The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Малко туРинг и от мен (V40)

#11
Всичко е много хубаво,но имам малка забележка към разпънката.Трябва да е подвижна поне от едната страна.И ще ти кажа защо.При едно по-сериозно усукване на колата[тя затова се слага],има опасност направо да ти скъса бумбето тъй като е неподвижна.
Reply

#12
Всичко е много хубаво,но имам малка забележка към разпънката.Трябва да е подвижна поне от едната страна.И ще ти кажа защо.При едно по-сериозно усукване на колата[тя затова се слага],има опасност направо да ти скъса бумбето тъй като е неподвижна.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#13
Така, по реда на въпросите: Не мога да кажа дали има разлика с разпънката и без нея (освен ако не я сваля), защото монтажа и съвпадна със смяна на задни биалети и тампониSmile, но ето един пресен пример: редовно ми се налага да минавам от околовръсното шосе (София) към България в посока центъра, та там на десния завой на детелината, преди колата ми силно недозавиваше, просто предницата ми продължаваше в права линия, след интерванциите с тампони и разпънката, ми се случи да вляза там със значителна скорост и колата си взе завоя, като точно в апекса на завоя се премести и с 4те гуми успоредно на пътя. Това може и да е случайност....а може и да не е. Колкото до усукването на бумбетата (ботушите), за да зе получи толкова голямо усукване, мисля че е необходим удар, а при удар, при който ми се усуче (скъса) дори едниния ботуш, не мисля че ще ме интересува какво се случва с другия! Иначе разпънката я правих с помощтта на един приятел (осигурил телоподаващо) и я направихме за 2 следобяда, като междувременно се занимавахме и с др. неща.
"Лампичките" на климатика всъщнист са диоди. Свързал съм ги към оригиналните лампички, като съм оставил и тях, за да осветяват копчетата, че не ми се занимаваше, след 5часа работа да ги правя и тях. Към диодите се свързват и резистори, за да не изгорят. Зависи колко диода изкаш да свържеш към един резистор, се изчислява по закона на Ом колко Ома да е резистора, токът не трябва да е повече от 15-20мА, а на един червен диод се падат около 1,5В, на зелен и жълт мисля че беше 1,2-1,3В, а на син и бял- 3В.
Спойлера го направих от отпадъциSmileSmileSmile Под отпадъци разбирайте останали части от предна решетка на Москвич АлекоSmileSmile, ако имате интерес ще ви покажа и двете решетки за МосквичаSmile
Ето во малко снимки на новите фарове, затъмнените мигачи и нещо като пин страйпингSmile
Reply

#14
Така, по реда на въпросите: Не мога да кажа дали има разлика с разпънката и без нея (освен ако не я сваля), защото монтажа и съвпадна със смяна на задни биалети и тампониSmile, но ето един пресен пример: редовно ми се налага да минавам от околовръсното шосе (София) към България в посока центъра, та там на десния завой на детелината, преди колата ми силно недозавиваше, просто предницата ми продължаваше в права линия, след интерванциите с тампони и разпънката, ми се случи да вляза там със значителна скорост и колата си взе завоя, като точно в апекса на завоя се премести и с 4те гуми успоредно на пътя. Това може и да е случайност....а може и да не е. Колкото до усукването на бумбетата (ботушите), за да зе получи толкова голямо усукване, мисля че е необходим удар, а при удар, при който ми се усуче (скъса) дори едниния ботуш, не мисля че ще ме интересува какво се случва с другия! Иначе разпънката я правих с помощтта на един приятел (осигурил телоподаващо) и я направихме за 2 следобяда, като междувременно се занимавахме и с др. неща.
"Лампичките" на климатика всъщнист са диоди. Свързал съм ги към оригиналните лампички, като съм оставил и тях, за да осветяват копчетата, че не ми се занимаваше, след 5часа работа да ги правя и тях. Към диодите се свързват и резистори, за да не изгорят. Зависи колко диода изкаш да свържеш към един резистор, се изчислява по закона на Ом колко Ома да е резистора, токът не трябва да е повече от 15-20мА, а на един червен диод се падат около 1,5В, на зелен и жълт мисля че беше 1,2-1,3В, а на син и бял- 3В.
Спойлера го направих от отпадъциSmileSmileSmile Под отпадъци разбирайте останали части от предна решетка на Москвич АлекоSmileSmile, ако имате интерес ще ви покажа и двете решетки за МосквичаSmile
Ето во малко снимки на новите фарове, затъмнените мигачи и нещо като пин страйпингSmile


Attached Files Thumbnail(s)
                                   
Reply

#15
Колега гледам че си с кристални фарове от каде си ги купил и колко парички даде я доразкажи повечко
Reply

