The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЗЧИСТВАНЕ НА ГРЕШКА НА SRS

#11
То се е видяло че ще се вадят кинти.Някои да ми подшушне къде в София имат такъв тестер.Отговора МП не се приема Big Grin
"АКЪЛ СЕ С ПАРИ КУПУВА"!!!
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#12
То се е видяло че ще се вадят кинти.Някои да ми подшушне къде в София имат такъв тестер.Отговора МП не се приема Big Grin
"АКЪЛ СЕ С ПАРИ КУПУВА"!!!
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#13
имаше цяла тема за самодиагностиката и как се нулираха грешките

Ето това намерих, но вероятно така може и да се нулира грешка:
Има два диагностични елемента (надписани с А и В на капака им) разположени точно до казанчето на чистачките под предния капак.

1. Завъртете ключа за запалването, отворете модул А и вкарайте кабела в слот 7.
2. Натиснете бутона на диагностичният елемент 4 пъти - кратко, но здраво.

След това лампата ще светне и ще остане светлнала, което означава, че системата е готова за приемане на ръчно въведени кодове. Кодът за зануляване на напомнянето за сервиз е 1-5-1.

3. За да въведете този код натиснете тестовия бутон веднъж и го отпуснете. Лампичката ще светне веднъж.
4. После натиснете бутона 5 пъти и изчакайте докато лампичката светне.
5. Натиснете бутона още веднъж и лампичката трябва да присветне няколко пъти в знак на успех и напомнянето трябва да бъде занулено.
6. Завъртете обратно ключа на запалването и сложете кабела на мястото му и затворете капака.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#14
имаше цяла тема за самодиагностиката и как се нулираха грешките

Ето това намерих, но вероятно така може и да се нулира грешка:
Има два диагностични елемента (надписани с А и В на капака им) разположени точно до казанчето на чистачките под предния капак.

1. Завъртете ключа за запалването, отворете модул А и вкарайте кабела в слот 7.
2. Натиснете бутона на диагностичният елемент 4 пъти - кратко, но здраво.

След това лампата ще светне и ще остане светлнала, което означава, че системата е готова за приемане на ръчно въведени кодове. Кодът за зануляване на напомнянето за сервиз е 1-5-1.

3. За да въведете този код натиснете тестовия бутон веднъж и го отпуснете. Лампичката ще светне веднъж.
4. После натиснете бутона 5 пъти и изчакайте докато лампичката светне.
5. Натиснете бутона още веднъж и лампичката трябва да присветне няколко пъти в знак на успех и напомнянето трябва да бъде занулено.
6. Завъртете обратно ключа на запалването и сложете кабела на мястото му и затворете капака.
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#15
И аз имам подобен проблем ( и при мене свети ) , но не си спомням каква беше грешката. Пробвах да я нулирам по стандартния начин (със жичката в съответното гнездо и натискане не бутона и т.н) , но продължи да свети.
Ако и разчетеш грешката и споделиш кода ще съм ти благодарен !
[Image: volvo.jpg]
Reply

#16
И аз имам подобен проблем ( и при мене свети ) , но не си спомням каква беше грешката. Пробвах да я нулирам по стандартния начин (със жичката в съответното гнездо и натискане не бутона и т.н) , но продължи да свети.
Ако и разчетеш грешката и споделиш кода ще съм ти благодарен !
[Image: volvo.jpg]
Reply

#17
Спестих си ходенето по разни надуди майстори и по този начин спестих и 25-30 кинта.
Снощи си направих вече труда и прочетах това файлче.Обърнете внимание на стр.20 и 21.Само искам да споделя че първо тябва да запишете грешката,а после да я изтриете.Успех на всички.И защото вчера се отворих на поговорки,днешната да бъде: "Трипъти мери един път режи"
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#18
Спестих си ходенето по разни надуди майстори и по този начин спестих и 25-30 кинта.
Снощи си направих вече труда и прочетах това файлче.Обърнете внимание на стр.20 и 21.Само искам да споделя че първо тябва да запишете грешката,а после да я изтриете.Успех на всички.И защото вчера се отворих на поговорки,днешната да бъде: "Трипъти мери един път режи"


Attached Files
.pdf   air_bag_restraint_system.pdf (Size: 560.04 KB / Downloads: 407)
Chevrolet Blazer V6 4.3
Reply

#19
Абсолютно съм съгласен ,че за колите до 1995 които са с блин-кодове
грешката на ARB-(SRS) може да си изтриеш и сам.
Извинявам се че не съм разбрал колата коя година е.
За тези след 95 които са по OBD не става сам Smile
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#20
Абсолютно съм съгласен ,че за колите до 1995 които са с блин-кодове
грешката на ARB-(SRS) може да си изтриеш и сам.
Извинявам се че не съм разбрал колата коя година е.
За тези след 95 които са по OBD не става сам Smile
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)