The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Данъци

#1
Искам да попитам дали някой няма идея къде могат да се проверят данъците за тази година, защото миналата седмица ходих да ги плащам и ме подстригаха 140 кинта за 2000 кубика 115коня, а днес говорих с един колега в работата и той ми каза че имало някакъв закон или нещо от сорта където пише че коли над 10 години и над 100 коня данъкът не бил толкова висок и на този негов приятел му излизали за над 100коня около 50 лева данък, та питам къде може да се провери това и някой има знае ли нещо по въпроса?
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#2
Това е положението в живота, от данъци и смърт няма оттърване. Ако колата ти е над 14години ще ти е малко над 90 лв.
И при нас положението е към 140 Confusedhock:
Ето ти линк:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.taxadmin.minfin.bg/calc.php?calc=2&age=1&ks=85">http://www.taxadmin.minfin.bg/calc.php? ... ge=1&ks=85</a><!-- m -->
Reply

#3
Това за данъците е много интересна тема.
Според данъчния калкулатор данъкът ми (върху 92 kW) трябва да е 150 лв. В общината ми поискаха 140лв.
30 лв пък е данъкът (за тази година) за една алфа 103к.с 95г.
И аз не повярвах, докато не видях квитанцията с очите си.
Къде е логиката, нещо не разбирам! :roll:
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#4
При мен за D24TD - така я водят
за 2005год. - 87.20лв
за 2006год. - 89.10лв. минус 5%-4,45лв. = 84.65лв.

п.п. - в подписа ми данните на колата - смятайте.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#5
малееее взели са ми с 40 кинта повече :-(
сега като се замислям и се сещам че в талона пише че колата е 93-та година, защото някой от предишните собственици не е знаел годината на производство и е писал годината на вноса или нещо такова, ще се разправям ама дано поне се разберем с тия от общината че бюрокрацията мамата си е е****
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#6
При мен имаше грешка и аз направих очна ставка на место като ги нагарах наново да погледнат нещата и я презаписаха наново.
От тази година работели с КАТ, и каквото им подадът от там това пишело при тях - А дали са направили кореспонденцията всяко община!!!!
Затова отиди и пойскай списъка с моделите и модефикащиите на колите и намери твоята - на кое отговаря.

п.п.- може и докрай да не си казваш буквите от задния капак или допълнителната мощност. интеркулера не съм го упоменал!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#7
Volvo 740, 2.4 D, 82к.с., 1987год. - 35 лв. за 2006 г.
Reply

#8
не са те минали, толкова е горе долу. Ако успееш да смениш годината тогава ще имаш далавера. За мойта '95г, 2000см3, 126 к.с. данъкът е около 150лв, не помня точно до лев, но е там някъде
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#9
зна4и с тоя номер да скрие6 някое и др KW-hp става един бра4ет си купи мазда и като я рег в общината не му провериха данните с колата и тои си писа по малко кон4ета Smile и по тоя на4ин ве4е 5г пла6та по малко данаци от др Big Grin въпреки 4е реалния данак е по4ти двоино така 4е кои може да лъже да лъже колко може пове4е Wink)) пък ако ни хванат тогава 6те му мислим :lol:
караи VOLVO бъди БаМбУчА
Reply

#10
И за изминало време немогат да ти вземат нищо - дори и да се усетят.
Защото те ще са си виновни че не са си свършили работата както трябва.
Пък и ти ако си я вземеш колата може след години да разбереш че имаш някаква екстра или че била еди какъв си тип на даден елемент или нещо друго.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)