#16
Фаровете ги взех от Евро 07 за около 250лв двата. Иначе какво да кажа повече? Стъклото си е стъклено, лампата е Н7, има молко проблеми с монтажа, пречи тръба на климатика и казанчето за чистачките.
Reply

#17
Колеги, дойде времето, да се опитам да направя, нещо по-смислено под капака на моята кошница. Реших да се занимя с нещо, което от доста време го обмислям, а именно опит за направата на тъй нареченият Short Ram Air Intake Wink Идеята е да махна S образния въздуховод от филтърната кутия до дроселовата клапа, така ще намаля загубите по пътя на въздуха. Проблемът е че вече имам спортен въздушен филтър, който е панелен и се помещава в оригиналната филтърна кутия. Та така, налага се да я преработя. Установих че ако я обърна наопаки (с главата надолу) се получава почти права линия между дроселовата клапа и кутията и дължината на въздуховода няма да е по голяма от 30тина см. Това добре...ами въздуха откъде ще се взима? И това измислих, просто ще отрежа долната част на кутията и така въздухът ще се засмуква от цялата площ на филтъра ;Р...така ще имам и повече въздух, но....винаги има „но” и този път са много... Първо, въздухът под капака е топъл, а аз не искам такъв...проблемът ще реша като изолирам филтърната кутия с някакъв „термо щит” и ще направя въздуховод от предната броня до филтъра, който (въздуховода) ще доставя свеж въздух по време на движение. Разглеждах едни опитни резултати за температурата на входящият въздух и на практика се оказва, че проблемът с температурата е главно когато колата седи на място (на светофара примерно), затова се замислих за някакъв вентилатор, който да обдухва филтърната кутия със свеж въздух, но това е нещо което най-вероятно няма да направя. Друг проблем е, че на въпросният S образен гофриран маркуч са закрепени важни елементи, като възприемател на температурата на входящият въздух, маркуча за празният ход на ДВГ, маркучите за картерната вентилация. Интересно....как да се справя с този проблем? Първоначално имах идеята да сложа възприемателя на самата филтърна кутия, точно преди дифузора (който при изчисления, направени по една формула, която намерих в една книжка се оказа добре оразмерен за дължината на смукателния тръбопровод), но след това прочетох и друго нещо, че температурата на въздуха преминаващ през локално намаляващо сечение се охлажда (логично е по-висока скорост- по-хладно). Та ако монтирам възприемателя преди дифузора (още не знам как ще е по-добре, дали с дифузор или без него), компа няма да получава вярна информация. В крайна сметка ще го монтирам след него. За празният ход на ДВГ също има два варианта, единият е директно на филтърната кутия, който е свързан с допълнително рязане, уплътнение и др. Другият вариант е да оставя маркуча да си стърчи, като му надяна някакво филтърче за газ примерно да има там за боклуците, тук въпросът е дали ще се получи работата на ДВГ като няма поток на въздух през възприемателя на температурата докато е на празен ход, но мисля че няма да има проблеми, така ще ми е по-удобно да свържа и картерната вентилоция за празен ход. Главната част от картерната вентилация ще я монтирам някъде на филтърната кутия. Междувременно направих някои интересни измервания на темпртатурата на във въздуховода. Днес към 11:00 при външна температура 18С, след като бях карал колата и ДВГ беше в работна температура, преседял около 3-5мин измерих следното: температурата на въздуха при филтъра беше около 45С, а малко по навътре към дроселовата клапа беше 51С, температурата на мястото от което се засмуква въздуха (в калника) беше 33С, а около акумулатора (откъдето в момента също смуче въздух) беше 36С! Оттук се породи въпросът, ами какво се случва в летните дни при околна температура над 30С?....Не ми се иска да знам! Тези измервания ме навеждат на мисълта че идеята ми за изолация на кутията и скъсяване на въздуховода има доста голям потенциал (най-малкото като се махне S образният въздуховод, въздухът няма да се нагрява от горещата глава на ДВГ покрай която минава сега). Трябва да направя още някои измервания и ще се хвана да изчисля какво се случва с мощността на ДВГ при тези условия на температурата на входящият въздух...ще бъде интересно, въпреки че то има значение отмосверното налягане (него също ще отчета) и др фактори, но смятам, че от чисто теоретична гледна точка, ще има смисъл от изчисленията 
Това можа да сътвори моята мисъл, проектът е в ход, скоро ще има снимки. Ако някой има питания и по-добри идеи, да ги сподели Wink . Когато направя всичко, ще пробвам как върви колата с дифузора в кутията и без него, ще измеря температурите и ще изложа емпиричните данни.
Reply

