The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ламбда сонда

#1
привет.. карам 850 - 95г.

преди седмица на таблото светна лампата на ламбда сонда... отидох на диагностика при "Дунев" (40лв).. и там ми казаха че грешката е самата ламбда сонда... ама не било сигурно... и да съм дошил отново да проверчт токовете... не отидох... но си купих ламда сонда (375лв) от СканТек.. и си я смених... лампата на таблото не угасна .. и затова реших да рестартирам.. като извадя клемите от акумулатора и спра тока... след като го закачих отново лампата от таблото угасна.. и сега си както преди...

въпроса ми е:

трябва ли пак да ходя на диагностика.. за да се провери дали всичко е на ред.. или свичко си е ОК щом не свети нищо на таблото..

тенкю
Reply

#2
привет.. карам 850 - 95г.

преди седмица на таблото светна лампата на ламбда сонда... отидох на диагностика при "Дунев" (40лв).. и там ми казаха че грешката е самата ламбда сонда... ама не било сигурно... и да съм дошил отново да проверчт токовете... не отидох... но си купих ламда сонда (375лв) от СканТек.. и си я смених... лампата на таблото не угасна .. и затова реших да рестартирам.. като извадя клемите от акумулатора и спра тока... след като го закачих отново лампата от таблото угасна.. и сега си както преди...

въпроса ми е:

трябва ли пак да ходя на диагностика.. за да се провери дали всичко е на ред.. или свичко си е ОК щом не свети нищо на таблото..

тенкю
Reply

#3
Можеше да си купиш ламбда и от Бош на половината цена ама карай :!: :!: :!: Най добре иди да ти ти изтрият грешката с тестер аз да не светне отново. Дано проблема да е от нея.
Reply

#4
Можеше да си купиш ламбда и от Бош на половината цена ама карай :!: :!: :!: Най добре иди да ти ти изтрият грешката с тестер аз да не светне отново. Дано проблема да е от нея.
Reply

#5
Те нали ламбдите са два модела - нам си какви и Титаниеви - дето цените са им 2х, та в Бош и титаниевите ли са наполовина спрямо тези 375лв.
Щото и на мен като ми казаха толкова в СканТех и ми се изправи косата и реших, че докато не се уверя на 100% че ми прави номера да не я сменям.
Reply

#6
Те нали ламбдите са два модела - нам си какви и Титаниеви - дето цените са им 2х, та в Бош и титаниевите ли са наполовина спрямо тези 375лв.
Щото и на мен като ми казаха толкова в СканТех и ми се изправи косата и реших, че докато не се уверя на 100% че ми прави номера да не я сменям.
Reply

#7
Според мен,
първо трябваше да си прочетеш грешките, да видиш за кво иде реч и тогава да сменяш или оправяш каквото и да е.
Може да се окаже че си си дал парите на вятъра, светването на лампата може да значи много неща, които са бая по-вероятна причина от самата ламбда.
Преди време и на мен ми светеше, дадох 40 лева за диагностика и ми казаха като на тебе. В крайна сметка се оказа , не добре затворена кутия на въздушния филтър.
Ако се окажа прав, очаквай скоро пак да светне. Самата диагностика , ако колата ти не е с OBDII е елементарна процедура.
Reply

#8
Според мен,
първо трябваше да си прочетеш грешките, да видиш за кво иде реч и тогава да сменяш или оправяш каквото и да е.
Може да се окаже че си си дал парите на вятъра, светването на лампата може да значи много неща, които са бая по-вероятна причина от самата ламбда.
Преди време и на мен ми светеше, дадох 40 лева за диагностика и ми казаха като на тебе. В крайна сметка се оказа , не добре затворена кутия на въздушния филтър.
Ако се окажа прав, очаквай скоро пак да светне. Самата диагностика , ако колата ти не е с OBDII е елементарна процедура.
Reply

#9
Преди около 3-месеца ми светна лампата за проблем с ламбда сондата. Тогава вместо на първа се оказа, че съм включил на трета и колата угасна. После трудно запали/все едно се беше задавила/ и когато стана това лампата на ламбда остана да свети. Пробвах номера с разкачане от акумулатора, но грешката остана. Проучих колко може да ми струва подмяната и започнах да отлагам. Реално разхода на гориво не се промени и оборотите се държаха стабилни, което ме успокояваше. Изминах около 4000 километра със светеща лампа. Но днес неволно пак потеглих на трета и колата угасна. Повтори се ритуала с трудното палене и когата запалих, лампата на ламбда сондата вече не светеше. Как се изчисти грешката? Проблема явно не е бил в ламбда сондата. Ако някой има обяснение за този проблем, нека си даде мнението.
Reply

#10
Щом гасне ламбдата работи. Вероятно има някакъв проблем, ама така не става трябва диагностика или поне си разчети грешките сам. Ако не знаеш как виж тук <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=4576">viewtopic.php?f=6&t=4576</a><!-- l -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)