The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
какво S40 да си търся ???

#1
VOLVO 44O GLT ме насочи към вашия клуб от dir.bg - то.
Там исках съвет за:
" Търся кола около 2000 година и до 13 000. Колебанията ми са около VOLVO S40/ SKODA OKTAVIA / MERCEDES 180 / VW BORA. Кажете по някоя дума ако имате опит?"

и след като получих някалко референции за VOLVO-to, решим попитам какъв е съвета за двигател, година и модификация .
"Като се има впредвид, че не съм състезател. "

Какво да гледам по особенно? Какво Ви е мнението за продаваните от мотопфое втора ръка?

Мерси за съдействието предварително.
Reply

#2
VW BORA - НЕ
Питай майсторите и ще видиш и чуеш че е НЕвзимай.
SKODA OKTAVIA - влез в форума им и прочети как са нещатаТ У К ЦЪК
MERCEDES 180 - след преглед в Мобиле.бг - нито км. са им реални нито др. елементи!
За VOLVO S40 - да се изкажат колегите по въпроса
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
180ката са с доста изкуствено висока цена. Да речем - C180 - 1994та, на 120 хил км - ще ти кажат цена 10 000 лв. Според теб километрите реални ли са? Не е нова - на 12 години е, а да не говорим, че гният доста (подчертавам!). Относно бора - нищо не мога да кажа, за октавия - само хубави работи. Ако ще взимаш 1.9 тди - задължително повечко пари приготви, защото ремонта на този дизел излиза скъпо. Бензинките са на ауди двигателите (по-старички са), но пък са с изпитано качество. Имат един проблем октавиите (тук говорим само за първа генерация) - някакви пластмасови кори под двигателя - стрували 350 лв и се чупели редовно. Също на тези след 2000та - комби с фул екстри - създава проблем моторчето за елстъклата на двете предни врати. Точно собственик на такава ми каза, че са това са основните проблеми. Въпросните машинки 3 пъти били сменявани, като 2 пъти било гаранционно. Колата доколкото знам е купена на фирма, от тук, от еуратек. Относно волва - предполагам не си очаквал да чуеш лошо за тях. S40 - 1.8 1998 122 кс (по талон) - върви достатъчно (няма спортен дух до 80 км/ч) и разхода е 7.6 градско, без да е пуснат климатика. Ако тестваш как набира 100 - 160 много ще се изкефиш - гаранция. Нагоре (над 160) колата остава стабилна и има готино усещане вътре. Сигурността е на макс (защо ли? Wink). Ако търсиш семейна кола - за теб е. За колите от мото-пфое - един индивид от клуба ни има ес 40 2.0 купено от там. Той ще ти сподели всичко - останал съм с впечатление, че е доволен. Дано се намеси скоро за да ти разясни нещата за МФ.

Успех и ни дръж в течение на избора Smile
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#4
Правилно си се ориентирал за С40, засега нищо лошо немога ад кажа за колата, колкото до другите коли VW небих си купил май никога, Мерцедес също не харесвам, шкода (ако не се лъжа е копие на VW). Аз лично за С40 бих те посъветвал да вземеш 1.9 Di (102 или 115к.с., т.нар. комон райл дизели) след като не търсиш спортната кола, разхода е около 5-5.5/100 извънградско, докъм 7,5-8/100 градско с вкл. климатик, пък и дизела засега е доста по евтин, ако случайно попаднеш на превъртян километраж поне се знае че дизела издържа на много километри, мойта е на 180 000 сменях масло преди 12 000 и досега не е мръднало 1мм, верно ако се скапе пък си е еб**о майката като при всеки дизел. И гледай много като взимаш. Успех с покупката и се надявам ще се видим в клуба ;о)
Reply

#5
Ако съм разбрал правилно за дизел е ясно Volvo 1.9D SE (115 k.c.) но за бензин имам въпрос относно разликата между

Volvo 1.8 (115 k.c.) и 1,5 (125 к.с) т.е. м/у Рено и Митсубиши
според PARKER'S /между другото страхотен сайт/ митсубишито е много по добро:
http://www.parkers.co.uk/choosing/carrev...el_id=1064

Защо никои не говори за 2.0 /при Шкода или фолсваген казаха, че и викат куция ханс и вобще не я препоръчват/. Как стои въпроса с Volvo S40 2.0 ?

Дайте ми ако някой знае накакъв линк към web site за разкодиране на VIN (номера на двигателя)
Reply

#6
<!-- m --><a class="postlink" href="http://apps.volvocars.us/ownersdocs/2000/2000_SV40/00sv40_00.htm">http://apps.volvocars.us/ownersdocs/200 ... v40_00.htm</a><!-- m -->

S40 май е най-добрия избор но все пак въпрос на вкус :lol: аз съм с V40 1999 1.8 115 и за сега нямам забележки към двигателя, за останалото какво да кажа, все пак е волво :lol:

Успех!
Reply

#7
likelyVolvoFan Wrote:Ако съм разбрал правилно за дизел е ясно Volvo 1.9D SE (115 k.c.) но за бензин имам въпрос относно разликата между

Volvo 1.8 (115 k.c.) и 1,5 (125 к.с) т.е. м/у Рено и Митсубиши
според PARKER'S /между другото страхотен сайт/ митсубишито е много по добро:
http://www.parkers.co.uk/choosing/carrev...el_id=1064

Защо никои не говори за 2.0 /при Шкода или фолсваген казаха, че и викат куция ханс и вобще не я препоръчват/. Как стои въпроса с Volvo S40 2.0 ?

Дайте ми ако някой знае накакъв линк към web site за разкодиране на VIN (номера на двигателя)
Има няколко теми в този подраздел, които ще отговорят на много от въпросите ти.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#8
likelyVolvoFan Wrote:Volvo 1.8 (115 k.c.) и 1,5 (125 к.с) т.е. м/у Рено и Митсубиши

Малка поправка не "Рено и Мицубиши", а Волво и Мицубиши(за което знам от колегите от форума Wink ).
виж:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=133">http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=133</a><!-- m -->
Мечтата ми е да карам Краз в центъра на София!!!
Reply

#9
a мойто волво като е 1.8 98г бензин с какъв двигател е???
[Image: V.gif][Image: 0.gif][Image: L.gif][Image: V.gif][Image: 0.gif] [Image: 36_2_29.gif]
Reply

#10
stosisi Wrote:a мойто волво като е 1.8 98г бензин с какъв двигател е???
115, 122 или 125к.с. Big Grin
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)