#18
Кутията вече е готова (изрязана), смятам, че отвора е достатъчно голям Wink. Засега съм я монтирал по конвенционалният начин, поради проблеми с намирането на гумен въздуховод. Получи се мааалко разминаване с предварителните изчисления за ъгъла на въздуховода и затова реших, първо да пробвам как ще върви по този начин, (субективно чувство за респонс и вървеж в различни обороти и натоварване и измерване на температурата на входящият въздух) след това ще направя термощита около остатъка от фитърната кутия. В крайна сметка се оказа, че е при така монтираната филтърна кутия много лесно ще може да се реализира Ram intake, ако направя някаква фуния под бронята, или продупча бронята отстрани и направя някакъв въздухозаборник, така че в крайна сметка може да не преработвам изцяло въздуховода към дроселовата клапа (но ще трябва да измисля нещо за предпазване от нахълтващата вода, при преминаване през локви  ). Това ще го реша след измерването на температурата на входящият въздух. Още не съм карал колата, но ефекта от рязането на кутията е доста приятен гърлен звук от дросела и една детонация на бензин при работа на смукач  (тоза за детонацията по принцип не ме притеснява, защото така или иначе докато е студен ДВГ не карам, чакам си да загрее малко, водата, масалцето, да превключи н на газ и чак тогава потеглям Wink, пък може и да е било инцидентно одавяне, което понякога ми се случва ). Ето ви няколко снимки.


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply

#19
Резултати от тестовете: когато температурата под капака е ниска като цяло (близка до околната), колата върви осезаемо по-лесно в ниските обороти  (то по принцип на тези кошници им е трудно под 3000оборота). Явно има смисъл от осигуряването на повече въздух. Във високи не съм я пробвал, щото не ми беше на кеф, но щом не съм променял нищо по дължината на въздуховода и дифузора, не мисля че ще има проблеми. Измерване на температурата направих при почти идентични условия с миналото измерване. Единствената разлика беше околната температура, която беше 25С и най-интересното е, че температурите на местата където ги меря бяха същите, като при първото измерване (разликите бяха 1-2С). Това ме навежда на две мисли.
1. Явно температурата под капака се влияе слобо от външната температура (или се влияе само времето за достигането и)
2. Задължително трябва да направя термоизолация и да докарвам свеж въздух (при тези температури на входящият въздух от над 50С, колата пак спря да върви )
И така вчера разпробих бронята, оформих въздухозаборника от фибран (още малко остана и ще трябва да се прави от фибростъкло), но в последствие се появи един проблем (то си го има още откакто това е кола, ама кой да се сети по-рано и да не се занимава с глупости). Та вечерта си лягам и си пускам радиото, да заспя по-лесно и извенъж, както си се кефя на W.A.S.P., като идваща от звездите ме удари мисълта, че моят ДВГ работи благодарение на МАР..... Е как па да не му..... френска....(то аз си разправям, че френските неща не стават за нищо...ама никой не вярва). В крайна сметка, ако направя Ram intake, то налягането в пълнителния тръбопровод ще прецаква информацията от МАР-а....и моят сън за половин нощ! Все пак си имам продупчена броня Ф76 , зяврян фазиоинвертор и нищо вече не ми пречи(освен размера на въздуховода, който не мога да намеря) да си направя опита...най-вероятно няма да имам високи обороти или нещо подобно. При малки натоварвания (не напълно отворена дроселова клапа), може да има подобрение. И така май единственият вариант остана да мисля как да охладя въздуха....,но и по този проблем мислих снощи...то колектора ми е с температура сигурно около 90С, та какво ще постигна ако намаля онези 50С на въздуха на 40С да кажем...ми нищо! И в крайна сметка няма смисъл нито от Ram, нито от Cold, Short, за момента не мога да направя (а да, ако случайно направя обема на въздуховода до дроселовата клапа по-малък, най-много да загубя мощност при ниски обороти, за сметка на увеличаването и при.... 8000оборота....) и то остана само Intake  , ми то това си го има още от завода... Мда B4204S не стааа за тунинг. И така, за да успея все пак да заспя, взех решение, а именно: намирам си гофрирана тръба (ако ще и картонена да е) слагам си я на фазиоинвертора, оставям си кутията така както е в момента рязана, т.е. идеята е Ram-а да не надува в кутията, а просто да доставя свеж въздух, слагам нещо, което да спира малко топлината от перките на радиатора, ДВГ и изпарителя около обема, от който смуче въздух и това е.


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply

#20
В крайна сметка, оставих кутията почни в оригинален вид, само махнах топлия въздух, заедно с клапата и запуших всичките отвори, освен главния, който свързах с фазиоинвертора. Ефекта е че намалих температурата на въздуха с 15С. Smile Остана да направя термощита на кутията и евентуално въздухозаборника.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)