The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с комресията.

#11
Може и лек теч на масло от семерингата на коляновия вал да има към съединителя.Най-добре замери компресията.Без всички свещи е най-точно.
Кола без турбо........като жена без гърди.Караш я ,ноо....нещо липсва.
Reply

#12
Може и лек теч на масло от семерингата на коляновия вал да има към съединителя.Най-добре замери компресията.Без всички свещи е най-точно.
Кола без турбо........като жена без гърди.Караш я ,ноо....нещо липсва.
Reply

#13
Сега като се замисля, от бая време имам изтичане на охладителна течност, преди време реших че е капачката и я смених, но проблема продължи. Преди 2 -3 седмици уплътних резбата на казанчето с тефлонова лента, но пак ....shit. Току що прочетох че на капачката има ипускателна дюза ..... Изтичането е все около нея.

П.с. Утре ще погледна дали има балончета , при работещ двигател.
[Image: volvo.jpg]
Reply

#14
Сега като се замисля, от бая време имам изтичане на охладителна течност, преди време реших че е капачката и я смених, но проблема продължи. Преди 2 -3 седмици уплътних резбата на казанчето с тефлонова лента, но пак ....shit. Току що прочетох че на капачката има ипускателна дюза ..... Изтичането е все около нея.

П.с. Утре ще погледна дали има балончета , при работещ двигател.
[Image: volvo.jpg]
Reply

#15
И аз бих те посъветвал да премерите компресията, ако имаш притеснения. Относно маслото - на моя мотор вече три пъти сменям маслото на по 10 000 км и никога не съм доливал. Сипвам на горна граница и след 10 000 е на средата.

Б.
Reply

#16
И аз бих те посъветвал да премерите компресията, ако имаш притеснения. Относно маслото - на моя мотор вече три пъти сменям маслото на по 10 000 км и никога не съм доливал. Сипвам на горна граница и след 10 000 е на средата.

Б.
Reply

#17
това е много масло за тия километри до един литър на 10000х. е нормално наи добре отиди на маистор да я погледне
Reply

#18
това е много масло за тия километри до един литър на 10000х. е нормално наи добре отиди на маистор да я погледне
Reply

#19
Току що ми премериха компресията, според майсторите давало на всичките цилиндри межу 10.2 и 10.5.

p.s Снимах гнездата на свещите, нормално ли е да изглеждат по този начин?
[Image: volvo.jpg]
Reply

#20
Току що ми премериха компресията, според майсторите давало на всичките цилиндри межу 10.2 и 10.5.

p.s Снимах гнездата на свещите, нормално ли е да изглеждат по този начин?


Attached Files Thumbnail(s)
   
[Image: volvo.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)