за такава голяма тръба. Скоро ще кача и снимкиSmile
Reply

#44
Еми случва се и да гръмне, понякогаSmile Аз съм пробвал да карам без филтър на обикновена газова само москвича. Там опасност от гърмежи нямаше, защото плочката за газта беше под карбуратора, пък и колектора е късичък, но имах проблеми с палене и с празния ход, иначе на бензин колата (така де москвича) литнаSmileSmile
Колкото до Волвото, преработих кутията за филтъра и махнах всички рестрикции, сега въздуфът влиза в кутията през отвор фи 70 и излиза към колектора през същия. Ефект има. Двигателя стана по-пъргав (отговаря по-бързо на работата с педала на газта) и звукът е по-басов. Направих и опит да изолирам кутията от топлия въздух, постигнах само по-бавно загряване, но съм на прав път. Ако някой има идея, как да докарам свеж въздъх откъм бронята може да я споделиSmile, аз като гледам май няма място за такава голяма тръба. Скоро ще кача и снимкиSmile
Reply

#45
Какво е уестгейт?
Reply

#46
Какво е уестгейт?
Reply

#47
Байпасен клапан на турбокомпресора.В google има безкрайно много информация за това. Вземи и прочети нещо.
Reply

#48
Байпасен клапан на турбокомпресора.В google има безкрайно много информация за това. Вземи и прочети нещо.
Reply

#49
Ми ето, почнал е човека да чете ама няма още кой да му напише нещо!
Уестгейта е (както каза колегата сърдито) байпасен клапан. Системата на
турбината е да минават през нея изгорели газове и да я въртят. Да обаче
идва момента когато оста на судената и топлата част на турбината е пред
скъсване т.е. топлата част се върти ужасно мн, а студената следователно
прави огомно налягане, което обаче не може да се поеме. В този момент
се отваря уестгейта и пропуска изгорелите газове да преминават през
съседна тръба а не през турбината като по този начин спасява стопанина
от голям паричен и психичен проблем! Ако съм сбъркал нещо, да ме
поправи някой Smile
Reply

#50
Ми ето, почнал е човека да чете ама няма още кой да му напише нещо!
Уестгейта е (както каза колегата сърдито) байпасен клапан. Системата на
турбината е да минават през нея изгорели газове и да я въртят. Да обаче
идва момента когато оста на судената и топлата част на турбината е пред
скъсване т.е. топлата част се върти ужасно мн, а студената следователно
прави огомно налягане, което обаче не може да се поеме. В този момент
се отваря уестгейта и пропуска изгорелите газове да преминават през
съседна тръба а не през турбината като по този начин спасява стопанина
от голям паричен и психичен проблем! Ако съм сбъркал нещо, да ме
поправи някой Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)