The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
турбо

#71
с какво неможе да го храни ?
Reply

#72
ха никои ли няма да пеше
Reply

#73
Няма смисъл да се заяждате.
Reply

#74
мне ние не се эаяждаме просто чукаме лаф Smile нали така колеги
Reply

#75
абе кажете от каде мога да си сваля малко тунинг картинки на Волво 460 мерси предварително
Reply

#76
Торето ,а при 4,5 бара на рейката какво всъщност става с ламбдата?тя нали е ограничена да корегира в диапазон някакъв ...с такова налягане не и ли излиза извън възможностите(тей де възможностите на компа)
Аз за моята в40 2.0 турбо си взех регулируем клапан (понеже оригиналния замина) ,но имам проблеми(взех го втора ръка FSE ) и незнам обаче от него ли е или помпата е тръгнала(тя пък горката вие)
ако подам над 3.2 бара на рейката и клапана почва да вие и да трепери...А манометъра му е до 10 ...Дали помпата нещо и става лошо и не е време да скачам на лалбро... или пък клапана е съкс и сега трябва да си купя нов Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#77
MaxBass Wrote:Торето ,а при 4,5 бара на рейката какво всъщност става с ламбдата?тя нали е ограничена да корегира в диапазон някакъв ...с такова налягане не и ли излиза извън възможностите(тей де възможностите на компа)
Аз за моята в40 2.0 турбо си взех регулируем клапан (понеже оригиналния замина) ,но имам проблеми(взех го втора ръка FSE ) и незнам обаче от него ли е или помпата е тръгнала(тя пък горката вие)
ако подам над 3.2 бара на рейката и клапана почва да вие и да трепери...А манометъра му е до 10 ...Дали помпата нещо и става лошо и не е време да скачам на лалбро... или пък клапана е съкс и сега трябва да си купя нов Smile
Ламбдата е четящо устройство по принцип, но да, чете в определени граници, а корекциите ги прави ЕКУ-то Wink Реално по-голямото налягане в рейката = по-голямо количество впръскано от дюзата гориво при равни други условия, НО т'ва определено е каруцарски начин да си вдигнеш горивото - по принцип тая работа става с по-големи дюзи и нова електроника, ама там заминават 1000+ лв., така че... Big Grin Клапана не е нормално да вие при такова ниско наляганем както и помпата, като имай предвид, че колкото повече вдигаш налягането в рейката, толкова по-малко дебит успява да направи помпата (при мен като слагах Уалброто, без да пипам клапана налягането скочи от 3.5 на почти 6 бара). Та купувай си корава горивна помпа и отивай да те чипосват някъде - друг вариант няма.
Reply

#78
Да така ще е .... Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#79
яа.... една позабравена тема Smile понеже аз н съм много тествал... да се допитам до вас малко. Две неща - ако разбрах правилно няма как да ми обеднее сместа като натягам разтоварката - сигурно ли е? Другото - този показател с червеното... може ли да не показва точно и да гръмне нещо?
Reply

#80
llelloo Wrote:яа.... една позабравена тема Smile понеже аз н съм много тествал... да се допитам до вас малко. Две неща - ако разбрах правилно няма как да ми обеднее сместа като натягам разтоварката - сигурно ли е? Другото - този показател с червеното... може ли да не показва точно и да гръмне нещо?
Как успя да разбереш точно обратното, на това което сме писали :? :?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)