The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИКСЕНОН ЗА V40-ВЪПРОСИ

здравейте колеги
И аз искам да слагам ксенон на V40 обаче не съм с кристални фарове и се чудя дали ще се получи добре някои може ли да постне снимки как изглежда на светло и на тъмно и каде слагате баластите много ще съм благодарен че съм новак в тея неща
благодаря предварително
Reply

vampirkn Wrote:здравейте колеги
И аз искам да слагам ксенон на V40 обаче не съм с кристални фарове и се чудя дали ще се получи добре някои може ли да постне снимки как изглежда на светло и на тъмно и каде слагате баластите много ще съм благодарен че съм новак в тея неща
благодаря предварително

Здравей колега. Снимки не мога да ти изпратя, защото не съм правил, но разликата м/у халогени и ксенон е очевАдна. И аз не съм с кристални фарове и затова съм с биксенон т.е. крушката е една Н4 на фар. Кристалните фарове са с крушки Н7 и там ако искаш ксенон и на късите и на дългите умножаваш по 2. Баластите ги слагаш, където намериш място. При мен единия е отстрани до акумулатора, а другия е отстрани на радиатора, все пак е добре да се види, но аз така съм ги монтирал, че почти не се виждат и дори да направя снимка все тая.
Поздрави.
Reply

100Y0 Wrote:
vampirkn Wrote:здравейте колеги
И аз искам да слагам ксенон на V40 обаче не съм с кристални фарове и се чудя дали ще се получи добре някои може ли да постне снимки как изглежда на светло и на тъмно и каде слагате баластите много ще съм благодарен че съм новак в тея неща
благодаря предварително

Здравей колега. Снимки не мога да ти изпратя, защото не съм правил, но разликата м/у халогени и ксенон е очевАдна. И аз не съм с кристални фарове и затова съм с биксенон т.е. крушката е една Н4 на фар. Кристалните фарове са с крушки Н7 и там ако искаш ксенон и на късите и на дългите умножаваш по 2. Баластите ги слагаш, където намериш място. При мен единия е отстрани до акумулатора, а другия е отстрани на радиатора, все пак е добре да се види, но аз така съм ги монтирал, че почти не се виждат и дори да направя снимка все тая.
Поздрави.
До колкото знам фаровете си имат предназначени места за баластите (поне за кристалните съм сигорен защото съм ги разглеждал подробно) :wink:
Reply

Аз бях решил да си слагам ксенони на колите но, миналата седмица мои приятел отнесе 500 евро глоба и право на избор ( изнасяне на колата с репатрак или въстановяване на оригиналната система във оторизиран сервиз ) В ГЕРМАНИЯ ГАДОВЕТЕ СИ ИМАЛИ ЗАКОНИ И СИ ГИ СПАЗВАТ НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ !
Reply

ddxdd Wrote:Аз бях решил да си слагам ксенони на колите но, миналата седмица мои приятел отнесе 500 евро глоба и право на избор ( изнасяне на колата с репатрак или въстановяване на оригиналната система във оторизиран сервиз ) В ГЕРМАНИЯ ГАДОВЕТЕ СИ ИМАЛИ ЗАКОНИ И СИ ГИ СПАЗВАТ НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ !

Ванка, и затова си има начин. В България си караш с ксенон, а като излизаш навън си слагаш халогенните крушки. Това му е хубавото на тази система, че бързо можеш да я преправиш от единия вид на другия и обратно.
Поздрави.
Reply

Такааа Smile да се намърдам и аз тук, че ми писна да не виждам нищо. Моето с40 96та година не мога да разбера коя крушка за какво е и има ли там крушка изобщо Smile за това се надявам да ми помогнете с тази снимка. Крушката дето свети е ясно - Н4, но това отдолу дето го издърпах и нищо не излезе или падна нещо някъде трябва да са габарити :roll: ... а онова чудо в ляво трябва да е машинката дето регулира фаровете :roll: и все пак ксенон или биксенон трябва да слагам :roll: :? Да добавя още ... чудя се дали да са 6000к или 8000к като 8000 уж е син цвят ... мисля да сложа сините защото колата е синя, но въпроса ми е да не ми правят проблеми за това :roll: Много въпроси станаха Smile надявам се да помогнете :wink:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

cnapku Wrote:Такааа Smile да се намърдам и аз тук, че ми писна да не виждам нищо. Моето с40 96та година не мога да разбера коя крушка за какво е и има ли там крушка изобщо Smile за това се надявам да ми помогнете с тази снимка. Крушката дето свети е ясно - Н4, но това отдолу дето го издърпах и нищо не излезе или падна нещо някъде трябва да са габарити :roll: ... а онова чудо в ляво трябва да е машинката дето регулира фаровете :roll: и все пак ксенон или биксенон трябва да слагам :roll: :? Да добавя още ... чудя се дали да са 6000к или 8000к като 8000 уж е син цвят ... мисля да сложа сините защото колата е синя, но въпроса ми е да не ми правят проблеми за това :roll: Много въпроси станаха Smile надявам се да помогнете :wink:

Колега, за всички крушки във фара си се ориентирал абсолютно точно!!! Даже и за машинката за регулирането им :wink: . Сега на основния въпрос- добре е да монтираш биксенон система/крушката отново е Н4/,с електромагнитен плъзгач е и е по-голяма от нормална халогенна крушка, но влиза идеално на мястото си.
По въпроса за келвините, ориентирай се към 6000К, светлината от тях е перфектна и е бяла. Колкото повече се келвините толкова е по-малко светлината във видимия спектър и следователно по-малко виждаш нощем. Аз също съм със син автомобил и съм с биксенон 6000К, МНОГО голяма разлика от халогена. Направо прогледнах нощем. Не се чуди, ами слагай биксенон и ще разбереш за какво става дума. Поздрави и приятно светене Big Grin Big Grin Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

Мерси много Smile вече ми се изясниха нещата Smile
Reply

cnapku Wrote:Мерси много Smile вече ми се изясниха нещата Smile

Нали за това са клуба, форума и срещите, за да си помагаме колкото можем :wink: Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

Здр.колеги.Искам да попитам понеже ще слагам биксенон и аз скоро,колата е с40 '98 ,като сложа ксенона, лампата която следи за изгорели крушки ще отчита ли нещо,защото чух от някъде ,че следяло и напрежението,и е възможно да свети постоянно и ако е така има ли някакво решение на този проблем.Искам да попитам колегата ddxdd понеже съм в Холандия и като се прибирам минавам през Германи и Австрия,споменал си,че има глоба.Тази глоба е защото съм си ги слагал аз, а не са фабрично направени ли?Да не би проблема на твоя приятел да е в това ,че не са били реголирани добре и са заслепявали или самият цвят да е проблема(повечето келвини)? Защото те трябва да ми отворят капака за да разберат ,че може би аз съм си го слагал а не е фабрично пак и те много знаят на всяка кола дали е с ксенон или халоген.Ако някой е запознат може да помогне Smile !

Благодаря предварително и поздрави!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)